reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

reklama
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania
(na dużą blaszkę)

Do miski wrzucić
- 5 całych jaj
- 10 dkg drożdży - rozkruszyć ( ja dodaje te suszone 3-4 paczuszki)
- 1 i 1/2 szklanki cukru pudru
- 1 szklanka oleju
- 1 szklanka zimnego mleka
- 5 szklanek mąki

Nie mieszać - odstawić na 3 godziny. Po tym czasie wymieszać wszystkie składniki. Wyłożyć na blachę, można ułożyć owoce lub kruszonkę.
Smacznego:)
 
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania
(na dużą blaszkę)

Do miski wrzucić
- 5 całych jaj
- 10 dkg drożdży - rozkruszyć ( ja dodaje te suszone 3-4 paczuszki)
- 1 i 1/2 szklanki cukru pudru
- 1 szklanka oleju
- 1 szklanka zimnego mleka
- 5 szklanek mąki

Nie mieszać - odstawić na 3 godziny. Po tym czasie wymieszać wszystkie składniki. Wyłożyć na blachę, można ułożyć owoce lub kruszonkę.
Smacznego:)
Obojętnie w jakiej kolejności się wrzuca składniki????
 
sofik - a na jak dużą srednicowo formę jest ta zebra?bo ja mam dosc duza i nie wiem czy wyda;-)
A ja wklejam przepis na SAŁATKĘ ŚLEDZIOWĄ-mama wyhaczyla z TV
-40dag płatów śledziowych (4 platy)-wymoczyc w wodzie i mleku (mleko zmieszac z woda)
-
40dag marchwi (3srednie)-ugotowac umyte (ok 20min),obrac,wystudzic,zetrzec na tarce od burakow
-40dag cebuli (3 srednie)-pokroic w 'piorka' (cebule w cwiartki i nastepnie talarki;chodzi o to zeby piorka nie byly za duze).Usmazyc na 1/2 szklanki oleju.Dodac starkowana marchew,podsmazyc.Dodac 10dag rodzynek,podsmazyc coby zmiekly troche,Na koniec mala puszka przecieru pomidorowego. Odstawic zeby wystyglo.
Platy pokroic w centymetrowej szerokosci paski.Dodac przygotowane wczesniej warzywa,wymieszac lekko_Odstawic,najlepiej na 1-2dni.
 
Czy ktos juz gdzies moze wklejal przepis na sernik z budyniem???? Nasz spis tresci jest troche przestarzly- ekhm ekhm....hehe...Kasie wywialo i co??

Sernik to jedno z nielicznych-ulubionych ciast A,wiec popelniam go na kazda okazje,tylko w roznych wersjach! Jesli macie lub przepis juz gdzies byl to zapodajcie dobre kobiety!
 
reklama
SALATKA Z BEKONEM
Podsmazyc bekon (takie grube plastry) na patelni lub upiec w piekarniku. Pokroic w paseczki lub kostke, jak kto woli
Pokroic seler naciowy
Poszatkowac dosc drobno biala kapuste
Dodac fasole czerwona z puszki
Doprawic do smaku i wymieszac z majonezem

Proporcji nie podaje, bo ja zawsze robie na oko.
Smacznego :-)
 
Do góry