reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wieku 21 lat. Czy wstyd?

klaudia1219

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2014
Postów
79
Cześć dziewczyny :)
Mam 21 lat i jestem w 8 tyg ciąży. Dzidzia nie była planowana ale cóż... :) Jednak moja mama odwróciła się ode mnie całkowicie bo twierdzi ze to wstyd i ze sobie życie zmarnowałam. Jest mi z tym wszystkim ciężko bo wsparcie mam tylko u mojego chłopaka. Może tu będę miała komu się wygadac :)
 
reklama
Nie ma dziewczyno co gadać ... gdybyś miała 15 lat ... to tak mógłby to być szok ....ale 21 !!???
To najpiękniejszy wiek na bycie mamusią ( sama byłam nieco młodsza kiedy urodziłam córę ) Ciesz się ciążą i nie zamartwiaj mamą - one mają nieco inne poglądy niż my ! I super że masz wsparcie w chłopaku - to ważne !!!

Rośnij zdrowo maluszku !!!
 
Ale wiece, to są efekty mieszkania na wsi gdzie wszyscy się znają. Ona bardziej przejmuje się tym co ludzie powiedzą niż mną...
 
też zaszłam w ciąże dzień po 21 urodzinach co prawda w planowaną,ale mężatką nie byłam i też mieszkam w małym miasteczku i wiadomo,że ludzie gadają (teraz mam 32 i też jestem w ciąży,też planowanej i też gadają) ale ja byłam przeszcszęśliwa,choć rozumiem,że brak wsparcia jest przykry,ale będzie dobrze zobaczysz :-)a mamie minie na pewno i pokocha wnusia
 
Chyba musisz po prostu dać mamie czas. Będzie dobrze, oswoi się z tym i sama będzie biegała do wnusia lub wnuczki. :) Poza tym - nasze mamy też wcześnie w ciąże zachodziły, więc o co im chodzi? Moja będzie młodą babcią i tak się cieszy... Już świruje na punkcie Bobaska. Nie martw się, niech mama sobie wszystko przemyśli :)
 
ja zaszlam w pazdzierniku a w lutym konczylam 22 lata, rodzice sie obrazili bo wstyd, w sumie mama az tak nie, bardziej byla obojetna a ojciec nie odezwal sie do mnie przez cala ciaze, pierwszy raz rozmawilalismy gdy maly mial 3 mies ale tez bez rewelacji, do dzis nasze stosunki sa srednie... nie zawracaj uwagi na rodzicow przejdzie im a jesli nie to trudno, skup sie na sobie i dzidziusiu:tak:
 
Teraz nie przejmuje się już tak bardzo bo z mama czy z kimś innym z rodziny nie będę sobie życie układać dlatego też postanowiłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyprowadzka bo nie wyobrażam sobie codziennego wysłuchiwania jaka to jestem najgorsza.
Dziękuję Wam za dobre słowa :)
 
reklama
Zdecydowanie żaden wstyd! Przecież dawniej kobiety zachodziły w ciąże jak miały naście lat (bo i żyło się krócej, a przede wszystkim nie było antykoncepcji skutecznej).
 
Do góry