reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

:tak:Taki sam przepis mam:tak:Potwierdzam,że wafle są przepyszne:-p
Moja "była-niedoszła":sorry:teściowa jeszcze robiła masę z mleka w puszcze,przepyszną,ale nie mam przepisu,wiem,że zamkniętą puszkę gotowało się ponad godzinę i powstawał karmel:-p
 
reklama
tichonku to caly przepis. Mozesz ew dodac troche masla do smaku. Ten przepis tez znam. Ale Andzuliny sa mniam mniam, nie za slodkie, nie za gorzkie mniam mniam
 
Ja właśnie robiłam taką masę z puszki.. mleko słodzone gotowałam na malusim ogniu przez 2h (podobno przy wysokiej temp.może puszka wybuchnąć:szok:), schładzałam i smarowałam wafle lekko ciepłą masą. Mniam...
Ale odkąd mężulek podał mi przepis z mlekiem w proszku* - robię tylko takie :-) bo szybciej i równie smacznie :happy: Tak sobie myślę: musiałabym spróbować jeden po drugim waflu takiej masy i takiej by stwierdzić która lepsza; bo na dzień dzisiejszy wydają mi się porównywalnie pyszne:-)
* to prawie taki sam przepis jak podała Andziulina tyle, że m.daje około 1/3 szkl.mleka a ja ostatnio próbowałam z wodą i wydają mi się łagodniejsze..w sensie - z mlekiem troszkę mnie po gardle drapało..

A dokładnie tą masę z mleka w proszku można wymieszać z herbatnikami (wcześniej je połamać), migdałami, orzechami i podobnymi bajerami - kto co lubi.. Następnie przelać (albo raczej łyżką przerzucić - bo to ma być gęste od tych herbatników itp..) do podłużnej foremki*, do lodówki - i po kilku godzinach jak masa zastygnie..czyli najlepiej na drugi dzień - jest gotowy tzw. BLOK CZEKOLADOWY.
*ja wykładam plastikowy pojemnik na żywność folią aluminiową..i do niej "wlewam" masę.
 
A ja podziele sie moim nowym odkryciem -salatka z mieskiem mielonym, ktora jest taka syta, ze nadaje sie na obiad

Potrzebujemy:
-pol kg mielonego mieska
-garsc makaronu np swiderki albo penne
-przyprawa gyros
-2 czerwone cebule
-puszka kukurydzy
-puszka czerwonej fasoli
-garsc startego zoltego sera
-3 pomidorki
-2 papryki
-majonez, jogurt naturalny
-czosnek
-pieprz

Miesko obsypujemy gyrosem, smazymy na oliwie, studzimy ( zeby je rozdrobnic uzywam gniotki do ziemniakow, sprawdza sie swietnie). Makaron gotujemy, studzimy. Do miski wsypujemy odsaczona kukurydze, fasolke, pokrojona w kostke cebulke, pomidorki, ser zolty, papryke w kostke oraz zimny makaron i miesko. Wszystko wymieszac. Teraz robimy sos : czosnek rozgniatamy i mieszamy z 3 lyzkami jogurtu naturalnego i majonezem (wedle uznania), pieprzymy. Dodajemy do salatki i mieszamy. Gotowe! radze nie solic, bo gyros sam w sobie jest slony. Takiej salatki(jako na obiad) jest na 2 dni. Mozna jesc na cieplo.Pyszne, zdrowe i proste!
 
Joann twoje wafelki pycha sa... z tea masa z BLOKU ...

a ja dam przepis na

BLOK CZEKOLADOWY (u nas w domu co tydzien musi byc) hehehe
1/2 szkl mleka
2 szkl. cukru
1 margaryna
3łyżki ciemnego kakao
1 cukier waniliowy
bakalie
3 paczki herbatników - ja daje petitki i są ok
1 duże mleko w proszku

mleko, cukier, kakao, cukier waniliowy i margarynę włożyć do garnka i gotowac przez ok 10 minut.
zdjąć z kuchni przelać do miski i dodać mleko w proszku i dobrze wymieszać (ja to robię wiertełkami) dodać połamane w małą kostkę herbatniki oraz bakalie
foremkę jak do keksa wyłożyć papierem do pieczenia tak żeby papier wystawał poza foremkę i wlać masę. Odstawić do lodówki chociaz na 12 godzin

tak dużo papieru daję po to żeby łatwo było wyjąć bloka z foremki bo jak sie zastygnie to taki bardzo twardy jest a dzieki temu ze jest papier to bez problemu wychodzi z formy bo wyciagam go za papier
pychaaa
palce lizać

ostanio robiłam 2 kolorowe
 
a ja wlasnie chcialam zrobic blok na nastepne spotkanie mamus tzn w czwartek, juz od 2 dni o tym mysle :-) przepis mam podobny, ale z mniejsza iloscia cukru.
 
reklama
A ja dzis zrobilam salatke gyros - na obiad. :-) Ostatnio cos mnie wzielo na salatki. Podam moj przepis :-)

-3 piersi z kurczaka
-przyprawa gyros
-2 cebulki czerwone
-jakas salata
-puszka kukurydzy
-pare ogorkow korniszonow
-majonez, smietana(lub jogurt naturalny),ketchup
-sol, pieprz, czosnek w proszku(lub swiezy, rozgnieciony)

Piersi kroimy, przyprawiamy gyrosem i smazymy na oliwie. Wykladamy do miski. Cebulke kroimi i lekko podsmazamy, wykladamy na kurczaka. Na to lejemy ketchup. Nastepnie robimy warstwe z kukurydzy i ogorkow.Robimy sos z majonezu,smietany,soli i pieprzu.Wylewamy na ogorki. Teraz rwiemy salate i dajemy na sam wierzch(duzo salaty). Znowu wylewamy sos, ale tym razem z dodatkiem czosnku.Gotowe!
 
Do góry