reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

dsc3324edittort.jpg


A wiec na poczatek dodam, ze przepis na mase marshmallow pochodzi z bloga Moje wypieki
Nie wiem czy podawac przepis na biszkopt i "wkladke" do tortu, ale chyba pomine, bo tutaj juz robimy wedle uznania i wlasnej inwencji.

•400 g pianki marshmallow
•1 kg cukru pudru
•3 łyżki wody
Piankę rozpuścić w kąpieli wodnej z 3 łyżkami wody (w tym momencie można dodać barwników spożywczych tak by powstal kolor na ktorym Wam zalezy). Jesli masa bedzie wielokolorowa, to trzeba sobie wszystko podzielic i osobno dodawac barwnikow. Dodać połowę cukru pudru, wymieszać. Zdjąć z kąpieli wodnej, dodać resztę cukru pudru i zagniatać (proponuje zalozyc rekawiczki, zeby barwniki nie zostawly sladu po sobie ). Masa będzie się bardzo lepiła, ale podczas zagniatania będzie coraz bardziej elastyczna i w końcu - osiągnie konsystencję twardej plasteliny. Rozwałkować cienko, podsypując mąką ziemniaczaną, by się nie kleiła do stolnicy i do wałka (nadmiar mąki można z łatwością usunąć pędzelkiem), nałożyć na gotowy tort. Dobrze, by tort był obłożony kremem z wierzchu i z boków, wtedy masa z marshmallow będzie lepiej przylegała. Co wazne - masa jest jadalna. Na tort o średnicy 21 cm i ozdobienie jego wystarczyła mi masa z 3/4 przepisu.
Z takiej masy mozna cuda wykrawac, niczym z plasteliny. Nawet mozna zachecic dzieci do pomocy, beda mialy duza frajde
Czasem jesli masa jest zbyt twarda, albo nie lepi sie do drugiej powierzchni masy, to wystarczy minimalnie zwilzyc pedzelkiem, lub zmoczona chusteczka i wtedy wszystku pieknie sie zlepia.
Do podtrzymania niektorych warstw masy uzylam koncowek plastikowych od swieczek urodzinowych, ale mozna kupic takie lukrowe gotowe, wazne zeby mialy dosc dluga koncowke, umozliwiajaca umocowanie w torcie.

Torcik pyszny z przepisu Anetki mojej koleżanki, robi wrażenie na dziecku a i pyszny jest
 
reklama
Skoro tak o tych gofrach mowa, to wkleje jeszcze przepis na gofry nieco inne, warto sprobowac.

Gofry dyniowe:
- 1 dynia (potrzeba ok. 1.5 szkl. puree dyniowego)
- 2 szklanki maki
- 1 lyzeczka proszku do pieczenia
- 0,5 lyzeczki sody
- 1 lyzeczka soli
- 2 lyzeczki przyprawy(cynamon, galki muszkatolowa i szczypta imbiru)
- 0,5 szklanki cukru brazowego
- 2 duze jajka
- 1/4 szklanki jogurtu naturalnego
- 1,5 szklanki mleka
- 50 g masla roztopionego

Dynie upiec w piekarniku i przygotowac puree (jesli zawiera duzo plynu, odsaczyc na sitku).
Wymieszac make, proszek do pieczenia, sode, sol i przyprawy w misce. W drugiej misce wymieszac cukier i zoltka, dodac puree dyniowe, jogurt i mleko. Dokladnie wymieszac i dodac stopnione maslo. Dyniowy mix dodac do maki, wymieszac do polaczenia skladnikow. Ubic bialka i dodac do masy. Smazyc w gofrownicy. Zamiast masla w przepisie mozna uzyc oleju.

Przepis wzorowany na tej stronie http://www.foodnetwork.com/recipes/...fles-with-trail-mix-topping-recipe/index.html


Gofry drozdzowe nocne

-3/4 szklanki mleka
-4 lyzki niesolonego masla
-1 szklanka przesianej plain maki
-1 lyzeczka cukru wanilinowego
-szczypta soli
-2/3 lyzeczki drozdzy instant
-1 duze jajko
-kilka kropel olejku waniliowego

Wymieszac suche skladniki(maka,cukier waniliowy,sol,drozdze). Rozpuscic maslo w mleku na malym ogniu - ma byc letnie(nie gorace). Wlac do suchych skladnikow i ubic trzepaczka. Wymieszac jajko z olejkiem i wlac do masy, jeszcze raz ubic do dobrego polaczenia skladnikow. Przykryc folia, wstawic do lodowki na noc. Rano smazyc ok 7 minut.
 
Ostatnia edycja:
na tym wątku coś znalezc to :baffled:

w kazdym razie ciasto na jutrzo jakieś by się zdało i ... pomysły mi się pokończyły:sorry2:
Gdzies tu chyba sandrula coś pisała albo jeszcze ktos- łatwe takie- o Larcia chyba tez jakąs szarlotke sypaną miała czy coś :dry: normlanie wiem, ze Tichonkowa mi pomoże wyszukać :sorry2:;-):happy:
 
Ciasto marchewkowe (na tortownice, ale zmniejszajac skladniki o polowe, bedzie idealne dla keksowki)

-1szklanka cukru(ja daje ok pol szklanki)
-1szklanka oleju
-4 jajka
-2 szklanki maki
-szczypta soli
-1 lyzeczka sody (nie omijac tego!)
-1 lyzeczka proszku do pieczenia
-2 lyzeczki cynamonu
-ok 2 szklanki startej marchewki
-1/3 szklanki wiorkow kokosowych
-1/3 szklanki posiekanych orzechow(ja to omijam, bo nie lubie orzechow)
-ew mozna tez dodac troche pokrojonego drobno ananasa, ok 1/3 szklanki

W miseczce wymieszac cukier, olej, jajka. W wiekszej misce przesiac razem make, sol, sode, proszek, cynamon. Polaczyc, wymieszac. Dodac marchew, wiorki, orzechy. Wymieszac. Przelac do natluszczonej tortownicy i piec w 180stopniach ok 40-50 minut.

Wystygniete ciasto mozna zjesc samo lub z polewa czekoladowa lub z masa marcepanowa lub zrobic frosting (moj ulubiony,ktory zawsze robie).
Frosting:
-1 paczka serka kremowego (ja uzywam philadelphia)
-1/4 kostki niesolonego masla
-ok 1 szklanka cukru pudru (mozna mniej)
Maslo utrzec z serem, dodac cukier puder, utrzec na puch, wysmarowac ciasto z wierzchu.
 
Ostatnia edycja:
Tichonek hmmm chodzi o ten serek w folii, nie w pudelku, wyglada jak kostka masla. Wystarczy na pokrycie wierzchu i bokow ciasta i to tak dosyc grubo :-)
ooo taki:
philadelphia-cream-cheese-printable-300x185.jpg
 
Gofry:
Składniki
20 dag mąki ziemniaczanej, 20 dag mąki pszennej, 25 dag cukru, mała torebka cukru wanilinowego, 200 g stopionej margaryny, 1 łyżka proszku do pieczenia, 5 jajek, olej sojowy(ja użyłam zwykłego).
Wykonanie:
Jajka ubić z cukrem do całkowitego rozpuszczenia kryształków, dodać jedną i drugą mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Wsypać cukier waniliowy, dodać stopiony tłuszcz, miksować dodając trochę wody tak, aby ciasto było wyraźnie gęstrze od naleśnikowego. Ciasto zostawić na 15 min w temperaturze pokojowej. W tym czasie nagrzać gofrownicę i posmarować olejem przy pomocy pędzelka. Nakładać 1 - 2 łyżki ciasta (ilość trzeba wypraktykować). Piec na rumiano.
A skeret polega na tym ,że aby gofry były chrupiące należy je podsuszyć po wyciągnięciu z gofrownicy. Trzeba je oprzeć o coś na stojąco(żeby nie leżały:) Smacznego
 
Uwaga uwaga.

Mam chec....na cos.... slodkiego. Cos bym upiekla moze...alenie wiem co. Mam np. mleko w proszku. Nie mam jaj. Mam make. Jak juz Margaretka pisala...znalezc tu cos to 'ny dy rydy' wiec jak cos komus wpadado glowyto help. Proste cos...plis
 
reklama
Misia z mleka w proszku to moze byc BLOK :
-mleko w proszku
-0,5szkl wody
-0,5 szklanki cukru
-2 lyzki kakao
-kostka margaryny lub masla
-jakies herbatniki do pokruszenia
-cukier waniliowy

Zagotowac wode,margaryne,cukry,kakao.Zdjac z ognia,dodac mleko w proszku(wsypac polowe,wymieszac i dosypywac po trochu,mieszajac,masa ma byc gesta ale nie sucha).Dodac pokruszone herbatniki.Keksowke wylozyc folia,a na to wylac mase i wstawic do lodowki na pare godzin.
 
Do góry