reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

nie zaduzo zescie naskrobaly od wczoraj?:szok::szok::szok::szok:
IVI wielkie gratulacje dla was obu i opisz jak bylo,jestesmy ciekawe i zagladaj do nas w miare jak bedziesz miala chwile czasu i ucaluj "nasza" malenka od bb cioc
:-):-):-).jestesmy Jej bardzo ciekawee.........
no i przede wszystkim witam nowe twarze wsrod nas:ptynia i Dorotka.mam nadzieje ze milo spedzicie z nami czasi bedzie zagladaly do nas na forum,bo forum to jak narkotyk:-):raz wejdziesz i juz zostaniesz.
Ptyniu my to sasiadki jestesmy we wloszech,ja mieszkam w Umbri a Ty w Toskani:-D.
 
reklama
Ptynia widzialam Twoj wpis:-D jestes moja imienniczka i rowiesniczka:-D z jakiego jestes miesiaca?
moje kciuki masz pewne, bedzie dobrze:tak:a Twoj synek napewno szybko sie zaklimatyzuje.

kosmitka zgadzam sie z Toba i wiem ze jest trudno adoptowac dziecko gdybysmy mieli warunki to napewno bysmy to zrobili.
Przyznaj jednak ze to jest sposob na dziecko bez ciazy i porodu:-D

agatka szkoda ze nie dadza Ci kilka dni wolnego mam nadzieje ze babcia poczeka

dziewczyny jutro piatek!!! ten tydzien byl super krotki mam nadzieje ze w wekkend bedzie piekna pogoda
 
Dzień dobry śpiochy, miłego początku weekendu:) W Białymstoku wyszło właśnie słonko i chęć do życia powraca, ech, już się nie mogę doczekać włoskiego słoneczka.
Luczka jestem z 26 października, a ty, może też skorpionik??
 
dzien dobry ..ale fatalna pogoda grrrrrrrrrr

Jeszcze nie mialam okazji...gratulacje dla neomamy Ivi!!

Mojemu Mateuszkowi dzisiaj piknelo 1.5 roku ..rany ja ten czas leci
 
Wlasnie wrocilam z przegladu podwozia ..tznw corocznej kontrolnej wizyty u gina. Odkladalam wizyte bo chcialam zgrac termin z cykelm , bo chcialam zrobic tez PAP test czyli cytologie.Zarejestrowalam sie telfonicznie dotakiej przychodni co tez na MUTua robia badania etc. chyba z pol gdizny dogrywalam z bab termin zeby sie wstrzelic pomiedzy 5 a 10 dzien cyklu..zeby zrobic pap tez w dobrym czasie. Przychodze place ticety za visite i usg ale cos mi nie gra bo nie mam opaty za PAP test i pytaam sie...co z ta cytologia a ona ze pobiora mi material ale dostane skrzelko z materialem i mam sobie go zaniesc sama do laboratorium......noz az mi sie noz w kieszeni otworzyl
Jak dzwonila to pierwsze co pytalam cyz roabia cytologie ...pinda na recepcjipotwierrxzila ze tak...ale juz nie dodala ze po pobraniu materialu to juz istne fai da te.
No cos pobrala mi ten material ..dostalam szkielo..mam do 15dni oddac je do badania i trzymac w tem otoczenia...no ale o takim sposbie robienia cytologi to jeszcze nie slyszlaam

Jakbym wiedzial to poszlabym oosbno na cytologie do spzitala czy to do jakis punktow LILTu i oniec a nie teraz bede latac po laboratopriach i pytanie czy wszedzie przyjmuja

a tak swoja droga dziwczyny polecam laboratoria home page
umawiacie sie na wizyte ...na przeglad pieprzow, przeglad piersi ....i cytologie..placi sie symboliczna kwote np 20 euro, ktora idzie na ta fundacje. co rpawda w tym roku wprowadzili chyba obowiazkowa tessere 10€ na rok. nie trzeba miec skierowania cena to praweie jak ticket a nawet mniej bo ticket to chyba 28 euro minimum na takie babskie sprawy
Ja tobilam narazie z nimi rpzeglad pieprzykow
 
Witajcie,
Strega pociesz sie u mnie tez tak wygladal pap test pierwszy raz jak robilam go prywatnie. Ginekolog (prywatny ale w szpitalu publicznym) zrobil badanie, pobral wymaz, wlozyl do koperty i kazal mi zaniesc do wskazanego laboratorium prywatnego. Pocieszenie, ze pap test placilam ze znizka w laboratorium;-). W ubieglym roku zrobil mi pap test ten fundowany przez ASL regionalny,wymaz zabral on ;-) zalatwil to sam, placilam tylko za wizyte u gina, i potem poczta dostalam wynik badania.
Ptynia milego pakowania, swieta zatem bedziecie spedzac w italii?
Czas na obiadek
smacznego wszystkim:-)
 
witam dziewczynki!
dorota,czemu sie nie odzywasz?jak bedzie sie nazywala coreczka,?
ja tez mialam termin na 25 grudnia,ale Ale urodzil sie tydzien wczesniej,18...
ptynia,akurat we wloszech pogoda kiepska,ale prawdopodobnie po niedzieli sie ma poprawic,u nas leje od rana,i ma tak byc do niedzieli,
strega,eve,jezeli chodzi o paptest,to robi mi go moj "slynny"ginekolog,place 20 euro wiecej do wizyty,i po 2 tygodniach przychodzi mi wynik do domu,praktycznie on robi wszystko co mozliwe,nawet usg piersi..
dzis na kolacje pizzzaaaa,juz ciasto rosnie....mniam ,mniam...
do uslyszenia..ciao ,ciao
 
Eve tak spędzimy święta już we Włoszech, ciekawe jak młody zareaguje na brak śniegu, na razie do niego nie dociera, że nie będzie bałwanów, kulek, itp.
Jak tak czytam o tych badaniach, testach, szkielkach z wlasnym wymazem, ktore gdzieś tam trzeba nosić to mnie trochę zadziwia ten system we wloszech. Myślalam, że tam jest podobnie jak w Polsce czyli idziesz, wizyta zapisana,placisz pobierają,i wynik do odbioru wtedy i wtedy. A tu widzę trochę bardziej to wszystko skomplikowane. Dobrze, że jesteście, to przynajmniej na razie teoretycznie się oczytam co i jak.
Anika właśnie sobie sprawdziłam pogodę w toskanii i kurczę w szoku jestem, bo caaaały tydzień deszcze tam zapowiadają. Oby mi mojego ukochanego paese nie zalało zanim tam dotrę:)
 
reklama
Ptynia no zalezy gdzie idziesz wlASNIE NA TA CYTOLOGIE...ja wczesniej zawsze chiodzila labo dos zpitala albo do ambulatorium przy ASL a tam ca laboratoria wiec èpbieraja i hoduja na miejscu..ale dzisiaj wybralam sie do baginetu takiego samodzielnego i masz taka niespodziewanka..no nic w poniedzialek zawioze szkielko do szpitala...grrrr.przynajmniej po wynikii bede miec blizej
 
Do góry