reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
jestem uzalezniona od BB:-D
ptasie mleczko
serki waniliowe i galaretki różne herbatniki lub biszkopty owoce starta czekolada Zasada jest jedna Galaretki rozpuszczamy każda osobno w nie w 0.5 l tylko
szklance gorącej wody tak jak zawsze sie robi i jak wystygnie mieszamy z serkiem tylko tak wlewamy i jednoczesnie mieszamy (da sie zrobic) Dokazdej warstwy dodajemy cos innego U mnie bylo tak w tej u gory na zdjeciu polamalam herbatniki potem do drugiej dalam owoce a do ostatnej statrtą czekolade Robiłam w plastikowej misce ale potem jak wycigalam to musialam wlozyc do wiekszej miski zwrzatkiem zeby mi wyszłoi było do gory nogami Mysle ze w torotownicy bedzie w porzadku tylko trzeba wylzyc foli zeby nie wypłynęlo Jak wlałam pierwsza warstwe to włozyłam do zamrazalinka zeby szybciej sie ścięlo Zostawiałam troche galaretki na rozdzielenie warstw i tak az wszysko wykorzystlam Ostatnią warstwę wylałam ale przykryłam folia iwstawilam do lodówki
wIEM ZE WYGLADA NA PRACOCHŁONNE ALE mnie raz dwa poszlo bo sobie rozrobilam galaretki kazda w osobnym naczyniu najtrudnieszy pierwszy raz zrobic :tak:


PULPECIKI W SOSIE MUSZTARDOWYM
Mięso mielone (ja miałam ok 0.7 kg )
jajko (jak więcej mięsa to 2 jajka)bułka tarta przyprawy bulion 3 łyzki musztardy i troche soku pomidorowego na kolor
Mięso trzeba wyrobic jak na mielone formujemy średniej wielkosci pulpeciki lekko obsmazamy wkladamy do rondla i zalewamy bulionem dajemy musztarde sok lisc laurowy i ziele angielskie Dusimy do miekkości mozna zaprawic ja osobiscie nie zaprawiam ew daje sos jakis pieczeniowy z Winiar ale nie zawsze wole w sosie własnym Jak bylo widac na zdjeciu daje z ryzem i marchwka z groszkiem A ryz wkładam do flizanki wysmarowanej lekko masłem i robie babeczki na talerzu lekko polewam sosem i zajadam :-Doczywisci z pulpecikami
 
polecam wam serki z lidla taki 300 gramowe kosztują 2.49 firmy pilos ten z rodzynkami jest super do naleśników a ze szczypiorkiem do kanapek:tak:
 
SOSIK DO MAKARONU
mięso mielone 0.55 kg
spora cebula
pół papryki czerwonej i zielonej
sos Delecty indyk http://www.delecta.pl/produkty/Indyk-w-sosie-bolonskim-z-oregano.php
sos pomidorowy z lidla W NIEBIESKIM KARTONIKU ZA 1.99 :tak:
Mięso trzeba podsmazyć z przyprawami typu wegeta i do mielonego miesa ,cebulę i paprykę drobno pokroić i też podusic tylko osobno mieso osobno cebulke z papryką Jak juz sie podussi to mieszamy razem dodajemy sos Delekty i kilka łyzek pomidorow mozna dolaj wody jak będzie gęste Zagotowujemy i cały czas mieszamy zeby nam nie przywarlo Po zagotowaniu mozna wyłączyć i mozna doprawic jakąs zielenika Szybko i smacznie Mozna tez zamiast sosu dac caly kartonik lidlowskich pomidrow
Umnie dzis sosik z makaronem ale pasuje tes do ryżu +suróweczka pycha Mozna posypac przed podaniem serem żóltym :tak:SMACZNEGO
 
PRZEPIS NA SAŁATKĘ TORTELLINI
prosty:tak:
kupujesz makaron tortellini z szynką lub mięsem mielonym-jaki wolisz
gotujesz:cool2:
do paczki makaronu ja zawsze kupuje 2-3 ogórki
3-4 pomidory
i jeśli chcesz mozesz dac do tego szynke- ja daje tylko jak robie dla gości- do domu spokojnie mi wystarcza bez szynki:tak:
Wszystko (oprócz makaronu:-D) kroisz w kostkę większą do tego wyciskam duuuuuuuuuuuuuuuużo czosnku świeżego-ale jak kt woli-mniejwiecej wg uznania-sól,pieprz
i do tego śmietana-też wg uznania-ja czasem daję samą śmietanę, a czasem troszeczkę do tego mieszam majonezu-np na małą śmietanę daje 1-1,5 łyżki majonezu:tak::tak:

SMACZNEGO
 
SAŁATKA Z MAKARONEM RYŻOWYM

1/2 paczki makaronu ryżowego Primo gusto lub drobne gwiazki
30 dag szynki
1-2 ogórki zielone w zależności od wielkości
sól
pieprz
koperek czym więcej tym lepiej
2-3 łyżki dość ostrego majonezu
ewentualnie czosnek jak lubicie

Makaron ugotować w osolonej wodzie
szynkę pokroić na zapałki
ogórka zetrzeć na grubej tarce jarzynowej i odcisnąć lub zostawić na sitku
koperek posiekać dość drobno,ale bez przesady
połaczyć wszystko i wymieszać.
Doprawić przyprawami do smaku.
Smacznego.





SAŁATKA Z INDYKIEM WĘDZONYM

30 dag kurczaka lub indyka wędzonego
puszka kukurydzy
puszka ananasa
puszka czerwonej fasolki
majonez
sól

pieprz

kurczaka i ananasa pokroić w kostkę
dodać kukurydzę i przepłukaną i odcedzoną czerwoną fasolkę
zaprawić 1 łyżką majonezu (ja daję majonez babuni)
Doprawić do smaku i gotowe

Smacznego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Sałatka słoneczna:

- słoik selera sałatkowego
- puszka kukurydzy
- 5 plastrów ananasa z puszki
- 30 dag sera żółtego
- majonez
- pieprz

Ser pokroić w kostkę, ananasa również, dodać osączoną kukurydzę i seler, wymieszać wszystko z majonezem, ewentualnie doprawić do smaku pieprzem
W wersji exclusive można dodać pokrojoną w kostkę szynkę konserwową:-D
Smacznego;-);-);-)
 
Do góry