reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

pauluska_sz nie pomogę, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Kobietki, jak jest w Austrii z wymówieniem najmu lokatorom? Chodzi o rodzinę z dzieckiem. Podobno ma się im obowiązek zapewnić lokal zastępczy, który zaakceptują. Czyli jeśli trafi się na "wredne france", które na każdy będą kręcić nosem, to właściciel nie ma innej opcji się ich pozbyć?
Znaleźliśmy fajne mieszkanie do kupienia, ale do 2016 roku jest wynajęte. Czyli kupujemy je razem z lokatorami? Myślałam, że podpisując umowę kupna, umowa wynajmu wygasa od razu, w końcu jest podpisana z poprzednim właścicielem, a nie z nami. Facet z immobilienu nie potrafił nam wytłumaczyć jak to do końca jest:no: Nie chcemy się wkopać i kupić mieszkania, w którym nie będziemy mogli mieszkać. Może któraś z Was wie co w takim przypadku można zrobić lub gdzie się dopytać/
 
reklama
Aniag Wiem, ze w Wiedniu sa raz w miesiacu bezplatne porady prawnicze, gdzie mozna by sie zapytac. Albo moze w Wohnberatung - tez Wieden. Swoja droga to nie dobry sygnal, ze Immobilienmakler nie chce/nie wie jaka jest wykladnia prawna w takiej sytuacji.

Pauluska nie mam pojecia jakie opcje wchodzilyby u Ciebie w gre. Moze jakas opiekunka albo sciagniesz kogos do pomocy z Polski?
 
Dziękuję Wam dziewczyny jeszcze raz za wszystkie rady! Jesteście kochane. Też życzę Wam i waszym pociechom dużo zdrówka!
Któraś z Was ma może termin porodu pod koniec roku? Ja mam na 6-go grudnia... W tym roku prawdopodobnie córa będzie prezentem na Mikołaja :)
 
Dziewczyny mam do Was pytanko. Dostałam dziś świstek z Krankenkassy odnośnie KBG i przysłali mi info, że mam kasę do końca kwietnia 2015, a powinnam mieć do lipca 2015, bo wybrałam opcję 15+3... czy będę musiała składać jakieś papieru jeszcze raz w kwietniu 2015?
 
Kapelutek do lipca to wychodzi Ci z tym +3 czy bez? +3 jest tylko dla taty jeśli będzie chciał iść na Karenz, Ty już wtedy pieniędzy nie będziesz dostawać. Chyba, że to przyszło Ci pismo odnośnie Familienbeihilfe? To przyznają na krótszy okres i potem trzeba donosić jakieś papiery chyba, mi przyznali do 2015 roku tylko. KGB mam do sierpnia, bo wtedy Filip kończy 15 miesięcy.
 
Drogie mamy, czy miała któraś podobną sytuację - mojemu synkowi (6 tyg) ciagle coś furczy w nosku ale nie wygląda to na katar, bo nic nie cieknie . Nosek nawilżam codziennie i oczyszczam a małemu to nie przeszkadza w spaniu czy karmieniu?
 
Do lipca mam bez tego +3... i właśnie dlatego nie bardzo wiem dlaczego tylko do 30 kwietnia mi przysłali, a Familienbeihilfe to też mam na jakiś krótszy czas... chyba też na rok.
 
lilijka87 Wiltos bierze za pierwszą wizytę 100 euro, a za kolejne przy prowadzeniu ciąży 80 euro. Za badania 6 tygodni po ciąży również bierze 100 euro.
 
reklama
magdalena6 Mojemu synkowi również na początku tak szemrało w nosku. Jednak nic nie wskazywało na to by mu to w czymś przeszkadzało. Pytałam lekarki i powiedziała, że to normalne i nie ma się czym przejmować. Już mu tak nie szemra w nosku :-)
 
Do góry