reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

reklama
No i dziekuje oczywiscie aczklowiek poki nie pojde do ginekologa i nie powie mi ze cos tam jest to chyba nie uwierze :)Na sobote kupilam sobie bilet do Polski a w przyszlym tygodniu mam zamair zaliczyc przyszla wizyte to bylby 6 tydzien mam nadzieje ze nie bedzie zbyt wczesnie zeby cos zobaczyc :D
 
Witam wszystkie mamuski :)
Wloasnie sie przeprowadzilam z moim Synkiem do Włoch do Tatusia. ktory pracuje tu na stale. Mieszkamy w Morrovalle niedaleko Ancony w Marche I oboje jestesmy polakami.
Mam pytanko do doswiadczonych 'wloskich' Mam. A mianowicie chodzi mi o szczepienia ochronne. Synus powinien byc teraz zaszczepiony przeciwko odrze, swince i rozyczce wedlug polskiego kalendarza szczepien. A Jak to sie ma do wloskich szczepionek? Dodam, ze synek ma skonczone 16 miesiecy, a powinien byc zaszczepiony po ukonczeniu 12 miesiaca zycia (opoznienie cztero-miesieczne) tyle ze jest uczulony na bialko jaja kurzego, na ktorego bazie sa hodowane te bakterie ze szczepionki. Przed wyjazdem z Polski chodzilismy do specjalnej poradni, aby mogli go tam zaszczepic, niestety nie doczekalismy sie bo trzeba bylo nam juz wyjechac. Z tad moje powyzsze pytanie. Wiem, ze to wszystko troche zagmatwane, ale mam nadzieje, ze bedzie mi mogla ktoras z Was pomoc.
Z gory dziekuje :)
 
Czesc!!! Ja tez usnelam snem zimowym. Nie przychodza mi poza tym powiadomienia o nowych wiadomosciach... hmm

Witam nowe dziewczyny. Gratulacje Kasia.

Co do szczepien to odra rozyczka itepe czyli tutaj morbillo rosolia sa robione od 12 do 15 miesiaca 1wsza dawka. Nie sa to szczepienia obowiazkowe (my nie robilismy) ale chyba z tego co wiem robia je gratis. Placi sie za ospe czyli varicella. Wystarczy, ze przejdziesz sie do asl swojego i poinformujesz co i jak bo w kazdym regionie inaczej maja sie te szczepienia.

Poza tym jest szczepienie 3dawkowe na pneumokoki i 3 dawkowe na meningokoki platne (przynajmniej w Toskanii tak jest).

pozdrowienia
 
Witam wszystko mamusie, te przyszle i obecne. Ja rowniez mieszkam we Wloszech tzn na Sycylii, jestem w 12tyg ciazy :) i chcialam sie was zapytac jak to jest z wyrobieniem paszportu dla dziecka gdy jego rodzice sa Polakami? sa jakies problemy??
Ps Kasiona gratuluje mamusiu
 
Z tego co wiem nie ma. Ale wyrobieniem paszportu polskiego czy wloskiego?? A nie mozecie go poki jest maly wpisac do jednego z waszych paszportow albo zrobic mu tak zwany lasciapassare?
 
Wydaje mi sie ze mniej problemu byloby z wyrobieniem wloskiego paszportu. Malenstwa jeszcze nie ma, jestem dopiero w ciazy zaczyna sie 13tydzien, ale chcialam na zapas sie upewnic. Ja i moj narzeczony mamy tylko dowody osobiste wiec wpisanie dziecka do naszego paszportu odpada.
 
Dzieki mocca za odpowiedz. Z pewnoscia przejde sie do asl. Ale skoro mowisz, ze odra swinka i rozyczka nie sa tu obowiazkowe, to nie bede Synka meczyc, tym bardziej, ze zle przechodzi jakiekolwiek klucia... A jesli mogla bys mi jeszcze powiedziec, czy szczepia tu dzieci i na co w 18 miesiacu zycia?
Jeszcze raz wielkie dzkieki :)
 
reklama
Hej! Moj maz jest wlochem a ja mam polskie i wloskie obywatelstwo. Za tydzien urodzi sie nasza coreczka. Czy bedzie miala automatycznie rowniez polskie obywatelstwo? Czy w polsce przez rodzine musze zglosic od razu jej urodzenie czy wystarczy po kilku miesiacach kiedy bede w polsce? Czy podczas pobytu w polsce bedzie miala prawo do bezplatnego leczenia? Wybieramy sie dopiero latem. Dzieki za wszystkie informacje. Pozdrawiam wszystkie polskie mamy we wloszech :)
 
Do góry