reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Justa, dzięki wielkie. We wtorek biorę się za pieczenie. Mam nadzieje, że uda mi się upiec tak żeby można było je zjeść:-D. Ciasto ładnie wygląda mam nadzieję, że choć w połowie moje będzie wyglądało jak zdjęcia które załączyłaś :-).
Z sernika którego piekłam ostatnio wyszedł mi zakalec :zawstydzona/y:. Ale puki co się nie poddaję ;-)
 
reklama
Poddaję się nic mi z ciasta pieczonego w piekarniku mi nic nie wyszło, a raczej wyszło gumoliście, zakalcowo i nie smacznie :-:)eek:.
Za to Justa, udał mi się Shrek :-). Dzięki, dzięki, dzięki!
 
Justa mam nadzieję, że będzie jakoś szło. Biszkopt wyszedł mi co prawda płaski <chyba powinien być puszysty z tego co się orientuję :confused:> ale najważniejsze, że jadalny :-)
 
reklama
SŁODKA PIRAMIDA:)



Słodka piramida


Ciasto makowe
· 8 jajek
· szklanka mąki
· szklanka cukru
· szklanka suchego maku
· 2 cukry waniliowe
· 2 łyżeczki proszku do pieczenia
Wykonanie
Białka z cukrem ubić na sztywną pianę, podczas ubijania stopniowo dodawać po jednym żółtku. Następnie wszystkie suche składniki i wszystko delikatnie wymieszać. Ciasto przelać do formy 24x42cm i piec około 50 minut w temp. 175 stopni. Wystudzone przekroić na dwa blaty.
http://alicja.przepisy.net/slodka-piramida/zdjecie/1565/
Ciasto orzechowe
· 5 jajek
· 10 dag cukru
· 3 czubate łyżki mąki
· 2 łyżki bułki tartej
· 15 dag zmielonych orzechów
· cukier waniliowy
· 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Wykonanie
Białka ubić z cukrem na sztywno, stopniowo dodawać po jednym żółtku i cukier waniliowy. Następnie dodać mą z proszkiem do pieczenia i orzechy z bułka tartą. Wszystko delikatnie zamieszać. Piec w formie tej samej wielkości co ciasto makowe około 40 minut w temp. 175 stopni.
Ciasto czekoladowe
· 4 jajka
· 4 łyżki cukru
· 2 łyżki kakao
· 4 łyżki mąki
· cukier waniliowy
· 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Wykonanie
Białka ubić z cukrem, dodawać stopniowo po jednym żółtku i cukier waniliowy. Następnie dodać mąkę z proszkiem do pieczenia, kakao i wszystko delikatnie zamieszać. Ciasto upiec w tej samej formie co poprzednie ciasta, około 30 minut w temp. 175 stopni.
Masa pomarańczowa
· 3 pomarańcze
· 2 jabłka
· 1/2 szklanki cukru
· 1/2 szklanki wody
· 1 galaretka pomarańczowa
Wykonanie
Jabłka obrać i zetrzeć na grubej tarce. Pomarańcze obrać i pokroić na kawałki. Wodę zagotować z cukrem, dodać jabłka i pomarańcze, wymieszać i gotować do lekkiego zgęstnienia. Następnie wsypać galaretkę i dokładnie rozpuścić - nie gotować. Odstawić do wystudzenia, a następnie wstawić do lodówki do zastygnięcia.
Masa czekoladowa
· 1/2 szklanki mleka
· 10 dag margaryny
· 10 dag cukru
· 2 łyżki kakao lub gorzka czekolada
· cukier waniliowy
· 1 kostka masła
Wykonanie
W rondelku rozpuścić mleko z margaryną, dodać cukier, kakao i cukier waniliowy. Wszystko razem wymieszać, zagotować na bardzo wolnym ogniu, a następnie odstawić do wystudzenia. Masło utrzeć na puch, dodawać po jednej łyżce wystudzonej masy.
Pianka
· 1/2 litra śmietany kremówki
· 2 galaretki cytrynowe
· 1 galaretka wiśniowa
· 1 galaretka agrestowa
· puszka brzoskwiń
Wykonanie
Brzoskwinie odsączyć i pokroić w kostkę. Galaretkę wiśniową rozpuścić w 1 szklance gorącej wody, podobnie agrestową - odstawić do wystudzenia. Gdy obydwie galaretki stężeją, pokroić w kostkę. Galaretki cytrynowe rozpuścić w 1/2 litra gorącej wody i ostudzić. Kremówkę ubić i dodać lekko tężejącą galaretkę cytrynową, następnie brzoskwinie i pokrojone galaretki. Wszystko wymieszać.
Składanie ciasta
Na pierwszy blat makowy wyłożyć tężejącą masę pomarańczową - wstawić do lodówki, by masa dobrze stężała i nie wsiąkła w ciasto. Następnie położyć ciasto orzechowe, wyłożyć masę czekoladową i przykryć drugim blatem makowym. Na ciasto makowe wyłożyć piankę i przykryć ciastem czekoladowym. Polać polewą i całe ciasto wstawić do lodówki.
 
Do góry