reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

PTASIE MLECZKO
6 łyżek żelatyny
4białka
0.5 l śmietany kremówki
8łyżek cukru
2op cukru waniliowego
kakao
galaretka
Wykonanie
Żelatynę rozpuścić w 300ml wody,podzielić na 2 części.Śmietanę ubić z cukrem,cukrem waniliowym,dodać ubitą pianę z białek,delikatnie wymieszać.Podzielić na 2 części do 1szej dodać kakao(wg uznania) wylać na blaszkę(ja zazwyczaj wykorzystuję dużą tortownicę)do 2giej części wlać żelatynę,wylać to na kakaową warstwę...Na całość wylać tężejącą galaretkę.SMACZNEGO
a co z ta 2ga czescia zelatyny,chyba ze ja nie kumam.Bo jedna do tych bialek..Poza tym kakaowa warstwa na spod czy na gore?:eek:nic nie rozumiem:sorry::sorry:
 
reklama
Madbebe-przepraszam-nie dopisałam-do masy kakaowej oczywiście druga część żelatyny-już porawiam.A warstwy-jak chcesz,byleby galaretka była na górze:)
 
ciasto bounty moje ulubione :tak: miałam robić na zjazd ale ebe:eek:
upiec biszkopt czekoladowy najlepiej to wygląda;-)
masa:
ugotować budyń karmelowy na mleku( ale może być też waniliowy lub śmietankowy) mi z karmelowym smakuje najbardziej;-)
rozpuścić w tym kostke margaryny i do tego wszytskiego
wsypać paczke wiórek kokosowych ( :eek: yyy nie pamiętam dokładnie jakiej wagi paczka :szok:) i cukru do smaku ( ja daje dużo!:-p) wymieszać :tak:
mase rozłożyć na ostudzonym biszkopcie i całość polać polewą czekoladową ( ja robie tak:
rozpuszczam pół kostki margaryny , dodaje kakao i cukie do smaku i tyle ;-) )
i moje ulubione ciacho gotowe!


podaje jeszcze dla tych , które zjazdjują:-) przepis na paste kanapkowa :tak:
kilka jajek gotujemy na twardo kroimy w kosteczke lub traktujemy je krajarką do jajec, dodoajemy potartego żółtego sera, szczypiorek pokrojony , majonez , sol , pieprz do smaku(mozna dodac tunczyka ;-) ) proporcje względne:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
BLINY

3 dag drożdży(2op suszonych)
rozpuścić w 3 szklankach ciepłego mleka. Dodać 3/4 mąki (potrzeba w sumie 600g) Wymieszać i odstawić do wyrośnięcia. Następnie dodać 5 jajek, 1 łyżkę tłuszczu, 1 łyżkę cukru(można i więcej-wg upodobań), szczyptę soli i resztę mąki. Ciasto powinno być gęstsze od naleśnikowego. Gdy ciasto wyrośnie wylewać porcję o średnicy ok. 10 cm.
Smacznego;-)
 
Do góry