reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

reklama
Julia mi z "pudelka" zawsze dobre ciasto wychodzi.
tez mam przepis na ciasto do karpatki ale nigdy z niego nie korzystalam,wiec nie podam bo jak ktoras upiecze a nie wyjdzie to bedzie na mnie:cool2:
 
Julia moj domowy przepis na karpatke to taki:

Ciasto: 20dag pszennej maki, 15dag masla, szczypta soli, 1 lyzeczka proszku do pieczenia, 5 jajek, 1szklanka wody.

W garnku zagotowac wode z maslem i sola. Zdjac z ognia i odrazu wsypac cala make wraz z proszkiem do pieczenia. Dokladnie i w miare szybko rozetrzec, aby nie bylo grudek (najlepiej drewniana lyzka). Znow postawic garnek na malym ogniu i ucierac. Ciasto ma odstawac od bokow garnka. Zdjac z ognia i ostudzic. Gdy przestygnie, wbijac po 1 jajku i dokladnie ucierac. Blache wysmarowac maslem i osypac lekko maka. Wylozyc pol ciasta i piec ok 30 minut. Z druga polowka zrobic to samo.

Krem: pol kostki masla lub margaryny, 7 lyzek cukru, budyn smietankowy, 0.5 l mleka

Budyn ugotowac na mleku i dodac 2 lyzki cukru. Ostudzic. Maslo utrzec z 5 lyzkami cukru na jednolita mase. Po lyzce dodawac ostudzony budyn i dokladnie ucierac, az masa bedzie pulchna W razie problemow- uzyc miksera. Ewentualnie mozna dodac krople aromatu smietankowego lub waniliowego.
Wylozyc krem na 1 plat ciasta i przykryc drugim. Posypac cukrem pudrem.
 
Ostatnia edycja:
Julia moj domowy przepis na karpatke to taki:

Ciasto: 20dag pszennej maki, 15dag masla, szczypta soli, 1 lyzeczka proszku do pieczenia, 5 jajek, 1szklanka wody.

W garnku zagotowac wode z maslem i sola. Zdjac z ognia i odrazu wsypac cala make wraz z proszkiem do pieczenia. Dokladnie i w miare szybko rozetrzec, aby nie bylo grudek (najlepiej drewniana lyzka). Znow postawic garnek na malym ogniu i ucierac. Ciasto ma odstawac od bokow garnka. Zdjac z ognia i ostudzic. Gdy przestygnie, wbijac po 1 jajku i dokladnie ucierac. Blache wysmarowac maslem i osypac lekko maka. Wylozyc pol ciasta i piec ok 30 minut. Z druga polowka zrobic to samo.

Krem: pol kostki masla lub margaryny, 7 lyzek cukru, budyn smietankowy, 0.5 l mleka

Budyn ugotowac na mleku i dodac 2 lyzki cukru. Ostudzic. Maslo utrzec z 5 lyzkami cukru na jednolita mase. Po lyzce dodawac ostudzony budyn i dokladnie ucierac, az masa bedzie pulchna W razie problemow- uzyc miksera. Ewentualnie mozna dodac krople aromatu smietankowego lub waniliowego.
Wylozyc krem na 1 plat ciasta i przykryc drugim. Posypac cukrem pudrem.
dzieki kochana!!!wyprobuje nastepnym razem!!anineczka co do karpatki to ja wiem ze stoi ostatnio z takiej stojacejj robiłam ale niestety nie wyszło mi ciasto.........hahhahaha nikt nie urodził sie doskonały!!!!a uszka tez sie kupi ale moze nie ktorzy wola robic w domu same!!niema jak domowe,u mnie był barszcz czerwony z uszkami i zazwyczaj robie!!!!
 
Ostatnia edycja:
Kasia bardzo trafny przepis :-D:-D
To samo można powiedziec o karpatce,stoi między innymi półproduktami w sklepie :-D
U nas nigdy nie było uszek na Wigilię.Tylko pierożki z kapustą i grzybami.:eek:
 
reklama
Do góry