reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Hej ja słyszałam o tym rozlonkowym ale to w Grecji ze płacą go rodzinom w których np ojciec jeździ tirem i nie ma go w domu powyżej iluś tam dni ale tutaj tyle czytam o różnych zasilkach i z takim się nie spotkałam;-)
Mokito to już wszystko w pogotowiu;-) szczęśliwego rozwiązania :-)
 
Mamy mam pytanie. Sama wychowuje syna i jestem na etapie wyboru KBG tylko mam dylemat. Kolezanka powiedziała ze jeśli bralam Wochengeld to będą mi płacić o 2 miesiące krócej. Jeżeli wezme na 18 miesiecy a jako samotna matka dostanie tylko na 15 i jeszcze 2 odpadna wiec będą mi płacić tylko przez 13 miesięcy. Trochę pogmatfalam ale może ktoś zrozumie i posłowie czy to prawda?? Pomozcie :(
 
Czarna jesli wybierasz model 15+3 tzn dostajesz pieniadze do 15 miesiaca zycia dziecka. Przez pierwsze 8 tyg. po normalnym i 10tyg po cesarce (O ile dobrze pamietam ) dostajesz Wochengeld naliczane na podstawie twoich zarobkow. Przez reszte czasu (az do 15 miesiaca zycia dziecka)dostajesz KBG. Powinnas dostac list z KK o decyzji najpierw odnosnie Wochengeld, a potem KBG
 
Ostatnia edycja:
A jeśli w formularzu o KBG w pisze ze chce pobierać pieniądze nie od porodu tylko powiedzmy od marca to będą mi wypłacać prze 15 miesięcy od począwszy od marca czy przez 13 miesięcy odliczajac 2 miesiące Wochengeld?
 
Ostatnia edycja:
Czarna to nie jest przez 15 tylko do 15. miesiąca życia dziecka, inaczej się nie da. Ja miałam ten wariant, 12 tygodni po porodzie dostawalam Wochengeld (dłużej z powodu cc) a potem już przychodziło KGB do 15. miesiąca życia dziecka. Tak więc w sumie to wychodzi, że mamy ktore mają wochengeld dostają kgb krócej.
 
Hej dziewczyny , mam pytanie może macie doświadczenie w tym temacie Moja koleżanka złożyła papiery o pozbawienie praw rodzicielskich ojcu, wniosek został odrzucony i ojciec ma prawa do opieki , pytanie , czy w tej sytuacji ona musi się za każdym razem pytać go o pozwolenie na wyjazdy np. do polski , czy potrzebuje jego podpisów do dokumentów dla dziecka itp ???
Na czym ta opieka ma polegać?? :/:/

z góry dziękuje za odpowiedzi
 
Witam wszystkie mamy!

Niestety w AK są na tyle niemili, że odmówili mi terminu spotkania z jednym z ich "adwokatów". Nawet nie wiem czy mają prawo tak zrobić, no ale trudno - próbuję sobie poradzić inaczej, czyli pytając Was :)

Moje pytania dotyczą głównie prawa pracy. Jestem oczywiście w ciąży (15 SSW), pracuję od 4 lat w tym samym miejscu.

Czy i do ilu dni mam prawo urlopu? Może mi szef wypłacić ekwiwalent, czy jest to zabronione i mam urlop zużyć do rozpoczęcia absolutnego beschaeftigungsverbot(czyli zacznę pobierać WG)? Czy za czas, w którym pobieram WG przysługuje mi też urlop?

Jeżeli odpowieci mi na te pytania, zadam następne :)

Dziękuję z góry za pomoc!

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry