reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

Witam:-)
Wreszcie sie ruszylo i tutaj:-)

Biurokracja niestety we Wloszech jest straszna i w rezultacie wiecej praw maja extracomunitari niz my. Wystarczy, ze Albanka zajdzie w ciaze i ma prawo do calej sluzby zdrowia za free i bez zadnych prolemow. A my musimy miec pelno papierkow i zgod:wściekła/y: Szkoda nawet gadac.

Napiszcie w jakich regionach i miastach mieszkacie.

Pozdrawam i zycze milego dnia:-)
 
reklama
Lombardia (najbrzydszy region -Pianura Padana ):baffled: a miasteczko Vigevano niedaleko Milano

Dzisiaj poszlam zrobic testa sikanego do laborat. w szpitalu i zaplacilismy 28 euro. Strasznie sie zdziwilismyz e za probke moczu i zwykle badanko tak duzo , ale okazalo sie ze ani ja ani moj makaornek nie zrozumielismy naszego lek.rodzinnego ktory nie wiadomo dlaczego przepisal nam test z uryny i do tego betaHCG z krwi:confused: zrozum rozum, szkoda kasy, albo jeden albo drugi. No ale nic to. Jak bedzie pozytywny (musi) to kolejne badanka za friko. Zobaczymy potem jak to bedzie z ginka i usg.

Pozdrowka
 
Dziewczyny mam problem. Juz od kilku dni leciutko i od czasu do czasu swedzialy mnie partie intymne i zauwazylam biale, geste uplawy. No i niestety rozkrecilo sie cholerstwo. Zaczelo mnie swedziec non stop iw srodku mam jakas dziwna gesta wydzieline. Problem w tym ze wizyta za jakies 2 tyg, a u innego gina ostatnio najwczesniejszy termin byl na 11 sierpnia. Moze znacie jakies srodki bez recepty typu masci bezpieczne w I trymestzre , ktore Wam zalecil lekarz?? Typu nasz rodzimy clotrimazol (ktory niestety nie jest zalecany w I trym.) nie potrafie nawet zidentyfikowac zapalenia. Pisza w necie ze drozdzakowe nie jest niebezpieczne dla plodu ale bakteryjne juz tak:baffled:

P.S. Zrobilam dzis betke i jest ladnie wysoka ok. 31tys.
 
makaronka, a nie mozesz zadzwonic do swojego gina i poprosic go o wczesniejsza wizyte?
Niestety ja nie wiem czego mozna uzywac:no: moze pojdz do apteki i spytaj farmaceuty, powiedz ze jestes w ciazy i masz taki problem. oni od tego sa.
 
cześć makaronka - aż sie uśmiechnełam pod noskiem jak napisałaś, że mieszkasz w sumie w najbrzydzszym regionie It. :-) Bo ja teżżż. :-D Tyle pięknych miejsc we Włoszech, w górach, nad morzem, a ja tez musiałam trafic na Pianure Padana. Też Lombardia. Tyle, ze ja w innej czesći. Bardziej na wschód. Okolice Mantovy i na pograniczu z Emilia Romagna. Właściwie do Verony też mam bliziutko, wiec dochodzi granica z Veneto.
Nic tylko tu płasko, pola w nieskończonosc, zero lasów, zero drzew. :-) i okropna wilgotnosć powietrza, zbyt gorąco latem, a zimą zbyt zimno. I te mgły.

A z tym kremem nie wiem co Ci poradzić. na pewno do apteki bym poszła, bo nie powiem, ale znają sie na "robótce". Może coś doradzą. Ew. jakiś kontakt tel. z doktorkiem, który tez poda nazwę jakiegoś kremu co warto używać. Ja nie miałam tu tego problemu, wiec nie wiem co doradzić.
Jeszcze przed ciążą miałam zapas z Polski, właśnie naszą rodzima Clo... (nie umiem napisac dobrze nazwy).

papatki.


Teraz jeszcze cosik mi sie przypomniało. Mam włoski odpowiednik naszego clotrimazolo, się nazywa Canesten 1% crema. I jeśli chodzi o ciążę pisze może być używany w ciąży po konsultacji z lekarzem, "in gravidanza Canesten deve essere usato solo dopo aver consultato il medico e aver valutato con lui il rapporto rischio/beneficio nel proprio caso".
producentem jest bayer. Ale nie pamiętam czy był on na receptę czy można go kupić normalnie w aptece.
Kiedyś jak rozmawiałam z moja doktórką, to stweirdziła, że na wszystkich lekach pisze, zeby albo pytać się lekarza czy moze sie użyć, albo pisze, zeby nie używać, a i tak później jest "pozwolenie".
 
Ostatnia edycja:
Margerytka nie przypominaj mi tych mgiel. Ja jak tu przyjechalam juz tak na stale po skoncznych studiach, mialam prawo jazdy (egz) zdany dokladnie 1 tydzien wczesniej. Jak i juz przyslali prawko i moj kazal mi jezdzic to mi sie starsznie plakac chcialo, bylam przerazona.

Ja wczoraj rano przezylam chwile grozy bo zaczelam brzydko plamic i mi wylecial dosyc duzy skrzep. Polecielismy do lek ale na szczescie wszytsko ok. Bylo juz widac serduszko bijace i malenstwo ma 6 mm no ale niestety ja mam lezec w lozku i barc zastrzyki z progesteronu. Takze przy okazji przepisal mi ovulka (jak to jest po polsku, bo czopek to w inna dziurke) za kurde 12 euro - 1 sztuka, mam nadzieje ze przynajmniej mnie wyleczy.

Baci a presto
 
Cena za ten lek, faktycznie zabojcza:szok::szok::szok:

ja za to mieszkam w Perugii (Umbria). W przeciwienstwie do Waszych miast moge powiedziec, ze Perugia to jedna wielka gora i ciagle tylko wspinaczka albo z gorki - to jest troche przyjemniejsze. Co ja bym dala za plaskie uksztaltowanie terenu:tak::tak::tak:


 
Nie potrzebujesz paszportu.
moa coreczka ma obecnie 3 miesiace a miesiac temu lecielismy do polski i wyrabialismy Jej dokument, ktory opowaznia do latania. Wyrabia sie to na policji czyli tam gdzie paszporty. Musisz miec paszport swoj i meza oraz akt urodzenia dziecka z Comune. i zdjecie dziecka oczywisicie. I oni na drugiej stronie tego aktu urodzenia przyklajaj zdjecie i pisza ze zgnodnie z jakims tam paragrafem z Paryza, dziecko moze latac po Unii Europejskiej z tym dokumentem

dziewczyny ja mam pytanie do was na jaki dokument lataja samolotem niemowlaki oprucz paszportu !!!! jest tu mozliwosc zeby po wloszech moj maly latal bez paszportu...
prosze o odpowiedz to pilne :zawstydzona/y:
 
Hej dziewczynki - i jak tam?
Makaronka - jak sie czujesz? 12 euro za "ovulkę"? Ale jeśli to ma pomóc, to warte każdej ceny.
Z tymi mgłami to mnie też sie chciało płakać. Zwłaszcza jak przyszedł czas, gdy musiałam dojezdżać do pracy na rano, zaczynałam o szóstej, dojazd ok. 30 km. Śpiąca i do tego ta szarość, cisza. I autko bez przeciwmgielnych. Ale już się przyzwyczaiłam. I jak wzięłam nowy samochód to moje dwa kaprysy: antinebbia i klima. :-)Bow tym moim starym gracie klimy też nie było. I jak przyszło lato to w środku była fajna temperaturka jak postało trochę na parkingu.

Karoli4 - ale masz piękne widoki..... Tego zazdroszczę. A z górki..... Poezja. Pod górkę - nie cierpię.

A orientujecie się może jak to jest ze zgłoszeniem dzidzi w kraju? Urodzę tu. Ale mała weźmie też obywatelstwo po mnie, więc jak to się załatwia? Może się głupio pytam, ale nie byłam się jeszcze nic dowiedzieć i jestem "zielona". A jak z chrzcinami? Czy włoski ksiądz będzie chciał coś "polskiego"?
Boguszka - i w tym co pisałas ostatnio - może durnie się zapytam, ale co jeśli ja nie mam paszportu? Wystarczy mój dowód polski?

tanti saluti, tanti bacioni.
 
reklama
Hej dziewczynki - i jak tam?
Makaronka - jak sie czujesz? 12 euro za "ovulkę"? Ale jeśli to ma pomóc, to warte każdej ceny.
Z tymi mgłami to mnie też sie chciało płakać. Zwłaszcza jak przyszedł czas, gdy musiałam dojezdżać do pracy na rano, zaczynałam o szóstej, dojazd ok. 30 km. Śpiąca i do tego ta szarość, cisza. I autko bez przeciwmgielnych. Ale już się przyzwyczaiłam. I jak wzięłam nowy samochód to moje dwa kaprysy: antinebbia i klima. :-)Bow tym moim starym gracie klimy też nie było. I jak przyszło lato to w środku była fajna temperaturka jak postało trochę na parkingu.

Karoli4 - ale masz piękne widoki..... Tego zazdroszczę. A z górki..... Poezja. Pod górkę - nie cierpię.

A orientujecie się może jak to jest ze zgłoszeniem dzidzi w kraju? Urodzę tu. Ale mała weźmie też obywatelstwo po mnie, więc jak to się załatwia? Może się głupio pytam, ale nie byłam się jeszcze nic dowiedzieć i jestem "zielona". A jak z chrzcinami? Czy włoski ksiądz będzie chciał coś "polskiego"?
Boguszka - i w tym co pisałas ostatnio - może durnie się zapytam, ale co jeśli ja nie mam paszportu? Wystarczy mój dowód polski?

tanti saluti, tanti bacioni.
a Twoj maz (ojciec dziecka ) jest Wlochem czy Polakiem? hmmm nie wiem czy wystarczy, jezli masz wlsoki dowod to bcy moze tak. Ja sie nawet nie pytalam czy mo, ze byc dowod (carta idebtita) bo kazali nam przywiezc paszporty to je zawiozlam.
Co do polskiego obywatelstwa to oczywisice ze moze miec po Tobie. Ja zalatwiem wlasnie teraz mojej coreczce obywatelstwo polskie.
Trezba miec akt urodzenia - najlepiej europejski bo wloski (przetlumaczony napolski) dla naszych urzedow jest niekompletny. My to wszytsko robimy w Polsce (o tyle mam latwiej ze moja siostra jest kierownikiem stanu cywilnego), Musice napisac prosbe o wystawienie polskiego aktu urodzenia, potem chyba nadaje sie Pesel, i na koncu obywatelstwo. To wsyztsko ok 3 miesiecy trwa od momentu zlozenia dokumentow. Jak masz jakies konkretne pytania pytaj. ja sie podpytam mojej siostry
moj mail : boguszka@wp.pl (jak wolisz na priva)
 
Do góry