reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Jestem w szoku :szok::szok::szok::szok: dawno tu nie zaglądałam, a tu tyle fajnych przepisów :tak::tak::tak::tak: Aniab te Twoje cuda to mnie zaskoczyły.... muszą być pycha ( nie mylić z naszą Pychą);-):tak::-D Buły też muszą być smaczne :tak::tak::tak:
 
reklama
A ja polecam sezonową potrawę:
LECZO Z KABACZKA
- Kabaczek taki dość duży lub 2 mniejsze
- 3 kiełbasy pokrojone w kostkę
- kawałek boczku ( ilość zależy od upodobania czy wolimy posmak boczku czy raczej tłuściutko ) też w kostkę
- jedna średnia cebula
- 2 papryki ( czerwone chodzi o kolor )
- mały słoik koncentratu pomidorowego
- sól, pieprz, papryka słodka, majeranek

Kabaczka obieramy, kroimy wzdłuż na pół i usuwamy łyżką środek z pestkami. Kroimy na pół plastry grubości ok. 1,5 cm a następnie w kostkę. W garnku podgrzewamy margarynę i wrzucamy kabaczka, chwilę smażymy, dolewamy trochę wody i dusimy, długość duszenia zależy od wieku kabaczka, minimum 30 min. Dodajemy paprykę i dalej dusimy. W tym czasie należy podsmażyć boczek, kiełbasę i cebulę. Dodać do garnka + koncentrat i przyprawy. Chwilę podusić jak za dużo podejdzie wodą odparować i gotowe :tak::-p
 
przepis danie meksykanskie
ja chodze na zakupy do Lidla tam jest taka mrozonka Mexico Mix za 4.99zł ale moze byc rowniez z innej firmy co sie dostanie w innych sklepach ;-)i nazywa sie sałatka meksykańska (mrozonka )
zawartosc torebki bez rozmrazania wrzócam na gorący olej do dosc wysokiego garnka i dusze jakies 10 min pod przykryciem od czasu do czasu mieszajac potem dodaje kiełbase ( krązek) pokrojona w kostke i dodaje 2 torebki ryzu i podlewam woda wszystko dusze i co jakis czas mieszam az do miekkiego ryzu :tak:Na koniec dodaje koncentrat pomidorowy najlepiej jest z pudliszki albo z łowicza ;-):tak:i doprawiam do smaku :tak:Zycze smaczego :tak::-D
 
U mnie bardzo chodliwe są parówki w cieście. Robi sie ciasto jak na naleśniki tylko dużo gęstsze (mleko+mąka+jajko) przyprawia np . papryką, lub ziołami suszonymi i odrobinkę soli bo parówki są słone. Potem wkładasz parówki do ciasta naleśnikowego, obtaczasz i smażysz na głębokim oleju ze wszystkich stron aż się zezłocą. Do tego robię jakąś sałatkę i pycha. Ulubione danie Adrianka!:-D Najlepsze są mniejsze parówki lub przekroic te duże na pół!
 
Sikoreczka ja też je robię tylko że jak włoże parówkę i zawinę w naleśniku to to obtaczam w jajku i bułce tartej i dopiero na patelnię. ( wychodzą jak krokieciki) No i ja do tego robię barszczyk czerwony:tak::tak::tak:
 
Tak ale ja wkładam parówki do surowego ciasta, może nie napisałam, tak żeby dokładnie oblepiło parówki i smażę na głębokim oleju. Hmmm... Muszę wypróbowac twój przepis!
A może macie coś z cukinią? Bo dostałam sporą cukinię i nie bardzo wiem co z nią zrobic!
 
Ja z cukinii robię leczo- wydrążam ją kroję w kostkę i smażę razem z cebulką, kiełbasą, papryką, pomidorami potem to lekko duszę i przyprawiam do smaku
 
reklama
Sałatka z tuńczyka!
dwie garście drobneo makaronu(ja daję muszelki)
puszka tuńczyka w oleju
brokuł
czerwona papryka
4-5 ząbków czosnku
oliwa, sól, pieprz
makaron ugotowac, odcedzic nie przelewac zimną wodą(!). brokuł podzielic na różyczki i blanszowac 3-4 min w posolonym wrzątku. czosnek posiekac i podsmażyc na oliwie, wymieszac z ciepłym makaronem. paprykę pokroic w kostke. tuńczyka rozdrobnic. wszystko razem wymieszac, doprawie solą i pieprzem.
To danie smakuje i na ciepło i na zimno.:-D
 
Do góry