reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

reklama
dobra - podaję przepis na ciasto czekoladowe z masą mascarpone od LARCI :tak:
ciasto:
pół szklanki mocnego kakao (takie gorzkie np decomoreno)
1,5 szklanki cukru
1 i 3/4 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1,5 łyżeczki sody

2 jajka
pół szklanki oleju
1 szklanka mleka

1 szklanka wrzącej wody

suche składniki (czyli cz.1) połączyć w misce. miksując dodać jajka, olej i mleko - pomiksować ok 2 minuty. na koniec dodać wrzącą wodę i wymieszać. ciasto będzie bardzo rzadkie, lejące jak woda. wlać na blachę i piec 60-80minut w 180st.C

Masa:
2 serki mascarpone (ja kupiłam w dunnsie 250g jeden)
mleko skondensowane słodzone w puszce (też kupione w dunnsie)
serek pomiksować przez ok 30 sekund, a potem dolewać powoli mleko i miksować, żeby się połączyło - ilość mleka wg gustu tzn trzeba lać, mieszać i próbować - ja zużyłam ok pół puszki.
ciasto przekroić na pół i przełożyć masą. na wierzch dałam roztopioną czekoladę z odrobiną mleka. to wszystko do lodówki - najlepiej na noc, żeby dobrze stężało:)
ogólnie to ciasto nie rośnie za dużo - czyli będzie takie ciężkie, mokre, coś jak zakalec - ale przepyszne :tak:
 
dziewczyny a ja polecam ta salatke :)

skladniki :
-ananas ( pokrojony w kosteczke )
-szynka ( pokrojona w kosteczke )
-ser zolty ( pokrojony w kosteczke )
- kielki bambusa
-kukurydza konserwowa
-majonez
- przyprawy : sol, pieprz

dodaj wszysktie skladniki i smacznego .
 
z3228631M.jpg



Średnia ocena potrawy

big_star_y.gif
big_star_y.gif
big_star_y.gif
big_star_y.gif
big_star_g.gif
174 głosy




Ciasto marchewkowe - składniki


  • 1 i 1/4 szkl. oleju
  • 4 jaja
  • 2 szkl. drobno utartej marchewki
  • 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżeczki cynamonu
  • 2 łyżeczki sody szczypta soli
  • orzechy
  • rodzynki
    polewa: czubata łyżka kakao
  • 4 łyżeczki cukru łyżeczka masła
  • 2 łyżeczki zimnej wody

Ciasto marchewkowe - sposób przygotowania

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej, na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki. Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Polewa: wszystkie składniki połączyć i gotować na bardzo małym ogniu aż do rozpuszczenia cukru. Smarować zimne ciasto. Pyszne z serkiem waniliowym.
 
mam chwilkę ciszy, bo mały śpi, więc wrzucam przepis na SAŁATKĘ Z MAKARONU I KURCZAKA:-)

1 opakowanie makaronu łezki (w załączniku jest zdjęcie:) do dostania jedynie w pl sklepach - ja używam firmy EKO-MAK, jeśli nie ma, to może być makaron gwiazdki - generalnie trzeba użyć drobnego;-))
1 ogórek zielony (zetrzeć na tarce o grubych oczkach i odłożyć na ok pół godz żeby puścił wodę)
puszka kukurydzy
świeży koperek (ja daję dużo, bo lubię;-))
piersi z kurczaka (minimum 3, ale im więcej tym lepiej)
majonez (dla mnie najlepszy jest winiary)
przyprawy np. sól, pieprz

* makaron ugotować wg przepisu, odsączyć
* piersi z kurczaka pokroić w kostkę i poddusić na patelni z przyprawami (ja dodaję przyprawę gyros) można też ugotować, będzie mniej kaloryczne;) dodać do makaronu
* wrzucić odsączonego ogórka (odcisnąć dobrze)
* dodać posiekany koperek
* dodać kukurydzę
* wszystko wymieszać z majonezem (nie za dużo, żeby nie pływała - składniki muszą się tylko połączyć) doprawić wg gustu ;-)
makaron.jpg
 
kolejny przepis ;-)CIASTO KRAKERSOWE Z KARMELEM
składniki:
1 margaryna np Palma
2 paczki krakersów (ja kupuję w dunnse krakersy TUC - 2 w cenie 1)
3 paczki herbatników (jeśli małe pakowanie to x3, najzwyklejsze, np bebe lub petitki - rozmiar jak krakersy)
1 puszka karmelu (można kupić w pl sklepie tzw krówkę, ale wg mnie jest za bardzo twarda i skrystalizowana i ciężko się smaruje, więc ja kupuję w dunnse gotowy karmel z NESTLE - zdjęcie w załączniku)
1 l mleka
czekolada mleczna
4 żółtka
1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
2 cukry waniliowe
500ml śmietanki 30%
(dla mnie najlepsza jest łaciata)
2x śmietanfix
5 łyżek cukru


Masa budyniowa:
* 1 i 1/2 szkl mleka wlać do garnka i zagotować z 5 łyżkami cukru.
* w kolejnej 1 i 1/2 szkl mleka rozrobić 4 żółtka, 1 cukier waniliowy i mąkę
* wlać to na gotujące się mleko i mieszać cały czas, aż zrobi się budyń (ja używam miksera, żeby grudek nie było)
* jak całkowicie ostygnie, to rozbić mikserem margarynę i dodawać po jednej łyżce masy i cały czas mieszać, żeby się nie zważyło.

Śmietanka:
śmietanę wlać do miski i ubijać dodając 2 śmietanfixy i 1 cukier waniliowy. powinno się ubić na sztywno

ułożyć warstwy na kwadratowej/prostokątnej blaszce wyłożonej folią aluminiową - kolejno od dołu (spodu):

- herbatniki
- masa budyniowa
- krakersy
- karmel
- krakersy
- ubita śmietana
- posypać startą czekoladą

i włożyć na całą noc do lodówki !!! musi być w lodówce, bo będzie się rozłaziło :baffled:
karmel.jpg
 
reklama
Do góry