reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej na rota tez nie szczepilam. W rodzinie byl przypadek ze 2 dziecibtak czy siak znalazlo sie z tego powodu w szpitalu, wiec szcepionka w ich przypadku nawet nie zlagodzila przebiegu.
za to na wiosne chcemy szczepic przeciw kleszczom
 
reklama
!!!!!!!!!!!!!!!!--> Szczepienie przeciwko rotawirusom - Szczepienia ochronne - Pediatria - Medycyna Praktyczna: Lekarze pacjentom a to komentarz pod artykułem

"..Sam producent Rotarix (szczepienie rotawirusowe) przyznaje się w charakterystyce produktu (żeby nie było, że to kolejna teoria spiskowa...):
"Mechanizm immunologiczny, za pomocą którego Rotarix chroni przez zapaleniem żołądka i jelit nie został ostatecznie wyjaśniony. Zależność pomiędzy poziomem przeciwciał powstającym po szczepieniu, a ochroną przed zapaleniem żołądka i jelit wywołanym przez rotawirus nie została ustalona."
"Obserwowano przypadki przeniesienia wydalonego wirusa szczepionkowego na seroujemne osoby mające kontakt z osobami szczepionymi."
A więc reasumując powiem tak - reklamy tego szczepienia są dedykowane chyba do idiotów...
Szczepionka rotawirusowa nie powinna być w ogóle dopuszczona do obrotu - nie udowodniono, że jest jakakolwiek zależność pomiędzy poszczepiennym poziomem przeciwciał a ochroną przed tą chorobą, w dodatku często wywołuje to, przed czym potencjalnie chcemy dziecko ochronić, czyli BIEGUNKĘ ROTAWIRUSOWĄ (!), a osoba zaszczepiona JEST ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM, ZARAŻA, PONIEWAŻ WYDALA SZCZEPIONKOWEGO ROTA W KALE !!!
Zaburzenia żołądka i jelit - CZĘSTO BIEGUNKA (!!!) - czyli od ok 2 do ok. 9 przypadków na 100 dawek !
W skali masowej, zakładając, że będą tym szczepić przymusowo 350000 polskich dzieci rocznie x 2 dawki (czyli ok. 700000 dawek), mamy gwarantowane ok. 14000-65000 rocznie poszczepiennych przypadków typu rotawirusowego, co w skali obecnie rejestrowanych przypadków jest po prostu porażające... ! ""
 
Ostatnia edycja:
Witam was dziewczyny. Chcialam sie do wad dołączyć.
Jestem tutaj nowa, mam na imie ANGELIKA i mam 24 lata. Mieszkam blisko Linzu. Obecnie jestem w 38 tyg ciąży i troche boje sie porodu. Czy jest tutaj jakaś mamusia ktora rodziła w linzu? Pozdrawiam.
 
Czesc Angelika! jestem Monika, tez 24 lata i tez mieszkam kolo Linz-w Puchenau, ale jedynie do konca listopada bo przeprowadzamy sie do Wachau. Obie ciaze prowadzil mi dr Aigner, w marcu 2013 rodzilam w Barmherzigen Brüder i bylam niesamowicie zadowolona, dlatego teraz troche zaluje, ze z powodu przeprowadzki bede rodzic w Krems am der Donau. Jestem w 23 tygodniu ciazy. Szkoda, ze sie troche mijamy!...
 
Witam Was Kochane. Mam pytanie czy ktoras z Was miala konflikt serologiczny?Ja troszeczkę sie stresuje bo mam grupę krwi 0 Rh - a mój maz B Rh+ i wiem ze w takiej sytuacji jesli dzidzia odIedziczy Rh+ po tacie to wowczas bedzie ten konflikt. Czy w dzisiejszych czasach ten temat jest juz przez lekarzy opanowany? Jest to niebezpieczne?Za dwa tygodnie mam wizyte u gina wiec dokladnie o wszystko wypytam. Pozdrawiam
 
Mokito nie chce Cie straszyc, ale z tego co slyszalam szpital w Krems nie jest najlepszy.
Sama rodzilam w St.Pölten i tez rozne opinie slyszalam, ale ja osobiscie bylam zadowolona.
Najlepiej samemu sie przejsc do szpitala, zobaczyc porodowke
 
Mb tak, juz tam bylismy. To co moze faktycznie przerazac to to ze Kreissaal ma 3 czesci oddzielone jedynie parawanami, czyli rodzace slysza sie nawzajem! no i jedna lazienka do tego... ale polozna byla przesympatyczna i pytalam czy porod jest indywidualny (pozycje itp) no i mowila, ze absolutnie tak. Srednio na jeden dzien przypadaja 3 porody. Czy wlasnie to slyszalas, czy moze jest cos jeszcze?

Kasia nie mam doswiadczen z konfliktem, ale jestem przekonana, ze wspolczesna medycyna ten problem okielznala, konieczne sa regularne kontrole poziomu przeciwcial...
 
Mokito

Naprawdę szkoda że się tak miniemy przez ta przeprowadzke.
a co do szpitala tam gdzie rodzilas to słyszałam b.dobre opinie ale niestety dla mnie już tam nie było miejsca bo jak dzwonilam w lipcu to do lutego miejsca byly pozajmowane. Dlatego bede rodzic w szpitalu Landes-frauen und kinderklinik w linz. Słyszałaś może jakieś opinie na temat szpitala opieki lub znieczulenia zzo??? Albo czy znajde tam polożna polke?
 
Angelika niestety na temat tego szpitala wiem tyle co nic. Do Barmherzigen tez sie ledwo co dostalam, mialam termin na niedziele, ale udalo sie, ze niby mam w poniedzialek i w tym tygodniu byly jeszcze miejsca. Zapisywalam sie jakos 18-20 tydzien. Dlugo juz tu mieszkasz?
 
reklama
Do góry