reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

Dziewczyny mam prośbe ---córka skończyła roczek i chciałabym jej zmienic mleczko ale nie wiem na jakie, do roku piła aptamil 1, ale juz wczesniej zaczęłam jej podawać inne jedzonko, kaszki jej nie podchodzą ale staram sie jej podawać, tylko moje pytanie jest jakie sa dobre podaje wieloowocowe ale taka paczka 3fUNTY i na 3/4 razy więc za drogo wychodzi sa jakieś inne kaszki ???
czy aptamil 3 byłby dobry? kiedy moge zacząc jej dawać kaszki na zwykłym mleku? jak możecie to pomóżcie ---dziękuje:)
 
reklama
w uk lekarze zalecają podawanie mleka krowiego po skończeniu przez dziecko roku, więc już możesz sprubować ale musisz zwrócić uwagę na żelazo bo nie ma go w mleku krowim i podawać odpowiednią ilość w innym jedzeniu. Ja kupuję kaszki w sklepie z polską żywnością i płacę 2.5 funta i starcza na jakieś 2-3 tygodnie i kupuję smakowe bo mój mały nie zje bezsmakowej. A jeżeliboisz się dawać mleko krowie to spróbuj to 1+ (czyli tak jakby 4) bo niektóre dzieci nie chcą następnego więc się je opuszcza i idzie dalej w odpowiednim czasie.
 
Dziewczyny pomocy!
Moja Tosia od tygodnia mniejwiecej robi zielona kupe. Przewaznie raz dziennie, przewaznie po poludniu i jest koloru khaki i konsystencji jogurtu. Nie ma tam sluzu. Karmie Tosie aptamilem comfort poniewaz miala kolki i nic nie pomagalo. Dodam jeszcze że nie widac oznak bolu brzuszka. Rece też myjemy więc watpie żeby miala się czym zatruc. Pobralam już probke i teraz czekam na telefon od GP żeby poprosic o wyslanie do labolatorium. Może czas na zmiane mleka?
 
Ostatnia edycja:
Niektore dzieci karmione modyfikowanym mlekiem tak maja. Moja mala prawie od 1 miesiaca robila zielone kupki i to raz na 3-4dni. pije cow&gate.teraz wyglad sie znienia ,ale to dlatego ze wprwadzam normalne jedzonko,kaszki ,warzywa.owoce.A na jakiej wodzie robisz mleczko?kiedys przez tydzien robilam malej mleko tylko na mimeralnej,kolor kupek byl mniej zielony.Uklad pokarmowy maluszk caly czas sie dostosowuje ,rozwija...
 
Witam

przepraszam ,że się wcinam, ale mam pytanie odnośnie zaleceń w innych krajach w temacie szczepień - więc chyba zadanie ich tu bezpośrednio w waszym wątku ma jak najbardziej sens:)

Jak to jest w UK ze szczepieniami - czy są obowiązkowe i jeśli tak na na co i w jakim wieku ? Na co ewentualnie zaleca się szczepić i też jak to wygląda w praktyce?
Proszę o odpowiedź :) - może być też na PW:)

sama mam dylemat szczepienny i stąd moje pytanie:)

Pozdrawiam:)

ps. wybaczcie,że nie skorzystałam z szukam, ale niestety na tym forum nie działa to zbyt idealnie - i tak trzeba szukać ręcznie- a przy 5 miesięcznej córci to wolę jej tej czas poświęcić ;)
 
Ostatnia edycja:
hej! w czerwonej ksiazeczce malucha masz wypisane co i kiedy powinno byc podane str.11.O szczepieniu zostaniesz poinformowana listownie przez swoja przychodnie.Dziecko dostaje 2 zastrzyki w udka.
 
reklama
reklama
Do góry