reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

A ja odradzam kropienie cytryną przy gotowaniu, bo pewna pani mnie poinformowała, że kwas i wysokoa temperatura wyciaga z aluminium to czego jeść na pewno nie chcemy do jedzenia...lepiej pokropić po ugotowaniu a obłożyć np. masełkiem..jest wtedy delikatna i smakowicie pachnie:tak:
 
reklama
Kobitki w końcu znalazłam przepis na fajne


ciasteczka kruche dla dzieciaków

3/4 kostki margaryn utrzec z 10 łyżkami cukru i 2 jajkami. Dodać, 1/2 kg maki i 1/2 proszku do pieczenia. Gnieciemy wycinamay i na 180 stopni ok 20 min :tak: Pycha :tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny a ja proszę o przepis na prawdziwa tortillę:-) nie mogę znaleźć:-( za wolno mi te strony działają a sporo tego jest. Mama Helenki może Ty mi napiszerz:-) proszę:-)
 
ŹEBERKA w sosie BARBECUE

:-) pycha. Przepis na 1.5 kg mięsa. 1 szkl sosu Barbecue z winiar ( to jest cała saszetka) 1 szkl ketchupu pikantnego, 1 szkl coca coli. Wszystko razem wymieszac już bez żadnych przypraw. mięso pokrojne w średnie plastry zanurzyć w tym sosie zagotowac a potem na malutkim ogniu dusić pod przykryciem aż do miekkosci mięsa od czasu do czasu zamieszac. Ja duszę dobre dwie godziny i gesiarce. Mówię Wam pycha. Robię do tego ryż z warzywami:-) robiłam już z każdym gatunkiem mięsa. Polecam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Justa Kochana bardzo Cię proszę pomóż mi odnaleźć przepis As na zapiekanke ala pizza:-) i przepis na chleb też Anety:-) proszę proszę:-)
 
Z przepisów As na naszym wątku to u nas tylko sałatki , ciasta i torty.:tak::sorry2: Ciężko mi znależć post As jeżeli wrzuciła go na inne forum. :sorry2:


Ok , chyba mam . Przechwyciłam z innego forum.:tak:;-)

Ja robię tak.

Przepis jest naprawdę prosty,bo ten chleb nie jest na zakwasie tylko na samych drożdżach z cukrem.

CHLEB WIELOZIARNISTY
- 5 dag drożdży
-1 łyżka cukru
-1 łyżka soli
-4 szklanki wody /letnia/
-1 kg mąki krupczatki
-3 łyżki nasion siemienia lnianego
-6 łyżek słonecznika
-3 łyżki nasion sezamu
-1 szklanka otrąb pszennych
Opcjonalnie można dodać pestki dyni,soi lub innych nasion


1. drożdże rozetrzeć z cukrem
2. pozostałe składniki wsypać do naczynia, dodaćdrożdże, dokładnie połączyć
3. odstawić do wyrośnięcia (ok.30 min.)
4.blaszki wysmarować olejem,wysypać bułką tartą, wyłożyć wyrośnięte ciasto, wyrównać mokrą ręką
5. odstawić do wyrośnięcia i wtym czasie włączyć piekarnik/nagrzać/
6.wstawić do piekarnika do godziny czasu na 200 st. C./ może być termoobieg/
7. po upieczeniu gorący wyjąć z blaszek

Mi wychodzi z 1 porcji 3 foremki keksówki.
Ja wysypuję każdą formę innym ziarnem.Jedną sezamem,drugą siemieniem a trzecią otrębami.
Po wyjęciu z blaszek jeszcze gorący zawijam w wilgotne ściereczki ,żeby zmiękła skórka.
Smacznego :tak::biggrin2::biggrin2:

A wygląda tak:


 
reklama
Do góry