reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Witam z tej strony Kasia, chciałam was drogie mamy zapytać jak to jest z tym kursem dla mamy J.Niemieckiego? kiedy można go rozpocząć? w którym miesiącu dziecka ? Bo to są kursy darmowe gdzie można zabierać dziecko razem z sobą na ten kurs i tam można je zostawiać w żłobku coś takiego nie wiem czy to tak wygląda dlatego pytam.Moja ma już 6 miesięcy to może mogła bym już zacząć bo straszne nudy w domu... proszę o odp.
 
reklama
Kasia chodzi ci o mama lernt deutsch? Jak tak to ja właśnie chciałam się na to zapisać i się nie kfalifikuje bo jeszcze dwa lata temu przyjmowali wszystkie mamy a obecnie tylko mamy które skończyły tylko 8 klas. Zapisy zaczęły się 3 sierpnia i zaraz tam mi koleżanka dzwoniła i tyle jej powiedzieli.
 
Podali koleżance adres do jakiegoś instytutu w 15 bez ale to już jest płatne 150-180 za jeden poziom ale opieka nad dzieckiem w czasie zajęć darmowa.
 
Ja się nie wybieramy narazie mi trochę daleko bo ja z 2 jestem :-) tam te kursy podobno się co chwile zaczynają:-) to jest gdzieś zaraz kolo wesbanhof
 
Hej dziewczyny :) ile dni/tygodni przed porodem spakowalyscie torbe do szpitala? :) tak, tak, wiem ze tutaj nie trzeba prawie nic ze soba brac , wiec mam tu na mysli ciuszki dla dziecka na wyjscie :)
Czy jest cos czego nie wzielyscie ze soba i zalowalyscie? :)
 
Kala myślę ze body, pajacyk , czapeczka, ew skarpetki, fotelik(w tym wyniesiesz Bobasa ze szpitala-kazdy tak wynosi) ew pieluszka zeby przykryc fotelik przed wiatrem deszczem sniegiem sloncem...no nie wiem jaka pogoda moze byc :-) jak bedIecue wychodzic takze tego :p
..a torba chyba w 35 dopiero spakowana byla :-)
 
reklama
Do góry