reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

hej
Ja 1 maja urodziłam synka w Wilhelminien i jestem bardzo zadowolona z opieki.

Mam pytanko, czy któraś z Was orientuje się czy do wniosku o Familienbeihilfe jest mi potrzebne Anmeldebescheinigung małego? I podczas składania wniosku o anmelde muszą być obecni rodzice z dzieckiem czy wystarczy jeden rodzic bez dziecka(my mamy anmelde) i czy potrzeba udowadniać zarobki itd skoro my anmelde już posiadamy?
 
reklama
Aneta tobie tez ogromne gratki. Ja zalatwialam anmelde a potem reszte. Bylam z malym bez meza wiec nie musza byc oboje rodzice. Mialam fotke i akt ur i nasze dokumety tylko nie pamietam czy byly potrzebne...ale chyba nie.
 
Gratulacje Aneta :-)
...po anmelden... możesz sama, chcieli tylko moj anmelden i kopię dowodu i dokumenty Synka ale jednak warto mieć kopie męża bo nie wiadomo co im sie uwidzi... ja zanim zaczelam te paierkowe zalatwienia zrobiłam kopie dokumentow w domu zeby mieć na wszelki wypadek ;-)
...jak skladalam o familienbeihilfe w Finanzamcie to nie było im potrzebne anmeldebescheinigung tylko meldezettel,geburtskunde i bestatigung Derzeit meldung
Pozdrawiam!!
 
dzięki za gratulacje

Ja załatwiłam dopiero akt urodzenia i ubezpieczenie, reszta dopiero przede mną :szok:, w tym tyg planuję iść po anmelde ale u mnie sprawa wygląda tak, że jak się im uwidzi zobaczyć zarobki męża(ja tutaj nigdy nie pracowałąm)to lipa bo od lutego był na bezrobociu, i jest zameldowany ponownie od maja, a z AMS dostawał śmieszne pieniądze przez te 3 mc(CIEKAWOSTKA-ponieważ liczą średnią z dwóch lat, a nie jak większość myśli że za rok)
 
Ostatnia edycja:
Możecie mi powiedzieć jak jest z Tymi dotacjami na mieszkanie ? Jakie trzeba spełniać kryteria ?
żeby można sie było o nie starać ?
 
reklama
Dziewczyny czym zajmuje sie eltern kind zentrum? Czy ktoras z was do takiego nalezy i moglaby sie pochwalic czym sie zajmujecie?
 
Do góry