reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kathinka wlasciwie jasne,ze lepiej Jak blizej,ale jak jest dobry to wole podjechac. Dzieki za odpowiedz i podaj prosze namiar.dzieki. Pozdrawiam:-)
 
reklama
maxmama, kope lat! :laugh2:
ja chodze z Maja od samego poczatku do
Dr. Astrid Schumich, Kürschnergasse 1A, A-1210, Tel 257 42 20.
Jestem bardzo zadowolona.
 
Hej Dziewczyny,

Byłam wczoraj na wizycie u Miechowieckiego. Czekałam tylko 20 min. Robił mi USG, ale wizyta standardowo nie była zbyt długa. Popatrzył tylko na główkę dziecka, pierwszy raz na serduszko, zmierzył kość udową, brzuszek i tyle. Jak go zapytałam czy może mi powiedzieć ile dziecko teraz waży powiedział że nie, ale że szacuje że do porodu będzie ważyło ok. 3500 g. Powiedział, że wszystko jest dobrze, przepisał mi żelazo, bo hemoglobina trochę mi spadła i kazał przyjść 4 grudnia. Stwierdził też że dziecko jego zdaniem urodzi się w okresie przedświątecznym. W kwestii podroży do Polski, powiedział, żeby sobie już odpuścić, bo to zbyt daleka i męcząca trasa. Teraz mam dylemat bo nie wiem czy jechać na zajęcia 17-18 listopad czy nie:( mam 2 zaliczenia.
 
Dziewczyny czy pamiętacie może po jakim czasie od urodzenia otrzymałyście Kinderbetreuungsgeld i Familienbeihilfe?Proszę o odp - to ważne.
Ola8806 jeśli chodzi o jazdę do Polski to chyba zależy od Ciebie jak sie czujesz, znam taką koleżankę która do Polski jezdziła i to sama za kierownicą, to już kwestia indywidualna.
 
Hej!
DAwno mnie nie bylo, melduje sie z Polski. Jestem do 18 listopada :)

Elzbieta z tego co pamietam to od zlozenia wnioskow to pierwsze pieniazki byly juz na koncie po ok 2 tyg.
 
poziomeczka Jakobs tak mi tu dziwnie. Nie moge sie zaklimatyzowac w tym miejscu. Moze,powodem jest jeszcze to,ze jeszcze nie mamy urzadzone.?!:baffled: To moze podjechac to tego lekarza Co polecasz. Dzieki. I milego dnia.:-D
 
Hej
Ja tez sie melduje ze "starych" czlonkow tego forum:-)
Znow jakas niemoc do pisania mnie ogarnela....
U nas w porzadku jakos leci do przodu.W koncu moge powiedziec ze moja mlodsza latorosl sie zaaklimatyzowala w zlobku,a bylo nielatwo z moim mamusiowym synkiem.Bylo tak ze jeszcze w domu butow na wychodne sobie nie dal zalozyc,wierzganie i buczenie do samego przedszkola odchodzilo.Musial miesiac minac zeby bylo normalnie.
Jutro obydwoje maja laternefest.
Dzis cora obchodzi w przedszkolu 4 urodzinki,bo w domu byly w niedziele.Caly ubiegly tydzien mialam gosci z PL.

W tych wszystkich urzedowych formalnosciach nie pomoge bo duzo szczegolow sie zapomina i jakbym miala rodzic trzecie dziecko to pewnie od nowa bym sobie przypominala co i jak,Zreszta wiekszoc i tak moj maz zalatwial.

Maxmama gratulacje nowego lokum:tak:Do wszystkiego sie idzie pzyzwyczaic,potrzebujesz tylko czasu...Na jaki metraz przeszliscie
Poziomeczka,Kathinka widze ze jak zwykle aktywne i na biezaco z forum jestescie:-D
Sporo nowych mam widze jest,mam taki misz-masz w glowie kto jest kto,jeszcze po suwaczku mozna kogos zajarzyc,bo inaczej to ciezkawo....
Pozdrawiam
 
Witajcie!

Ola na podroz zdecydowalabym sie w zaleznosci od samopoczucia.

Ela ja mam konto online w Finanzamcie. Od momentu zlozenia wniosku minely niecale 2 tygodnie i przyszlo poczta zaswiadczenie o przyznaniu Familienbeihilfe '(potrzebujesz zeby zlozyc wniosek o Kinderbetreuungsgeld), a pieniadze przyszly tak jakos po trzech dniach. Kinderbetreuungsgeld nie wiem jak szybko przyjdzie, bo wczoraj dopiero zlozylam wniosek. Obojetnie kiedy zlozysz wniosek (do 6 miesiaca po porodzie), pieniadze naliczane sa od dnia porodu.
W ogole wczoraj bedac u lekarza dowiedzialam sie, ze jestem nieubezpieczona!!! Ostatni dzien pobierania Wochengeld ( u mnie 15 wrzesnia) byl ostatnim dniem ubezpieczenia! Automatycznie przy pobieraniu Kinderbetreuungsgeld (KBG) jest sie ubezpieczonym. Niestety nigdzie nie znalazlam takiej informacji, ze ubezpieczenie powiazane jest z KBG! A mi sie tak jakos nie spieszylo ze zlozeniem wniosku... W kazdym badz razie po przyznaniu KBG jestem znow (rückwirkend) ubezpieczona.

Maxmama milego urzadzania!

Babea witaj! Gratulacje dla Kevinka! Zuch chlopak!

Na szczescie okazalo sie, ze pieprzyk byl jedynie nieksztaltnym pieprzykiem, a nie tumorem. Tak wiec jeszcze troche pozyje ;-) Ale co sie strachu najadlam to moje.

Milego dnia! Uciekam z Kilianem na spacerek, bo przez ta wczorajsze wiatrzysko kisilismy sie w domu.
 
reklama
Pati a ile czekałaś na wydanie dla noworodka Anmeldebesheinigung? Bo bez tego nie moge isc do Finanzamtu.Z góry dzieki za odpowiedz;-)
 
Do góry