reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Casperek

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2007
Postów
15
Miasto
Swords
Hej.Tu moglibysmy sie wymieniac informacjami na temat pomocy socjalnej.Sluze wiadomosciami po 3 latach doswiadczenia z wszelkimi urzedami w Irlandii.:-)
 
reklama
Fajny watek :-)
Ja mam takie pytanko moze ktos wie- czy mozna sie starac o jakies dofinansowanie do zlobka? Wiem ze w Anglii jest cos takiego ale tu chyba nie...
 
ja slyszalam ze tu tez jest, ale sama nie zalatwialam, to nie wiem.
za to mnie bardzo interesuje affordable housing. czy ktos juz sie tym interesowal? generalnie juz wiekszosc wiem, chcialabym sie tylko upewnic, czy narodowosc ma tu jakies znaczenie? czy znacie polaka ktory dostal pozyczke na taki dom?
 
Marianeczka,wlasnie interesuje sie tym samym.Nie ma znaczenia jakiej narodowosci jestes przynajmniej w naszym Council.Slyszalam ze dlugo sie czeka do 3 lat ale i tak warto.Czy masz broszurke na ten temat'Fingal county council affordable housing schame'?
 
nie mam :(. ale sporo poczytalam na przyklad tu:
FrankFahey.ie
u nas w kilkenny podobno czeka sie 2 lata. no i trzeba miec okolo 5% depozytu. mnie w sumie ten okres oczekiwania odpowiada, bo wtedy pewnie wroce do pracy po macierzynskim i bedzie wiecej gotowki. powiem wam, ze moi znajmi kupili "normalnie" dom i cholera nie dosc ze zaplacili 250tys, to drugie tyle wychodzi z odsetek przez 35 lat, masakra. dlatego jak tylko bede miala chwile uderzam sie zapisac. slyszalam, ze dom o wartosci 300tys zwykle dostaje sie za 190-200. macie jakies dane na ten temat?
 
Wedlug tego co mam:to urzednik decyduje czy jest sie wpisanym na fingal county council's shered ownership czy na affordable housing.Aplikant musi pracowac full-time ina pernament przez ostatnie pol roku.udowodnic ze przez 3 miesiace przed zlozeniem aplikacji trzeba oszczedzac azdego miesiaca 650e na single i 750e na joint.Placenie renty moze byc brane jako rodzaj teych oszczednosci.Potem jeszcze zajze tu i moze cos dopisze jak dzieciaczek zasnie.Pozdrowienia
 
hmmm... wedlug mnie to po prsotu polega na tym, ze jak sie aplikuje we dwojke (np. malzenstwo) to to sie nazywa shared ownership. a caly program nosi nazwe affordable housing scheme.
 
hmmm... wedlug mnie to po prsotu polega na tym, ze jak sie aplikuje we dwojke (np. malzenstwo) to to sie nazywa shared ownership. a caly program nosi nazwe affordable housing scheme.
Najlepiej zebys miala ta broszurke.Jest wszystko opisane wymagane dokumety i caly proces.Zasadnicza roznica polega na tym ze w shered ownership placisz mortgage i jeszcze rente dla panstwa a w affordable tylko mortgage 95% bazujacych na 185000-roznica wyrownana w depozycie.Co nie oznacza ze placi sie wiecej misiecznie.W obu opcjach mozesz skladac wniosek jako single lub joint.:-)
 
reklama
Czesc dziewczyny b sie ciesze ze powstal taki watek bo informacje w nim zawarte napewno sie pprzydadza niejednej z nas.Moj maz zarabia 518e tyg i nic nam sie nie nalezy.Pisze wam to zebyscie nie wierzyly ze jak ktos napisze ze zarabia 900 e na tydz i przyznali mu fis czy medical card bo wlasnie po takich newsach w internecie zawrocilismy sobie glowe tym wszystkim.

Hej dziewczyny tez myslelismy o kupieniu tutaj mieszkania na takich warunkach ze przez parenascie lat sie splaca itd ale jeszcze nic nie bylismy i w sumie to nic nie wiemy poza tym ze cos takiego jest.wiec b bym byla wdzieczna jak ktoras mamuska by napisala dokladnie co i jak i jakie trzeba spelniac kryteria.i czy to prawda ze panstwo splaca polowe bo cos takiego tez slyszalam.bede b wdzieczna za kazda odp z gory dziekuje i pozdrawiam
 
Do góry