reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Przepis na sałatke z gyrosem:
-800gram piersi z kurczaka(drobno pokroić) , usmażyć posolic, pieprzyć, i całą torebke przyprawy do gyrosa dodać
-4 cebule podsmażyć(żeby sie lekko zrumieniła)
-keczup
-ogórki konserwowe(ok pół słoika , pokroić w kostke)
-puszka kukurydzy
-papryka(pokroić w kostke)
-sos czosnkowy (ja robie go tak: pół śmietany+pół słoika majonezu+ kilka ząbków czosnku w zalezności jak mocny chcecie mieć sos+só+pieprz. Wszystko wymieszać i sos gotowy)
-kapusta pekińska, lub lodowa

Wszystko ukłądać w misce w kolejności jaką podałamm, momencie nabierania na talerz skłądniki warstowo będa szły:) Wszystkie składniki odsączyć z wody i oleju przed wkłądaniem do miski , żeby sie ciapa nie zrobiła.
Sałatki wyjdzie cała duża miska , gdy któś nie potrzebuje tak dużo to zmniejszyc wszystkie składniki o połowe.
Smacznego


Robie troszke inaczej ale musze ktoregos razu wyprobowac Twoj przepis:-)
 
reklama
BOUNTY

Składniki na biszkopt:
5 jajek
1 niepełna szklanka mąki pszennej
pół szklanki cukru
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Masa kokosowa:
1/2 litra mleka
1/2 szklanki cukru
20 dag masła
25 dag wiórek kokosowych
cukier waniliowy - 16 g

Polewa:
czekolada mleczna 100 g
czekolada gorzka 100 g
12,5 dag margaryny

Białka ubić na sztywno, dodać cukier, żółtka i nadal ubijać. Na koniec dodać mąkę, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać. Wylać do wysmarowanej tłuszczem i wyłożonej papierem prostokątnej blachy o wymiarach 20 na 35 cm i piec w temperaturze 170 - 180 stopni przez około 30 minut. Ostudzony biszkopt można nasączyć wodą z aromatem waniliowym.
Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Następnie wsypać kokos i gotować do zgęstnienia masy (około 20 minut). Do gorącej masy należy dodać masło, i od czasu do czasu mieszać łyżką masę, aby masło się rozpuściło. Masę kokosową ostudzić i wyłożyć na biszkopt.
Czekoladę połamać, dodać margarynę i całość podgrzewać na parze, aż składniki się połączą. Gotową polewą polać ciasto.

Ciasto należy schładzać w lodówce, by do końca zgęstniało i umożliwiło krojenie.
 
Wlasnie zrobilam galaretowca- przysmak dzieci tych mlodszych i...tych starszych :-)

-2 galaretki czerwone
-2 galaretki zielone luz zolte
-2 szklanki mleka
-2 smietan fixy

Kazda galaretke rozpuszczamy osobno w miseczce (w 400ml wody). Kiedy ostygna, ubijamy mleko z fixami na piane(ok minuty). Polowe piany mieszamy z 1 czerwona galaretka, druga polowe z 1 zielona. Do wiekszej miseczki lub jakiejs salaterki, wlewamy zielona galaretke i do lodowki, az zastygnie. Na to wykladamy czerwony krem i do lodowki az zastygnie. Potem zielony krem i znow do lodowki. Na koncu czerwona galaretke i spowrotem wkladamy do lodowki. Po paru h przylozyc wiekszy talerz i odwrocic do gory nogami. Galaretowiec jest slodki, prosty i pyszny :-)
 
Wlasnie zrobilam galaretowca- przysmak dzieci tych mlodszych i...tych starszych :-)

-2 galaretki czerwone
-2 galaretki zielone luz zolte
-2 szklanki mleka
-2 smietan fixy

Kazda galaretke rozpuszczamy osobno w miseczce (w 400ml wody). Kiedy ostygna, ubijamy mleko z fixami na piane(ok minuty). Polowe piany mieszamy z 1 czerwona galaretka, druga polowe z 1 zielona. Do wiekszej miseczki lub jakiejs salaterki, wlewamy zielona galaretke i do lodowki, az zastygnie. Na to wykladamy czerwony krem i do lodowki az zastygnie. Potem zielony krem i znow do lodowki. Na koncu czerwona galaretke i spowrotem wkladamy do lodowki. Po paru h przylozyc wiekszy talerz i odwrocic do gory nogami. Galaretowiec jest slodki, prosty i pyszny :-)

Ja robie tylko ze w tortownicy i ze sniezka trojkolorowe,zalewam galaretka na wierz jak wszystko zastygnie :-)
 
Ostatnia edycja:
Styropian! bomba :-) ciasto lekkie jak piórko!
Ciasto:

3 szkl. mąki
1/2 szkl. cukru pudru
5 żółtek
2 łyżeczki proszku do pieczenia
25 dag. masła lub margaryny

Z podanych składników zagnieść ciasto i podzielić na 2 części. 1 część wyłożyć na spód blaszki i posmarować powidłem śliwkowym lub inną konfiturą. Drugą włożyć do zamrażarki.

Środek:

1 litr śmietany 18 %
20 dag wiórków kokosowych
5 białek
1 szkl. cukru
1 budyń śmietankowy duży
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Białka ubić z cukrem, dodać śmietanę i pozostałe składniki. Wymieszać. Wyłożyć to na ciasto posmarowane powidłem. Na wierzch zetrzeć drugą część ciasta. Piec ok. 50 min. W temperaturze 180 °C. Studzić ciasto ok. 3 godzin.
 
Orgazm
10 dkg rodzynek
20 dkg orzechow wloskich
20 dkg orzechow laskowych
20 dkg migdalow
5 jaj
25 dkg kokosu
20 dkg cukru
2 lyzki smietany
1 kostka masla (palma,kasia)
3 lyzki cukru pudru
duzy jogurt naturalny
gorzka czekolada
lyzka zelatyny
1/2 szkl wodki

1.Bakalie pokroic dzien wczesniej i zalac wodka na noc.
2.Ubic bialka z cukrem dodac kokos i smietane i piec okolo 20min.
3.Ucieramy maslo z 2,3 lyzeczkami cukru pudru i zoltkami,dodajemy bakalie i wykladamy na ciasto.
4.Ubijamy jogurt naturalny,dodajemy zelatynerozpuszczona w 1/4 szkl goracej wody,cukier puder oraz starta gorzka czekolade,wykladamy na mase.
Wkladamy do lodowki na okolo 2godziny.

za miast jogurtu naturalnego ubilam sniezke...rozpuscilam w 0,5szkl wrzatku galaretke pomaranczowa,wystygnieta dodalam do ubitej sniezki-wymieszalam mikserem.Potem dodalam starta na duzych oczkach polowe gorzkiej czekolady!!!
Orzeczy proponuje zmielic lub drobno pokroic....PALCE LIZAC!!!!

Moj stwierdzil ze pomimo zjedzenia ciasta orgazmu i tak nie mial heheheheh
 
Chlebek bananowy:-)
Składniki:
3 lub 4 dojrzałe banany, rozgniecione
1/3 szklanki roztopionego masła
3/4 szklanki cukru brązowego (można dać mniej, chlebek jest dość słodki)
1 roztrzepane jajko
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
1 łyżeczka sody oczyszczonej
szczypta soli
1,5 szklanki mąki

W przepisie tym nie trzeba używać miksera. W dużym naczyniu wymieszać roztopione masło z rozgniecionymi bananami. Wmieszać cukier, roztrzepane jajko, wanilię. Na końcu dodać mąkę wymieszaną z sodą i szczypta soli. Wymieszać.
Piec przez godzinę czasu w piekarniku nagrzanym do 170°C, w formie keksówce o wymiarach 10 x 20 cm.
 
Maślane muffinki

50gr masła
1/3 szkl. self-raising flour
1/4 szkl.cukru ( a nawet mniej bo wyszły słodkie za bardzo jak dla mnie)
jajko

połączyć składniki na jednolitą masę i po łyżce wkładać do papierowych foremek takich jak na muffinki ( ja te foremki poustawiałam na blaszce) i do 180st. na ok 10 min dopóki nie urosną i się zarumienią.Wyłożyć je na kratkę do ostygnięcia. Wyszło mi 9 maślanych babeczek normalnie cud miód i orzeszki, niestety się skusiłam na pół i teraz nie wiem jak się powstrzymam aby nie spałaszować reszty :zawstydzona/y::-D ogólnie zrobiłam je dla dzieci Zuzce baardzo smakują Wiktor jeszcze się nie zdobył na spróbowanie :sorry2:
 
reklama
Risotto Italiano

Robiłam na próbę małą porcję dla 2 osób

Składniki:
Ryż Arborio pól szklanki
Pół cebuli
4 różyczki brokółów
1 mała marchewka
pokrojona w talarki
4 pieczarki (półćwiartki)
Bulion warzywny
2 łyżki startego parmezanu
6 listków świeżej bazylii


W woku rozgrzałam 2 łyżki oliwy z oliwek, zeszkliłam posiekana cebulke, dodac ryż (nie płukac go) i podsmazyc 5 minut cały czas mieszając
W oryginalnej wersji dodaje sie białe wytrawne wino i czeka aż ryz je wchłonie, ja wina nie miałam i odrazu dałam bulion (użyłam rosolu, który robiłam dzien wczesniej) 1 szklanka, do tego warzywa i dusiło sie to na malym ogniu około 20 minut

Jeśli bulion wyparuje, a składniki jeszcze twarde to nalazy uzupełnić
Ugotowane danie, posypac startym parmezanem i posypac posiekana bazylia
Smacznego :-)

Uwagi:
W risotto najważniejsze jest ze ryz gotuje się razem z warzywami, a nie osobno, mozna dodac dowolne warzywa, no i nie może zabraknąc parmezanu i bazylii
 
Do góry