1. do 8. z 8
    mama VIKTORII i KUBY:) Avatar vikiigus
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    19
    Dziękuję (Dane)
    277
    Dziękuję (Otrzymane)
    349
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie szczepienia w Niemczech

Witam

przepraszam ,że się wcinam, ale mam pytanie odnośnie zaleceń w innych krajach w temacie szczepień - więc chyba zadanie ich tu bezpośrednio w waszym wątku ma jak najbardziej sens:)

Jak to jest w Niemczech ze szczepieniami - czy są obowiązkowe i jeśli tak na na co i w jakim wieku ? Na co ewentualnie zaleca się szczepić i też jak to wygląda w praktyce?
    Proszę o odpowiedź :) - może być też na PW:)

sama mam dylemat szczepienny i stąd moje pytanie:)

Pozdrawiam:)

ps. wybaczcie,że nie skorzystałam z szukam, ale niestety na tym forum nie działa to zbyt idealnie - i tak trzeba szukać ręcznie- a przy 5 miesięcznej córci to wolę jej tej czas poświęcić ;)

A wszystkie mamy zapraszam na pogaduchy : http://www.mamydopogadania.blogspot.com/

Fan(ka) Avatar Hausfrau
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    32
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: szczepienia w Niemczech

U mnie było tak:
    jak Max się urodził wybrałam Pediatrę i tam powiedziano mi, że ich gabinet stosuje zalecenia jakieśtam, nie pamiętam ale te zalecenia to lista szczepień, które w ich gabinecie uważają za wskazane. Niektóre nie są płacone przez kasę chorych.
    Lekarka dała nam tą listę razem z ulotką gdzie były informacje na temat tych szczepień, ich skutków pozytywnych i negatywnych.
    Potem z tej listy należało wybrać na które szczepienia wyrażamy zgodę i podpisać deklarację, że zostalismy poinformowani o ewentualnych skutkach szczepień.
    I tyle.
    Nie wiem, ja jestem z tych szczepiących więc zgodziłam się na te szczepionki, które poleciła mi lekarka.

"Każde przychodzące na świat dziecko przynosi z sobą poselstwo od Boga, że nie zwątpił On jeszcze o ludzkości." R.T.

3. Dziękuję vikiigus dziękuje za post
    Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    46
    Dziękuję (Otrzymane)
    108
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Ja z kolei zadnej listy nie dostalam i nic nie podpisalam... mamy ksiazeczke szczepien i informowani bylismy kiedy co i jak... co jest obowiazkowe co nie to szczerze nie wiem-szlam i robilam co kazali i nic nie doplacalam...

Entuzjast(k)a Avatar madziadk
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    60
    Dziękuję (Otrzymane)
    34
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

hej viki))))))))))))
    mnie w szpitalu po urodzeniu polska polozna pytala czy chcemy szczepic.......zaznaczam ze tu zaraz po porodzie nie szczepi sie................pierwsze szczepieni junior mial w wieku 2.5 miesiaca niedawno 2................dostalam ksiazeczke z terminami szczepien................wszystkie sa refundowane....................wlacznie z pneum mego i rota....................

Fan(ka) Avatar alexandra_73
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    126
    Dziękuję (Otrzymane)
    285
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

u nas bylo dokladnie jak opisala hausfrau -dostalismy ksiazeczek:info für eltern-impfungen für säuglinge,kinder u. jugendlicheund was eltern wissen sollten z opisami szczepionek etc....pozniej wybralismy szczepionki,podpisalismy zgode.niektore z nich nie sa pokrywane przez krankenkasse.nasz pediatra polecil nam 6 w 1.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witam :) jestem tu nowa i potrzebuje informacji na temat szczepien. przeprowadzam sie do niemiec za 3 tyg z 2 tyg synkiem. Chce kontynuowac szczepienia w niemczech ale niewiem czy program szczepien jest taki sam ??? boje sie ze powtorze szczepienie a dziecko zachoruje.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witam,
    odświeżam wątek będąc przed podjęciem ważnej decyzji szczepiennej. Mój synek kończy trzeci m-c, jest jednak wcześnieczkiem urodzonym 5 tygodni przed terminem z niską wagą. W tej sytuacji mam mnóstwo obaw co do wpływu szczepień na jego organizm. Nie jestem przeciwna szczepieniom, raczej dość mocno sceptyczna i dość zagubiona po przeczytaniu wszyctkich za i przeciw. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Fan(ka) Avatar alexandra_73
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    126
    Dziękuję (Otrzymane)
    285
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

wirginia - bylam jak i ty pelna obaw etc,moj olo urodzil sie w 30 tc. z waga 1290g, jednakze po dlugiej rozmowie z pediatra,"przewalkowaniu" wszystkich pro i kontra,zdecydowalismy sie na normalne szczepienia,ktore olo zniosl bezproblemowo.

Zasady pisania postów