reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Witam wszystkie mamusie. Jestem tutaj pierwszy raz, trafiłam z google szukając frazy "mamusie w holandii" :)
Ja mieszkam tutaj z 4 letnią córkę od maja. Póki co nie pracuję,więc okrutnie się nudzę. Córka zaczęła holenderską szkołę u nas w miasteczku (wsi- jak zwykłam to miejsce nazywać :p ) i mówi już sporo po holendersku (lepiej niż ja, bo ja na język się zaparłam i choć wiele rozumiem,to nic nie powiem). To tak po krótce o nas... Chętnie się przyłączę do wątku. :)
 
reklama
Witam wszystkie mamusie. Jestem tutaj pierwszy raz, trafiłam z google szukając frazy "mamusie w holandii" :)
Ja mieszkam tutaj z 4 letnią córkę od maja. Póki co nie pracuję,więc okrutnie się nudzę. Córka zaczęła holenderską szkołę u nas w miasteczku (wsi- jak zwykłam to miejsce nazywać :p ) i mówi już sporo po holendersku (lepiej niż ja, bo ja na język się zaparłam i choć wiele rozumiem,to nic nie powiem). To tak po krótce o nas... Chętnie się przyłączę do wątku. :)

hej Paulinaa - witam cie ponownie!!:-D / przed chwilą na fejsie ;-)/ fajnie ze tu dotarłaś... o język się nie martw każda z nas kiedyś tak mówiła....będzie dobrze!
 
Cześć dziewczyny właśnie w tym tygodniu przeprowadziłam się do Holandii z moim 1,5 rocznym synkiem. Czy są tu jakieś mamy z Rotterdamu lub okolic? :)
 
Cześć Damesy :D

Daaawno mnie tu nie było. Dużo się u nas zmieniło. Wróciłyśmy z Mają do Polski a mąż dostał pracę w Niemczech. Co dalej....czas pokaże. Życzę Wam wielu sukcesów i spokojnego życia w Niderlandach :).
 
hej :) Staramy sie z mezem o dzidziusia . Nie wiemy za duzo jak jest tu pozniej jest po urodzeniu slyszelismy tylko ze 4 tyg pzed porodem moge isc na zwolnienie a potem z dzidziusiem bede siedziec w domu 10 tyg i tu pracodawca placi 100% wynagrodzenia potem do pracy a dziecko do żlobka :/ tylko ze to sa ogromne koszty ok 1300 e miesiecznie a gdzie tu jeszcze oplaty i jedzenie. Moze ktoras z was wie czy sa jakies dofinansowania na dziecko w holandii ?
 
reklama
Witam
Oczywiście ze są dofinansowania do żlobka/przedszkola. Warunek jest jeden - musisz pracować. Złobka mozesz poszukac juz teraz, porozmaiwać z opiekunkami, obejrzeć w środku. Możesz też już podpisac wstępną umowę. Na 3 miesiące przed podjeciem pracy skladasz w belastingu wniosek o dofinansowanie do żłobka czyli kinderopvangtoeslag. W zależności od dochodow możesz otrzymac i 1000€ dodatku.
 
Do góry