reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Dawno nic się tu nie działo, więc wklejam przepis:

SAŁATKA COLESŁAW

  • 8 filiżanek białej kapusty (drobno startej)
  • ¼ filiżanki drobno startej marchwi
  • 2 małe cebule drobno posiekane
  • 1/3 filiżanki cukru pudru (można mniej)
  • ½ łyżeczki soli
  • 1/8 łyżeczki pieprzu
  • ¼ filiżanki mleka (lub mniej, jak majonez nie jest bardzo gęsty)
  • ½ filiżanki gęstego majonezu
  • 1 ½ łyżki białego octu winnego
  • 2 ½ łyżki soku z cytryny

Zrobić sos i polać nim warzywa. Dokładnie wymieszać i odstawić w chłodne miejsce na 2 godz.

 
reklama
Zupa cebulowa:
Potrzeba:
czery duże cebule,
łyżka mąki,
dwa kubki bulionu

Cebulę pokroić w plasterki jeśli nie będziemy chcieli miksować, trzeba pokroić bardzo drobno, Cebulę podsmażamy na margarynie , jak się zarumieni pruszymy łyżką mąki i zalewamy bulionem gotujemy aż cebula będzie miękka. Przyprawiamy do smaku, według uznania miksujemy.Można jeszcze podbić mąką
Jako dodatek świetnie pasują grzanki z czerstwego chleba.
Robie je w następujący sposób:

Chleb obieram ze skórki kroję w drobną kostkę i smażę na teflonie aż staną się chrupkie .

Smacznego!:-)
 
Cloe - właśnie zanotowałam sobie Twój przepis i dzisiaj ugotuję, bo akurat mam wywar i zastanawiałam się co z nim zrobić. A cebulowej jeszcze nie jadłam, więc chętnie wypróbuję:-).
 
Ale jakie mięska?
Obiadowe czy takie na przjęcia lub do chleba?

Ja mogę polecić boczek pieczony - kupujesz kawał surowego boczku do rolowania, smarujesz oliwą, czosnkiem, solą + ew delikatem do mięs, rolujesz i pieczesz w keksówce po 1,5 na kilogram mięsa :)
Po upieczeniu kroi się plastry do chleba :)
 
Leika robie to samo tylko ze ja srodek boczku smaruje musztarda z majerankiem wymieszana. +sol+pieprz+bazylia+oregano+estragon itd. daje wszystkie przyprawy jakie mam po prostu :-) z wieszchu smaruje rowniez musztarda i w miseczce mieszam wszystkie przyprawy razem posypuje cala rolade polewam olejem wkladam w folie do pieczenia w foli trzeba zrobic lekkie dziurki piecze sie w piekarniku na ok. 150 stopni odstawic az ostychnie puzniej do lodowki i tez w plastry na chlebek mniaammm :tak:

2.KURCZAK W MIODZIE -moze znacie ale napisze dla tych kto nie zna :-D

-Palki,skrzydelka itd. ktore kolwiek czesci kurczaka gotujemy w kostce drobiowej. ( nie za dlugo zeby sie nie rozwalaly)
-Odstawiamy na bok az ostygna.
-Obsypujemy papryka slodka
-solimy
-smazymy
-jak beda juz podsmazone polewamy je miodem dolewajac na patelnie po trochu bulionu ktory zostal z gotowania kurczaka.
Bulion dodajemy poniewaz miod latwo sie przypala wiec nie odchodzcie najlepiej od patelni ;-)
smazymy tak dlugo az kurczak zrobi sie szklisty
Przy tym naprawde nie da sie palcy lizac ;-)
SMACZNEGO !!!!!!
 
Caro 18 muszę ten przepis wyprobować:happy:

Iwonka 2006 mam prosty przepis na schab nadziewany pieczarkami.

Potrzeba:
schab ( ilość wg potrzeb)
pieczarki.

Schab najlepiej wcześniej zamarynować. Ja dzień wcześniej nacieram olejem,czosnkiem obsypuję wszelkimi przyprawami jakie mam w domu.Wkładam do lodówki na noc. Następnego dnia nożem, najszerszym jaki mam, robię przez środek porcji dziurę. Wcześniej duszę pieczarki na masełku,można dusić również z cebulką , muszą byś dobrze odparowane. póżniej wkładam je do przygotowanej porcji mięsa . Pieczarki upycham rączką od łyżki. Wkładam do rondla . Mięso obsmażam ze wszystkich stron ( delikatnie by pieczarki nie wylatywały) Potem wlewam wodę do połowy porcji mięsa, dodaję wszelkie zioła jakie mam pod ręką , na wolnym ogniu duszę ok. 1,5 godziny. Jeśli pieczarki nie odparują mi dobrze,pozostały wywar też dodaję do robionego sosu. Jak mięso będzie miękkie, wyjmuję kładę na talerz kroje w ukośne plastry, sos podbijam mąką ze śmietaną.

Smacznego!;-)
 
reklama
Dziewczyny znacie może fajne przepisy na szybkie sałatki takie które można podać gościom na kolacje?
 
Do góry