reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dziewczyny a jak wyglada sytuacja z cesarskim cieciem na zyczenie w austrii?
Jest wogole taka mozliwosc wyboru pomiedzy naturalnym a cesarka ?
Mieszkam w radstadt austria ale nie za dlugo a za 3 msc porod i boje sie go jak cholera i ogolnie wolalabym cesarke ... :/
 
reklama
Dziewczyny a jak wyglada sytuacja z cesarskim cieciem na zyczenie w austrii?
Jest wogole taka mozliwosc wyboru pomiedzy naturalnym a cesarka ?
Mieszkam w radstadt austria ale nie za dlugo a za 3 msc porod i boje sie go jak cholera i ogolnie wolalabym cesarke ... :/
Hej hej , nie ma takiej możliwości myszą być konkretne wskazania. Trzeba brać też pod uwagę, że poród w Austrii to nie poród w Polsce. Tutaj za darmo masz to za co w Polsce płaci się grube pieniądze w klinikach. Nie ma czego się bać 😊🤗 powodzenia
 
No nic w takim razie musze jakos starac nastawic sie na porod naturalny pozytywnie chociaz ciezko gdyz nie wiem jakiego bolu mam sie spodziewac .No napewno znieczulenie wezme nie bede sie foroswala jesli beda oferowali to wole skorzystac haha
 
No nic w takim razie musze jakos starac nastawic sie na porod naturalny pozytywnie chociaz ciezko gdyz nie wiem jakiego bolu mam sie spodziewac .No napewno znieczulenie wezme nie bede sie foroswala jesli beda oferowali to wole skorzystac haha
Jak masz pytania napisz na priv, co prawda ostatni raz rodziłam rok temu w maju i mieszkam w Wiedniu, ale coś może pomogę jeśli chcesz wiedzieć😊
 
Powiedzcie mi proszę jak wyglada system edukacyjny w Austrii? Ze względu na prace męża musimy przenieść się do Wiednia lub Salzburga (ma do wyboru) i zastanawiam się jak ogarnąć szkoły. Aktualnie jedno z dzieci jest w 7 klasie szkoły podstawowej i po niemiecku potrafi się przedstawić, drugie w 1 klasie LO i niemiecki ma na wyższym poziomie ale głównie rozumie a nie mówi. Poza tym obydwoje mają bardzo wysokie osiągnięcia (olimpiady, konkursy kuratoryjne itp) i nie chciałabym gdzieś zaprzepaścić ich szansy na rozwój. Czy któraś z Was przeprowadzała się do Austrii z dziećmi w podobnym wieku? jak się odnalazły w tamtejszych szkołach?
 
Powiedzcie mi proszę jak wyglada system edukacyjny w Austrii? Ze względu na prace męża musimy przenieść się do Wiednia lub Salzburga (ma do wyboru) i zastanawiam się jak ogarnąć szkoły. Aktualnie jedno z dzieci jest w 7 klasie szkoły podstawowej i po niemiecku potrafi się przedstawić, drugie w 1 klasie LO i niemiecki ma na wyższym poziomie ale głównie rozumie a nie mówi. Poza tym obydwoje mają bardzo wysokie osiągnięcia (olimpiady, konkursy kuratoryjne itp) i nie chciałabym gdzieś zaprzepaścić ich szansy na rozwój. Czy któraś z Was przeprowadzała się do Austrii z dziećmi w podobnym wieku? jak się odnalazły w tamtejszych szkołach?
Proszę na Facebooku znaleźć stronę Matki Polki Wiedeń i tam napisać to samo co tutaj. Będzie większy odzew, tu mało kto zagląda ☺️ na pewno dużo dziewczyn poradzi, nawet wczoraj mignął mi podobny post. Powodzenia
 
Cześć , powiedzcie kiedy trzeba ,, zaliczyć " pierwszą wizytę w ciąży? Nie chcę iść za wcześnie żeby już było coś widać ( najlepiej serduszko) ale nie wiem do kiedy trzeba zgłosić się do lekarza.
 
reklama
Do góry