reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

właśnie mojemu TŻ powiedziałam, że mam dla niego nowy deserek, ale że nie powiem jaki;-):-Djuż się nie mogę doczekać jakiegoś wolniejszego popołudnia:happy2:
 
reklama
To i ja dodam fajny przepis z piersi kurczaka.:tak::-)

-piers kurczaka (ile wg uznania i apetytu;-))
-maslanka (ewentualnie jogurt naturalny)
-krakersy

Kurczaka pokroic na kawaleczki (byle nie za drobno, bo potem za duzo z tym zabawy). Namoczyc w maslance i wstawic na jakis czas do lodowki.
Krakersy pokruszyc (tak zeby zrobic z nich proszek). Maczac kawalki kurczaka (wyjetego bezposrednio z maslankowej marynaty) w panierce z krakersow.
Ulozyc na blasze wylozonej pergaminem i zapiekac w piekarniku rozgrzanym do 220* przez ok. 15 minut.

Jest pyszne. Po prostu rozplywa sie w ustach...:-p

Znam ten przepis z "Nigella gryzie" , też polecam:-p
 
Racuszki z kaszy manny
-10 dag kaszy manny
-dwa razy tyle mleka ile wyniesie objętośc kaszy
-dwa jajka
-łyżka cukru
-3dag margaryny
Kasze ugotować na mleku.Do ostygniętej dodac cukier, margaryne, szczypte soli i żółtka.Utrzeć na jednolita mase.Białka ubić na sztywną piane a następnie wymieszać z masą delikatnie.Formować łyżką placuszki i smażyc na oleju.Pychotka:-)
 
Kluski śląskie:
Ugotowane ziemniaki zmielić,wyłożyć do miski(uklepać na równo),przedzielić na 4 części(zrobić + na wierzchu),jedną część wyująć i rozklepać na trzech pozostałych.W pustą ćwiartkę nasypać mąki ziemniaczanej na wysokość ziemniaków,dodać 1 jajko i wszystko dobrze wymięsić.Formować kulki i na środku robić niewielkie wgłębienie palcem,ugotować i jak wypłyną na wierzch wyjmować.Polać stopionym tłuszczykiem lub sosem.Można podawać jako dodatek do drugiego dania(np.do schabowego)
 
reklama
Kluski śląskie:
Ugotowane ziemniaki zmielić,wyłożyć do miski(uklepać na równo),przedzielić na 4 części(zrobić + na wierzchu),jedną część wyująć i rozklepać na trzech pozostałych.W pustą ćwiartkę nasypać mąki ziemniaczanej na wysokość ziemniaków,dodać 1 jajko i wszystko dobrze wymięsić.Formować kulki i na środku robić niewielkie wgłębienie palcem,ugotować i jak wypłyną na wierzch wyjmować.Polać stopionym tłuszczykiem lub sosem.Można podawać jako dodatek do drugiego dania(np.do schabowego)

Jako że ja zaczynam naukę gotowania... oczywiście mam kilka pytań:zawstydzona/y:
- Czy mąka musi być ziemniaczana?
- po co to wgłębienie?
- wrzucać do wrzątku i czekać aż wypłyną?
może i pierdoła jestem, i powinnam to wszystko wiedzieć ale niestety takie "gwiazdy" jak ja też chodzą po tym świecie co o gotowaniu mało wiedzą.:-(
 
Do góry