reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
Sewa musze zrobić tą zapiekanke aż mi ślinka cieknie....Tylko powiedzcie czyz dwóch puszek tuńczyka i pomodorów to dużo wyjdzie????Bo mój M nie jada ryb i byłaby tylko dla mnie i młodego.Może bym zniejszy ła proporcje, co myślicie???/
no pewnie że możesz zrobic z połowy skladników, bo na tą ilośc to sporo wyszło (mój to żarłok więc dla nas w sam raz:-D)
 
Bodzinka spokojnie możesz na pół składniki dać. To jest przepis na duuuużą rodzinkę :tak:

Sikoreczka super, że smakowało :-)
 
Biszkopt(nie mam prodiża a to porcja na tortownicę):
5 jajek w temperaturze pokojowej
5 łyż cukru i 1 cukier waniliowy ubić do białości
dodać
3 łyż mąki pszennej i 2 mąki ziemniaczanej(w sumie 5 łyżek)
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Teraz robiłam na blachę to brałam po 8 ,mąka to 5 zwykłej i 3 ziemniaczanej.
Piec do 30 minut w nagrzanym wcześniej piekarniku 175 stopni.
 
JOGURT
Gotuję mleko (ale nie UHT, tylko to świeże, które w sklepach jest w lodówce), studzę do temperatury ok.40 stopni, przecedzam do innego garnka (żeby nie było żadnych paprochów) dodaję trochę jogurtu naturalnego, mieszam. Garnek zawijam w koc i stawiam koło kaloryfera, najlepiej na noc. Rano jest już gęsty jogurt, który ja trzymam w lodówce w słoiku.
 
Masa do tortu (na 2 biszkopty z prodiża)
2 budynie waniliowe lu śmietankowe ugotować według przepisu na opakowaniu dając mniej mleka(750ml).Wystudzić,zdjąć kożuch z wierzchu i ubić mikserem,Dodać
1 masło roślinne w kostce miękkie i ubijać na puch.Jak będzie prawie biała masa dodaję barwnik spożywczy(przeważnie niebieski) i miksuję.
 
NIe wiem :-)
Ja tego przepisu nie robilam bo moje szkraby uwielbiaja maslanke, ale znam dziewczyny ktore to robia i nie narzekaja :-)
 
reklama
Do góry