reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Ja wybierałam zaświadczenie z KK ze dziecko ubezpieczone na mnie, jak nie wybierze sie tej kartki to placi sie chyba 50 e u pediatry na pierwszej wizycie a na następnej Ci wracają jak pokażesz e card, ale ona zazwyczaj szybko przychodzi, w ciagu paru dni u nas byla juz. Pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie Mutter Kindpass..mam nadzieję, że któraś z Was mi pomoże. Pytanie brzmi: czy mialyscie zapisywana w Mutter Kindpass rozmowę z polozna? chodzi mi o stronę 19 konkretnie, umawiacie się osobno z położną na własną rękę czy jak?
 
Mkarolka nie wiem czy ta rozmowa jest must have ale ja mialam bo akurat położna co piatek wykładała u Dinhof. To chyba zalezy od gin czy ma kogos takiego u siebie w ordynacji. Zapytaj u swojej gin? Do kogo chodzisz?
Pozdrawiam serdecznie i ciepło Was!! Ziuziu.....
 
dzięki za odpowiedź :) ja też dzisiaj mialam rozmowę, ale w szpitalu (Semmelweis w Wiedniu) i babka powiedziała mi, że oni wpisu nie robia. Pytam, bo słyszałam, że od tego roku się coś pozmieniało i właśnie między innymi tym się różnią książeczki na s.19, te formalności są najgorsze żeby nic nie pominąć ;)
 
Ja mam też wpis u położnej , też chodzę do dinhof ale akurat ta położną która u niej przyjmuje pojechała do Polski bo mama jej zmarła i poszłam do innej położnej umowilam się sama , miałam rozmowę , zapłaciłam 47 euro i krankenkassa zwróciła mi to w 100% bo to całkowicie refundowane jest, bardzo miła położną pani Renata romaniewicz
 
Bubcia501 ale umawialas się z nią we własnym zakresie tak? Do Krankenkassy musiałas to zgłosić, przedłożyć rachunek czy jak? zagubiona w tym wszystkim troche jestem
 
reklama
Do góry