reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

KARKÓWKA ZAPIEKANA.-PYCHA
1/2kg.karkówki bez kości.
pieczarki
cebula
25dkg sera żółtego
ketchup pikantny
25dkg majonezu
sól,pieprz.
Karkówke pokroić w plastry(grubość 1,5cm).Przyprawić solą i pieprzem,namoczyć w ketchupie z obu stron.Ułożyc na blaszce,posypać pokrojoną cebulą i pieczarkami,posmarować majonezem.
Piec około 1godziny i 10min.Trzeba sprawdzic czy juz karkowka doszła do siebie.
Pod koniec pieczenia posypać startym serem.Podawać z frytkami i surówką.SMACZNEGO.
 
reklama
KARKÓWKA ZAPIEKANA.-PYCHA
1/2kg.karkówki bez kości.
pieczarki
cebula
25dkg sera żółtego
ketchup pikantny
25dkg majonezu
sól,pieprz.
Karkówke pokroić w plastry(grubość 1,5cm).Przyprawić solą i pieprzem,namoczyć w ketchupie z obu stron.Ułożyc na blaszce,posypać pokrojoną cebulą i pieczarkami,posmarować majonezem.
Piec około 1godziny i 10min.Trzeba sprawdzic czy juz karkowka doszła do siebie.
Pod koniec pieczenia posypać startym serem.Podawać z frytkami i surówką.SMACZNEGO.

Gliwa ja na forum podawalam ten przepis wczesniej :tak::-D
 
Cześć dziewczyny mam pytanie do Was....szukam farbek spożywczych, nie mam pojęcia gdzie mogę ich szukać, więc za nim zaczne postanowiłam Was zapytać...dziękuję :*
 
Ciao!
Wklejam przepis na mega szybki,prosty, a jakze pycha placek z owocami. W oryginale jest z truskawkami. Ja zrobilam z truskawkami i jezynami. PYCHA! Wklejam foty ale niestety moj sie troche przyjaral wiec nie zwracajcie na to uwagi;-)

Przepis:
4 jajka
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 margaryna
owoce

Margarynę stopić i wystudzić. W tym czasie białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywno, dodać stopniowo cukier, nadal ubijając. Dodać po jednym żółtku. Do masy dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia i stopioną margarynę, delikatnie wymieszać, wyłożyć do wysmarowanej i wysypanej blachy, wyrównać, ułożyć na wierzchu owoce. Piec ok. godz. w 175-180st. Wyjąć, ostudzić, posypać cukrem pudrem (niekoniecznie).:-)
 

Załączniki

  • ciacho2.jpg
    ciacho2.jpg
    69,3 KB · Wyświetleń: 91
  • ciacho.jpg
    ciacho.jpg
    35,6 KB · Wyświetleń: 89
hej misia ja uwielbiam ten przepis, dodaje i jablka i rabarbar-zawsze wychodzi.tylko zamiast margaryny dodaje 3/4 szkl oleju-takie lzejsze ciacho wychodzi i pieke 45min.acha i nie oddzielam bialek tylko razem jaja miksuje z lyzka letniej wody-ciacho jest wtedy bardzo puszyte no i jakie szybkie namieszac namieszac i juz:)
 
Sernik na zimno z biala czekolada.

Spód
160g ciastek digestive
50g roztopionego masła

Masa serowa
350g serka kremowego, np. philadelphia lub zmielonego sera do serników
300ml śmietany kremówki 36%
150g białej czekolady plus do dekoracji
100g batonika toblerone lub innego z orzechami
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii



1. Spód i boki tortownicy wykładamy pergaminem. Ciastka wkładamy do torebki foliowej i bardzo drobno kruszymy,można je rozwałkować. Dodajemy do ciastek stopione masło, mieszamy i wykładamy na spód tortownicy. Równo rozprowadzamy, lekko ubijamy i wkładamy do lodówki na 30 minut, aby spód się schłodził.

2. Śmietanę ubijamy. Pod koniec ubijania dodajemy porcjami serek, następnie rozpuszczoną czekoladę w kąpieli wodnej i wanilię. Wszystko dokładnie mieszamy. Na końcu dodajemy bardzo drobno posiekany batonik i mieszamy. Masę serową wykładamy na spód i wyrównujemy.

3. Sernik schładzamy przez kilka godzin w lodówce lub przez całą noc.

Dekorujemy wiórkami z czekolady.
 
misia-ślinotoku dostałam normalnie..:blink: Dzieki za przepis :tak: Przystąpię do działania jak tylko się zaopatrzę w produkty..
 
snikers!

opakowanie wafli - duzych
1.mleko w proszku (0.5kg)ja kupowlaam w niebieskim opakowaniu
1 szkl cukru
1 szkl mleka\
cukier waniliowy
kakao ciemne-dekomoreno np
1 paczka herbatnikow
150g orzeszkow ziemnych-ja kupilamw lidlu firmy ALESTO Dry Roasted Peanuts...zalalam wrzatkiem na jakies 5min
100g rodzynkow
kost.margaryny

Margaryne,cukier waniliowy,cukier zwykly i mleko zagotowac.
Po ostudzeniu dodac mleko w proszku i wymieszac...potem dodac pokruszone herbatniki i jeden pokruszony wafel
Mase podzielic na 3 czesci
do jednej dodac orzeszki,do drugiej rodzynki a do 3 kakao
najpier na wafle klasc mase z rodzynkami,nastepnie kakaowa i z orzeszkami,przykryc waflem,na wierzchu czyms przycisnac....wstawic na noc do lodowki

ja dodatkowo zalewalam rodzynki wrzatkiem

wychodzi pyszny skikers...\anienczkla moze poswiadczyc...wiec laski do roboty hehehhe
 
reklama
Oponki
wypróbowane,przepyszne.Do przepisu dodałam kilka kropel olejku migdałowego:
Oponki serowe

Aha,dziurek w środku nie wykrawam kieliszkiem tylko nakrętką od soku malinowego,są wtedy większe,pulchniejsze oponki,że tak powiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry