reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i rodzice bez ślubu.

Ja mam 26 lat, jestem w 12 tygodniu ciąży i też narazie nie będę brać z moim ukochanym ślubu. Owszem chciałabym ale najpierw dzidzius później mam nadzieję drugi dzidzius i dopiero później ślub. Ale jak najbardziej o tym myślimy z tym że uważam że ciaza nie powinna wymusić na nas wzięcia ślubu teraz. Ja chcę na swoim weselu wybawic się, wytancowac i ładnie wyglądać;) także my zaczęliśmy od drugiej strony.
 
reklama
W tym wypadku grzecznie powiedz mamie ,ze weźmiecie ślub jak będziecie gotowi a narazie sie nie spieszycie .Mam 26 lat ,jestem w 6 miesiącu .W koło cały czas ludzie gadają ,ze powinnismy wziąć ślub ...niech gadają .Ja zawsze mowie ze chce aby moje dziecko było na moim ślubie i tyle.Szczegolnie teściowa ciagle naciska i gada ze ona z brzuchem ale ślub wziela bo jak to !?Dodam ze jestem z bardzo religijnej rodziny (znajomi księża-także obecni na imprezach rodzinnych) To moje życie ,moj wybór,nikogo nie krzywdzę tym ,ze nie chce ślubu teraz .Moj ślub to ma byc dobra impreza na której bede sie bawić do białego rana a moj Bobas poda nam obrączki ;) Nie mozna w życiu spełniać czyichś oczekiwań wbrew sobie :)
 
I jak się potoczyła twoja historia? Z jednej strony dobrze jakby dziecko miało od razu oficjalnie obydwu rodzicow.. ale z drugiej strony lepiej zrobić slub i wesele dla samej radości z tego a nie z przymusu..
Mam nadzieje, ze podjelas najlepszą dla Ciebie decyzje i Ci sie wiedzie :D
 
A ja wam powiem co ja myśle...ślub i wesele mamy od dawna zaplanowany i nie bedziemy niczego przekładzac ze wzgledu na dzidzie...i o cywilnym nigdy nie myślałam...ale w mojej miejscowosci byl przypadek..kobieta w 32 tyg ciazy ulegla wypadkowi, ona zmarla, zrobili cesarke dzidzia zyje..ale nie z tata..zabrali je do domu dziecka a ojciec musi udowodnic przed sadem ojcostwo i walczyc o dziecko bo nie mieli ślubu...i teraz stwierdzam, że dla bezpieczenstwa dzidzi wole ten cywliny teraz a koscielny bedzie wedlug planu
 
Grabcia123 równie dobrze zamiast brać teraz ślub cywilny możecie z partnerem iść do USC i uznać dziecko zanim jeszcze się urodzi wtedy ojciec posiada prawa rodzicielskie i jesteście zabezpieczeni na taką sytuację jaką opisałaś
 
Do góry