reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Ania83 ja ostatnio na impreze malej zrobilam 3Bit jak dla mnie pyszne i gosciom tez smakowalo
3 BIT - Przepisy kulinarne

Masy karpatkowej sama nie robilam tylko poszlam na latwizne i kupilam gotowa mase budyniowá.:-)

Hi hi u mnie tez te placuszki nazywamy racuchami, nawet kilka dni temu M robil z jablkami, tzn ja umiksowalam ciasto a on stal przy patelni i piekl ha ha. i roznie sie robi takie placki , jedni z proszkiem do pieczenia inni drozdzy uzywajá lub sody a inni wlasnie zsiadlego mleka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Spisalam przepis ana racuchy:-)....na wigilie u nas babcia takie piekla...
Ja z Mazowieckiego(wczesniej z Radomskiego) i tez mowimy racuchy....;-)

Na ciacho 3BIT tez spisalam...zrobie na swieta...
 
szarlotka sypana szybciocha:-)
Składniki na formę o średnicy 24cm:

1 szklanka mąki pszennej

1 szklanka cukru (lub mniej, w zależności od słodkości jabłek)
1 szklanka kaszy manny
1,5 czubatej łyżeczki proszku do pieczenia
1,5 kg jabłek, najlepiej kwaśnych
1 łyżeczka cynamonu, jeśli lubicie
170g zimnego masła - najlepsze będzie masło z zamrażarki, wtedy dużo łatwiej się je ściera

1. Piekarnik nastawić na 180 stopni, formę do pieczenia wyłożyć papierem do pieczenia (sam spód). Boki wysmarować masłem. Spód formy owijamy 3 warstwami folii aluminiowej (jeśli tego nie zrobimy, sok i tłuszcz z masła pochlapią nam piekarnik - ale spokojnie, nie będzie ich zbyt wiele, jedynie ok 3 łyżek.)
2. Mąkę, cukier, kaszę i proszek wymieszać. Podzielić na 3 równe części.
3. Jabłka obrać, wydrążyć gniazda nasienne, zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
4. Na dno formy wysypać jedną część suchych składników, na nie rozłożyć połowę jabłek (każdą warstwę jabłek można oprószyć delikatnie cynamonem, jeśli lubicie). Następnie wysypać drugą część suchych składników, rozłożyć równomiernie resztę jabłek. Na wierzch wysypać ostatnią porcję suchych składników.
5. Masło zetrzeć na tarce o dużych oczkach i równomiernie rozłożyć na wierzchu ciasta.
6. Piec w temperaturze 180ºC przez około 60 minut. Masło podczas pieczenia się topi i razem z sokiem z jabłek zespala wszystkie warstwy.
 
błyskawiczna kremówka:)
Składniki


  • mleko 5 szkl
  • żóltka 4
  • margaryna 1
  • cukier 1 szkl
  • mąka 1 szkl
  • budynie śmietankowy 1
  • cukier waniliowy 2 szt
  • krakersy 2 paczki

Sposób przyrządzenia

Żółtka roztrzepać w 2 szkl mleka, dodać mąkę i budyń, dokładnie wymieszać. Resztę mleka zagotować z cukrem, cukrem waniliowym i margaryną. Do gotującego się mleka wlać rozprowadzony budyń z mąką i żółtkami. Dokładnie wymieszać i gotować ok 5 min. Spód blachy wyłożyć krakersami. Gorący budyń wylać na przygotowaną blachę a na wierzchu rozłożyć kolejną warstwę krakersów. Wierzch ciasta posypać cukrem pudrem i schłodzić.
 
przepis na ciasto orzechowe

placek orzechowy:
-50dag maki
-20 dag cukru
-20 dag margaryny lub masla
-2 jajka
-2 lyzki miodu
-2 lyzeczki sody rozpuszczonej w 2 lyzkach cieplego mleka
Z tych skladnikow zagniesc ciasto, dobrze wyrobic, podzielic na 2 czesci. Jedna czesc ciasta upiec, druga rozlozyc na blache i na surowe ciasto nalozyc mase orzechowa.

Masa orzechowa:
-25 dag orzechow posiekanych dosc grubo
-10 dag cukru
-12dag masla lub margaryny
-2 lyzki miodu
wszystkie skladniki dobrze rozgrzac na ogniu, nalozyc na surowe ciasto i upiec.

Krem do przelozenia:

ugotowac budyn waniliowy(mniej mleka niz w przepisie),
-25 dag masla
-15 dag cukru
maslo utrzec z cukrem na jednolita mase, dodajac po troche wystudzony budyn, posmarowac placek i przykryc ciastem z orzechami. przechowywac w chlodzie
piec w temp 180st. ok.15 min
Smacznego!!!!:-)
 
Ciao
wateczek lekko przymarl widze wiec dorzuce pomysl:)


Upieklam dzis buleczkirazowe-sniadaniowe takie ze zbozami.Pycha! Przepisik w linku a dla zachety cyknelam zdjecie moich cudeniek:)
Bułeczki razowe - Grahamki - Przepis
 

Załączniki

  • buleczki.jpg
    buleczki.jpg
    45,1 KB · Wyświetleń: 105
reklama
Do góry