reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wozek dla malenstwa - trudny wybor... pomozecie?

Dołączył(a)
16 Październik 2012
Postów
9
Miasto
Aalborg, Dania
Hej Dziewczyny!

Jak pewnie zauwazylyscie jestem tu nowa, ale pomyslalam, ze chetnie skorzystam z pomocy bardziej doswiadczonych kolezanek :)

Niedawno dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy, i oczywiscie juz wyobrazam sobie jak to bedzie byc mama :) Mysle oczywiscie tez o bardziej praktycznych rzeczach jak zakupy... Mieszkam w Aalborgu razem ze swoim chlopakiem, ale rodzinke mam w Polsce (glownie w Warszawie), gdzie tez wybieramy sie w okresie nowego roku. Pomyslalam sobie, ze czesc rzeczy taniej bedzie kupic w Polsce - taniej i wybor jest znacznie wiekszy! Glownie jednak zastanawiam sie nad wyborem wozka. Pierwsze pytanie, jakie chodzi mi po glowie, to czy zdecydowac sie na wozek kupiony w PL, czy jednak kupic tu na miejscu w Danii. Drugie pytanie,czy lepiej wybrac wozek "kombi" (gdzie na ogol gondola jest mniejsza i malenstwo miesci sie w niej do ok. 6-stego miesiaca swojego zycia) i pozniej kupic uzywany wiekszy wozek do "dagpleje", czy tez inwestowac w dwa osobne wozki - gleboki, wiekszy, ktory bedzie nadawac sie do "dagpleje", i pozniej wozek spacerowy. Chcialam sie w zwiazku z tym spytac, jakie sa Wasze doswiadczenia i opinie na ten temat? Sa jakies marki wozkow, ktore w szczegolnosci polecacie/odradzacie?

Z gory wielkie dzieki za wszelkie komentarze :D
 
reklama
Hej nie znam Twojego trybu zycia wiec trudno doradzic: czy jezdzisz samochodem? jesli tak jaki masz bagaznik duzy/maly? Czy lubisz chodzic na spacery po wertepach czy tez alejkach w parku? Czy masz do pokonania duzo schodow w zyciu codziennym, czy uzywasz srodkow transportu- jakich, niskopodlogowych?
 
Jezdzimy samochodem - Citroen C3, wiec nie powiedzialabym, zeby bagaznik straszyl rozmiarami... No i jako ze mamy autko, nie sadze bym czesto korzystala z srodkow miejskiego transportu. Poza tym mieszkamy w centrum, wiec mozna rzecz ze "wszystko mam w zasiegu reki". Na pewno za to przewiduje podroz samolotem... Jesli chodzi o spacery, to coz - takie codzienne, to na pewno do parku i po miescie, gdzie strasznie duzych wertepow nie ma. Wiadomo, na pewno wybierzemy sie na jakies spacery do lasku, gdzie juz bedzie nieco wiecej wyboi, ale to raczej nie bedzie na stopie codziennej. Jesli chodzi o schody - mieszkamy na pierwszym pietrze, ale wydaje mi sie ze wozek bedziemy zostawiac na "dole" - jakos sobie nie wyobrazam codziennego wnoszenia go na pietro, z dzieckiem, pieskiem i z problemami z kregoslupem :( No i powinnam pewnie dodac, ze zarowno ja, jak i moj chlopak nie nalezymy do niskich osob :p Ja mam 183 cm, on mierzy sobie prawie 190 cm :D
 
hej ja akurat mieszkam w Wielkiej Brytani i odradzam kupno wózka w polsce np. ze względu na gwarancje(o ile chcesz kupić nowy. polecam wózki 3 funkcyjne np. Graco bo masz tam gondole(dosyć dużą,spacerówke i fotelik samochodowy) fotelik nakładany na wózek jest przydatny gdy dziecko zaśnie w samochodzie, wtedy zyjmujesz sziszie już w foteliku i nakładasz na wózek a prawie każde małe dziecki zasypia w aucie, polecam wózki graci i silver cross
 
my teraz mamy spacerówke silver cross pop(niestety tylko tego typu wózki mieszczą nam się do bagażnika) i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona synek ma 6 miesięcy i już siedzi wiec gondola i tak odpada
 
happymum Dzieki za podpowiedzi ;) Musze przyznac, ze nie slyszalam o tych dwoch markach :) W Danii z tego co do tej pory czytalam na dunskich forach i rozgladalam sie po sklepach internetowych, to kroloja wozki Odder (wielkie i strasznie drogie), Teutonia i Emmaljunga. Znalazlam tez sporo pozytywnym opinii na temat wozkow FlipFlap. To jest straszna dzungla - nie dosc ze masa roznych producentow, to jeszcze masa roznych typow wozkow... I badz tu madry czlowieku... :/
 
Graco powinna w danii byc to chyba europejska firna jest w: polsce,niemczech,francji, angli i irlandii wiec poszukaj. Firma ma juz sporo lat bo moi bracia jezdzili w wozku graco a maja juz prawie 10lat:) a jesli nie ma to szukaj wozka 3-funkcyjnego wtedy starczy na dlugo
 
Patrzyłam na paru stronach internetowych i widać ze są te wózki w Danii :) na pewno zdecyduje sie na wózek wielofunkcyjny - jak pisalas, starczy na dłużej :D a i fajniej jest mieć maluszka w spacerowce jak już moze siedzieć, dziecku wygodniej siedzieć i wiecej swiata moze z takiego wózka zobaczyć :D
 
popieram happymum,w Polsce nie warto kupowac wozka z wzgledu na gwarancje. Wozki tak zwane 3w1 sa super,gondola dosc duza,spacerowka,a najwazniejsze,ze fotetelik mozna przymocowac do stelazu,co jest wygodne,gdy dzidzia zasnie w samochodzie.
 
reklama
A powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz - chodzi mi o fotelik do samochodu. Słyszałam troszkę opinii, ze sporo rodziców nie decyduje sie na foteliki, które są w zestawach z wózkiem. Zamiast takiego fotelika wybierają ten który wygrał testy bezpieczeństwa. Zastanawiam sie zatem, czy cos jest "nie tak" z tymi fotelikami w zestawach? Czy można ew. kupic do wózka adapter, gdzie dowolny fotelik bedzie można zamontować na stelazu, czy można tylko zamontować fotelik "z zestawu"? Moze głupie pytania zadaje, ale jeszcze nie miałam okazji wybrać sie do żadnego sklepu i popytać na miejscu, czy tez nawet zobaczyć cos na własne oczy... Teraz mama miała operowane kolano, więc wlasnie dziś przylecialam do PL by jej pomoc, to moze z ciekawości na cos popatrze :)

Kopka - a Ty jakiej marki wózek posiadasz?:>
 
Do góry