reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

w jakiej temperaturze piec ten sernik????
oo nie zagladalam tu.... ja pieke w 189-190 stopni tak z godzinke

Julia looknelam troszke na te porady i dodam od siebie ze najlepsza maka na biszkopt to krupczatka!!!
Kiedys upieklam ze zwykla i biszkopt nie byl taki wysoki i pulchny tylko yaka glina mi wyszla(zakalec to nie byl) byl poprostu taki troche tempy
 
reklama
FAWORKI:-)2 szkl mąki
4 zóltka
2 łyzki smietany
1 łyzka cukru
tłuszcz do smazenia
cukier puder,łyżka spirytusu lub octu
Wszystko zagnieść, odstawic na 30 min a potem wycina c faworki 10-12 cm i smazyc , nastepnie odsaczyc na bibułce
 
Dziewczynki!

Czy macie moze jakies przepisy (najlepiej sprawdzone, bo takich niesprawdzonych w necie pelno...) na TORT WESELNY? Chcialabym upiec cos specjalnego na swoj slub. Duze, wypasione torcisko! No i szukam inspiracji:-)
 
Misia ja polecam tort z masa jogurtowo - owocowa jest prosty i bardzo smaczny. Robilam taki na 2 latka dla Wiktorka i wszyscy zachwalali a to moj 3 tort w zyciu:-):-)
Pieczesz biszkopt lub kupujesz gotowy, kupilam krem jogurtowy dodalam do niego jogurt smakowy i naturalny wszystko zalezy od tego na ktora warstwe go kladlam
1sza warstwa: nasaczylam biszkopt sokiem, posmarowalam dzemen z owocow lesnych do masy jogurtowej dodalam jogurt 150 g owocowy i troszke jagod,
2ga warstwa: nasaczylam biszkopt sokiem i na to masa jogurtowa do ktorej dodalam 150 g jog. naturalnego.
3cia warstwa: tak samo ja warstwa druga, czyli nasaczylam biszkopt na to masa jogurtowa. z jog. naturalnego. Czescia tej masy obsmarowalam boki torta i udekorowalam owocami wszyskimi jakie mialam w domu.
Prosty i smaczny.:-)
 
Ostatnia edycja:
A tak Misia wyglada to moje dzielo:-):-p

A teraz ja potrzebuje sprawdzonego przepisu na zapiekanke z makaronu i brokulow. Kurcze chodzi za mna od kilku dni a po tych swiatecznych daniach potrzebuje odmiany smakowej;-)
 

Załączniki

  • S8001429.jpg
    S8001429.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 102
frog tort wygląda rewelacyjnie:tak: i pewnie jeszcze lepiej smakuje. Stad moja mała prośba:sorry2: nigdy nie robiłam sama torta/ tortu:dry::zawstydzona/y: a ten wydaje sie byc łatwy a moze rzeczywiscie jest:-) czy moglabys napisac mi ten przepis jeszcze prosciej( o ile sie da:sorry2: ) tzn. jakim sokiem i w jakich ilosciach trzeba nasaczyc biszkopt, czy ten krem jogurtowy ktory kupilas to nasz polski? i tak sie wlasnie nazywa-jogurtowy? bo mam cos w szafce ale to jakis krem do tortów ajerkoniakowy:confused: pojecia nie mam w ogole skad go mam- bo przeciez nie pieke tortow:dry::-D
Dzieki z gory za wszelkie wskazowki,ale jak mi cos pierwszy raz nie wyjdzie to sie zniechecam przed robieniem tego po raz drugi ( mowie o pieczeniu ofqrs) :-D:cool2:
 
frog tort wygląda rewelacyjnie:tak: i pewnie jeszcze lepiej smakuje. Stad moja mała prośba:sorry2: nigdy nie robiłam sama torta/ tortu:dry::zawstydzona/y: a ten wydaje sie byc łatwy a moze rzeczywiscie jest:-) czy moglabys napisac mi ten przepis jeszcze prosciej( o ile sie da:sorry2: ) tzn. jakim sokiem i w jakich ilosciach trzeba nasaczyc biszkopt, czy ten krem jogurtowy ktory kupilas to nasz polski? i tak sie wlasnie nazywa-jogurtowy? bo mam cos w szafce ale to jakis krem do tortów ajerkoniakowy:confused: pojecia nie mam w ogole skad go mam- bo przeciez nie pieke tortow:dry::-D
Dzieki z gory za wszelkie wskazowki,ale jak mi cos pierwszy raz nie wyjdzie to sie zniechecam przed robieniem tego po raz drugi ( mowie o pieczeniu ofqrs) :-D:cool2:

Margarita wiec sok jakim chcesz w ilosci takiej by tylko namoczyc biszkopt No i zalezy czy robisz w dniu imprezki czy dzien wczesniej (w takim wypadku namoczyc mozesz troszke mniej bo i tak biszopt zwilgotnieje przez noc:tak:)
Krem jogurtowy kupilam w Pl sklepie i tak sie nazywa. Do niego do kazdej sztuki potrzebujesz jogurt po 150 g kubeczek. Ja uzylam 1 wocowy i 2 naturalne. Do kazdego kremu (na kazda warstwe dodatkowo )od siebie dodalam po 1 lyzeczce zelatyny i 2 lyzeczki smietanfixu bo troszke sie balam ze nie stepieje dobrze. Wyszedl mi naprawde dobry. Mozesz w miejsce kremu jogurtowego do tortow uzyc krem do tortow smakowy. Ale wtedy najlepiej uzyc jeden smakowy i 2 smietankowe.
Mam nadzieje ze choc trosci pomoglam a jesli jeszcze masz jakies pytania pisz;-)
 
murzynek!!!! 1 kostka margaryny pol do ciasta pol do polewy,2 szkl cukru,4 jaja zimne,2 szkl maki,4 lyzki kakao 2 lyzeczki proszku do pieczenia!!! utrzec margaryne,z cukrem dodac kakao podlac woda zagotowac .do wystudzonej masy dodac make cale jaja i proszek do pieczenia dodac bakalie!!!!!!tem 190 c czas 50 minut POLEWA:margaryna,kakao troszke wody!!
 
reklama
frooooog a ile potrzebuje tych kremów jogurtowych?:sorry2: boszzz - no ciasta to i owszem piekę ale tort:zawstydzona/y: a mam chcec zrobic go dzis na jutro ;-)i do sklepu trza a tu taka aura:szok: ale nic to- mąz pojedzie :cool2::-D aaaa i dzieki za te słowa wyjasnienia:tak:


I jeszcze sie mi przypomniało- te kremy to robisz z dodatkiem masła tak jak jest napisane czy na samym mleku?
 
Ostatnia edycja:
Do góry