reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

najlepiej jakbys poszla szybciutko po skierowanie do swojego internisty z ASL..skierowanie do ginekolog i popros od razu o skierowwanie na wszystkie badania.. takie jak bys byla juz w ciazy

Jelsi pojdziesz ze skierowniem do szpitala ... to moze bedziesz ma miec szczescie i bedzie jakas szybka wizyta. Jesli okaze sie ze jestes w ciazy... ustawia Ci wszystkie wazne usg i wizyty kontrolne i nie bedziesz nic za nie placic
Jesli nie bedziesz miec tyle szczescia i termin wizyty bedzie za bardzo odlegly to poszukaj jakiegos kosultorium w okolicy
Consultori familiari di Roma - Elenco i u nich mozesz tez zaczac wszystkie wizyty a pozniej przeniesc sie dos zpitala w kotrym chcesz ostatecznie rodzic
Pamietaj ze ok 12-13 tyg obowiazkowe pierwsze USG .. ecografia genetica...i jesli nie chce robic jej prywatnie to mussisz juz rezerwowac miejsce w panstwowych placowkach
koszt prywatengo USG..tego typu to od 150 do 250 euro nawet

no i powodzenia!!!
 
reklama
Witajcie polsko-włoskie kobietki:) Jestem tu nowa, mam nadzieję, że w dobrym miejscu piszę tego posta i jakoś mnie wspomożecie. Z mężem postanowiliśmy przewrócić nasze i naszego synka życie o 180 stopni i przeprowadzić się do Włoch, miejsca, z którym jesteśmy związani już od jakiś 10 lat, tyle, że sezonowo. Teraz chcemy się przenieść na pełny etat. Mieszkać będziemy w Venturinie(Toskania), tam też nasz 6-letni synek pójdzie do szkoły. I tu właśnie moje wszystkie zgryzoty i nieprzespane noce się wiążą. Czy macie dzieci w pierwszej klasie, które teraz poszły do szkoły, jak są przymowane dzieci obcokrajowców? Jak nauczycielki traktują takie dzieci? Dodam, że Maćko mało mówi po włosku, zna podstawowe słówka, więcej rozumie, niż mówi, ale zna literki cyfry, potrafi przeczytać wyrazy, krótsze i dluższe. Bladego pojęcia nie mam jaki jest poziom we włoskich szkołach, czy tam dzieci uczą się od podstaw czy tak jak u nas w starych zerówkach już początki mają opanowane i do szkoły idą jako tako przygotowane. Maciek stracił dwa miesiące i nie wiem jak duże będą zaleglości biorąc pod uwagę nikłą znajomość języka. Czy wasze dzieciaczki szybko zalapały język?Jak radziły sobie wśród rówieśników?Proszę pomóżcie, bo czuję się jak dziecko we mgle, w Venturinie mam paru znajomych Włochów ale starszych wiekiem i nie bardzo są w temacie. Mam nadzieję, że znajdą się mamy, które mają dzieciaczki w takim wieku jak mój syn. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie.
 
Do góry