reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

paulinka86 kilka postów wcześniej Pati,Poziomeczka i inne koleżanki wypisały co nam się należy i jakich formalności należy dokonać.
 
reklama
Faktycznie,mój błąd,nie doczytałam:)Jesteśmy tutaj od roku i tak naprawdę nie wiemy za co się zabrać,jeśli ktoś będzie w stanie wyjaśnić mi to w najprostszy sposób to proszę o privka:)Chodzi mi o to gdzie,kiedy i jakie dokumenty mamy odstarczyć:)Dziękuje i przepraszam za kłopot
 
paulinka86 ja uzyskalam wszystkie wyczerpujace informacje kilkanascie postow wyzej, prosciej chyba sie nie da... moze jesli masz jakas watpliwosc, to zadaj pytanie tak jak ja ;-)

Patili chcialam pomoc kolezance w zalatwieniu Anmeldebescheinigung online, ale nie moge znalezc strony i formularza. Moglabys mi wskazac? Szukam i szukam i nic...
 
Maryńka chyba tu są formularze: http://www.wien.gv.at/amtshelfer/dokumente/personenwesen/einwanderung/anmeldebescheinigung.html
A koleżanka chce to dla siebie czy dzieciątka? Bo wydaje mi się, że jak dla siebie to trzeba osoboście w MA35, ale jeśli się mylę to proszę sprostować!

Dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłam moje Maleństwo i jestem mega szczęśliwa!!! Nawet do mnie pomachało... :) Ma już 84 mm ;)
 
vixen89 GRATULACJE Twój dzidziuś będzie teraz już rósł jak na drożdżach, pamietam jak moja dziecinka miała 19 mm :) a teraz to tak sie rozpycha w brzuchu że spać nie ujdzie w nocy hehe :-)
 
Paulinka chyba nawet ja pisalam gdzie sie sklada FB ( finanzamt w swoim bezyrku) a napewno jest jaka jest droga skladania poszczegolnych dokumentow i kiedy . Po prostu musisz poczytac , bo co chwile pisac i odpowiadac na te same pytania to sensu nie ma , jesli juz te info na Forum sa
Znajdz czas i troszke pogrzeb wypowiedzi patili , poziomeczki i moje
Pozdrawiam
 
Cześć Dziewczyny,

Dawno mnie tu nie było, ostatnio kiepsko się czuje. Kilka razy miałam tak, że brakowało mi tchu i nagle czułam się tak jakbym miała zemdleć:( nie wiem o co chodzi, ale naprawdę się wystraszyliśmy w niedziele, nawet mój mąż się przejął. W nocy też coraz gorzej mi się śpi, ostatnio też pobolewa mnie brzuch. Czy któraś z Was też tak miała przed porodem? Nie wiem czy to normalne, a ja panikuję czy powinnam iść do lekarza.

Paulinka, mój mail to aleksandradebicka@gmail.com- jeżeli masz ochotę odezwij się. Wyślę ci te informacje, które sama posiadam na ten temat. Ja mam poród na 27.12.2012:)

Mamusia28- jakbyś miała chwilkę to odezwij się na maila, jestem ciekawa gdzie dokładnie mieszkasz. Może kiedyś udałoby się spotkać. Zawsze byłoby mi raźniej, jakbym wiedziała, że gdzieś w pobliżu jest Mamusia, która już to wszystko przeszła:)

Idę jeść śniadanko, miłego dnia życzę:)

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry