reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia w Niemczech

vikiigus

mama VIKTORII i KUBY:)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2010
Postów
1 750
Miasto
Bydgoszcz
Witam

przepraszam ,że się wcinam, ale mam pytanie odnośnie zaleceń w innych krajach w temacie szczepień - więc chyba zadanie ich tu bezpośrednio w waszym wątku ma jak najbardziej sens:)

Jak to jest w Niemczech ze szczepieniami - czy są obowiązkowe i jeśli tak na na co i w jakim wieku ? Na co ewentualnie zaleca się szczepić i też jak to wygląda w praktyce?
Proszę o odpowiedź :) - może być też na PW:)

sama mam dylemat szczepienny i stąd moje pytanie:)

Pozdrawiam:)

ps. wybaczcie,że nie skorzystałam z szukam, ale niestety na tym forum nie działa to zbyt idealnie - i tak trzeba szukać ręcznie- a przy 5 miesięcznej córci to wolę jej tej czas poświęcić ;)
 
reklama
U mnie było tak:
jak Max się urodził wybrałam Pediatrę i tam powiedziano mi, że ich gabinet stosuje zalecenia jakieśtam, nie pamiętam ale te zalecenia to lista szczepień, które w ich gabinecie uważają za wskazane. Niektóre nie są płacone przez kasę chorych.
Lekarka dała nam tą listę razem z ulotką gdzie były informacje na temat tych szczepień, ich skutków pozytywnych i negatywnych.
Potem z tej listy należało wybrać na które szczepienia wyrażamy zgodę i podpisać deklarację, że zostalismy poinformowani o ewentualnych skutkach szczepień.
I tyle.
Nie wiem, ja jestem z tych szczepiących więc zgodziłam się na te szczepionki, które poleciła mi lekarka.
 
Ja z kolei zadnej listy nie dostalam i nic nie podpisalam... mamy ksiazeczke szczepien i informowani bylismy kiedy co i jak... co jest obowiazkowe co nie to szczerze nie wiem-szlam i robilam co kazali :-D i nic nie doplacalam...
 
hej viki))))))))))))
mnie w szpitalu po urodzeniu polska polozna pytala czy chcemy szczepic.......zaznaczam ze tu zaraz po porodzie nie szczepi sie................pierwsze szczepieni junior mial w wieku 2.5 miesiaca niedawno 2................dostalam ksiazeczke z terminami szczepien................wszystkie sa refundowane....................wlacznie z pneum mego i rota....................:-)
 
u nas bylo dokladnie jak opisala hausfrau -dostalismy ksiazeczek:info für eltern-impfungen für säuglinge,kinder u. jugendlicheund was eltern wissen sollten z opisami szczepionek etc....pozniej wybralismy szczepionki,podpisalismy zgode.niektore z nich nie sa pokrywane przez krankenkasse.nasz pediatra polecil nam 6 w 1.
 
Witam :) jestem tu nowa i potrzebuje informacji na temat szczepien. przeprowadzam sie do niemiec za 3 tyg z 2 tyg synkiem. Chce kontynuowac szczepienia w niemczech ale niewiem czy program szczepien jest taki sam ??? boje sie ze powtorze szczepienie a dziecko zachoruje.
 
Witam,
odświeżam wątek będąc przed podjęciem ważnej decyzji szczepiennej. Mój synek kończy trzeci m-c, jest jednak wcześnieczkiem urodzonym 5 tygodni przed terminem z niską wagą. W tej sytuacji mam mnóstwo obaw co do wpływu szczepień na jego organizm. Nie jestem przeciwna szczepieniom, raczej dość mocno sceptyczna i dość zagubiona po przeczytaniu wszyctkich za i przeciw. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady.

Pozdrawiam
 
reklama
wirginia - bylam jak i ty pelna obaw etc,moj olo urodzil sie w 30 tc. z waga 1290g, jednakze po dlugiej rozmowie z pediatra,"przewalkowaniu" wszystkich pro i kontra,zdecydowalismy sie na normalne szczepienia,ktore olo zniosl bezproblemowo.
 
Do góry