reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Witam,

kurde, w takim razie będę musiała się z tym wybrać do internisty, mam nadzieje, że nie będzie problemów. Straszny problem jest z internistami, wczoraj mój mąż dzwonił cały dzień i nigdzie mnie nie zapisał. Maryńka mogłabyś mi podać interniste do którego Ty jesteś zapisana?
 
reklama
Hej,

Maryńka byłam wczoraj u lekarza w 17 Bezirku, przyjmuje niedaleko mnie dr Ehrenreich. Nie miałam skierowania, a Ty od jakiego lekarza je dostałaś? Przepisał mi jakiś syrop, krople do nosa i coś na płukanie gardła. Powiedział, że nie może mi przepisać nic innego, bo to zaszkodziłoby dziecku. Nadal kiepsko się czuje, nic mi nie przechodzi:( boje się, że to znowu będzie miało kiepski wpływ na serduszko mojego maleństwa:( Jutro jadę do polski, wiec w razie czego udam się tam do lekarza, we wtorek jestem też umówiona na USG 3D.
Dr wypełnił mi też tą kartkę w mutterkindpass. Bardzo sympatyczny lekarz i ma polską recepcjonistkę:)
 
Dziewczyny a ja z innej beczki. Czy ktoras z Was korzystala z pomocy poloznej. Gdzie mozna ja wynajac? Czy moze byc z innego szpitala? No i czy duzo kosztuje taka impreza?

Pozdrawiam,
trzymajcie sie cieplutko :-)

marynka, polozna prywatna kosztuje od 800 euro wzwyz. W tej cenie masz ja na zawolanie przez cala swoja ciaze, zawsze gdy masz jakies pytania, obawy, mozesz do niej zadzwonic. Ona przewaznie tez robi ci kurs przygotowujacy do porodu oraz jest przy tobie przez caly porod (niezaleznie od tego w ktorym szpitalu rodzisz).
Jesli chcesz miec polozna na kase chorych to jest ona do twej dyspozycji tylko po porodzie, tzn przychodzi na wizyty do ciebie do domu ale warunkiem jest to, ze musisz zdecydowac sie na porod ambulatoryjny lub wyjsc ze szpitala juz po 3 dniach po porodzie. Gdy zostaniesz 4 dni to taka polozna ci juz nie przysluguje.

ola8806, ja nie rozumiem dlaczego mialas problem z dostaniem sie do internisty???!! Nie masz tutaj swojego lekarza pierwszego kontaktu/rodzinnego? tzn. Arzt für Allgemeinmedizin - przeciez kazdy powinien takiego miec. Oni sie wlasnie tutaj nazywaja Arzt für Allgemeinmedizin a nie internisci! Jesli szukasz Arzt für innere Medizin to bedziesz szukac dlugo i wtedy napewno trudno sie dostac. Do tego badania z Mutter-Kind-Pass potrzebny ci jest zwykly lekarz pierwszego kontaktu/rodzinny!
 
Hey dziwczyny,

bylam dzisiaj u internisty (Innere Medizin) i mialam robione ekg mojego serca. Wszyscy mi mowili, ze Interne Untersuchung z MKP wypisuje lekarz pierwszego kontaktu/rodzinny, a moje lekarka tego nie zrobila. Nie badala mnie, ani nie skarzylam sie na zadne dolegliwosci zwiazane z sercem, nawet cisnienia mi nie zmierzyla, tylko wypisala skierowanie do internisty. Na wizyte czekalam ponad tydzien i ledwo zdazylam przed 16 tygodniem ciazy. Chyba czas rozgladnac sie za innym lekarzem, skoro jej sie 1 strony wypisac nie chcialo...
 
Witam serdecznie!
Jestem tutaj nowa, postanowiłam założyć konto, bo pewnie będzie prościej spytać już doświadczone mamy :) Pytania mam dwa... Jestem w ósmym tyg ciąży i pan doktor Miechowiecki kazał przyjść dopiero w grudniu... Jest to moja pierwsza ciąża, ale zawsze myślałam, że na kontrole chodzi się raz w miesiącu? A drugie pytanie jest takie, otóż do 14 tc muszę się zameldować w szpitalu gdzie chcę rodzić, a ja nie mam pojęcia, ktory wybrać... Tutaj bardzo często przewijała się nazwa Wilhelminenspital, a jedna koleżanka poleca Göttlicher Heiland, ale z tego co wyczytałam jest to szpital prywatny. Czy można w nim normalnie rodzić na krankenkasse? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam! :)
 
Vixen masz juz MKP? Nie wszystkie szpitale zapisuja do 14 SSW. Np. w Donauspital mozna sie zapisac do 10 SSW . ja tam rodzilam. Moim zdaniem, najlepiej jest wybrac szpital niedaleko miejsca zamieszkania. Radze sie juz gdzies zameldowac, poniewaz w 12 SSW robione sa badania: Nackenfaltenmessung i Organscreening. W moim przypadku wizyty kontrolne u mojego ginekologa wypadaly tak jakosc co 2 miesiace; jak juz sie zameldujesz w jakims szpitalu, to tam tez beda Tobie robic badania, wiec bedziesz naprzemiennie chodzic co miesiac raz do swojego ginekologa, a raz do szpitala.
 
reklama
Vixen,

tutaj znajdziesz liste szpitali panstwowych w Wiedniu, ktore maja umowy w WGKK (Wiener Gebietskrankenkasse). W tych szpitalach mozesz zapisac sie na porod. http://www.wien.gv.at/gesundheit/spital/geburtskliniken.html

Najlepiej wejdz sobie na strony kazdego ze szpitali i popatrz kiedy maja dni otwarte. W te dni mozesz pojsc do szpitala, obejzec sale porodowe i posluchac co polozne opowiadaja, zorientowac sie jak wygladaja wnetrza, czy podoba ci sie, czy czujesz sie dobrze w tym szpitalu. Dopiero wtedy mozesz podjac decyzje. Masz jeszcze troche czasu ale niektore szpitale sa oblegane, np. St. Josef Spital, wiec warto zapisac sie jak najszybciej. Mozesz zapisac sie do kilku a potem zdecydowac ostatecznie.



MAG ELF to poradnie dla kobiet w ciazy i dowiesz sie tam wszystkiego co dotyczy ciazy i porodu, rowniez dowiesz sie wiecej na temat spraw prawnych, gdzie zameldowac urodzenie dziecka, gdzie co zglosic.
Tutaj rowniez dostaniesz tzw. Wäschepaket, czyli tzw wyprawke dla dziecka, ubranka, kocyk, kupony na znizki na produkty dzieciece.

oto strona: http://www.wien.gv.at/menschen/magelf/service/rechtsvertretung.html


Jakbys miala jeszcze pytania to wal smialo.

co do ginekologa, ja mialam wizyty mniej wiecej co miesiac ale sprawdz w MKP (Mutter-Kind-Pass), tam napisane jest kiedy musisz robic badania, tzn w ktorym tygodniu ciazy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry