reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

trzecie dziecko w wieku 20 lat?

mmufinka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Grudzień 2013
Postów
123
Witam, muszę z kimś porozmawiać a nie bardzo mam z kim ...
mam 20 lat i dwie córki w wieku 3,5 oraz 2 lat.. Gdy urodziła się starsza córka miałam niespełna 17 lat...
później urodziła się druga córeczka (oby dwie z jednym facetem) Zyliśmy w miarę ok. ale niestety w Październiku ubiegłego roku rozstałam się z ojcem dzieci (z różnych przyczyn).
Pól roku temu poznałam wspaniałego mężczyznę starszego ode mnie o 10 lat.
po 2 miesiącach znajomości zaszłam z nim w ciążę (wpadka) ale poroniłam w 4 tygodniu ciąży, mimo ze nie chciałam tego dziecka bardzo to przeżyłam... Teraz jesteśmy ze soba pół roku i niewyobrażany sobie życia bez siebie, ale jeszcze nie mieszkamy razem (trochę kilometrów nas dzieli-ok.godzina drogi) mimo to spotykamy się prawie codziennie ...
Jakiś czas temu powiedział mi, że chce mieć dziecko, teraz... ja też bardzo chcę mieć z nim dzieci bo widzę jak zajmuje się moimi dziećmi i wiem ze byłby wspaniałym, dojrzalszym i kochającym ojcem, ale boję się tego co mnie czeka ...
Musiała bym się wyprowadzić o wiele większego mista (Gdańsk) a tu moje córki mają przedszkole jest moja cała rodzina no i ... mam prace, zaczęłam pracować 2 miesiące temu... Boję się przeprowadzki, tego ze będę skazana na jego łaskę jeśli chodzi o pieniądze ( nie chcę usłyszeć za pare miesięcy ze musi utrzymywać nieswoje dzieci) . Mówi ze gdy zajdę w ciążę od razu nas do siebie zabierze i że w przeciągu 4 miesięcy weźmiemy ślub, ale nie wiem czy nie chce odpocząć- kończyłam szkołe i pisalam maturę "z dziećmi", nawet prawo jazdy zdawałam z dziećmi w poczekalni ..Przeżyłam już srasznie dużo ale teraz wyszłam na prostą znalazłam pracę, kupiłam samochód i uwolniłam się od dawnego życia, wiem ze będzie nam z nim dobrze, ale nie wiem czy nie wiemy za mało o sobie i czy on nie chce dziecka "byle by było" co chwila mówi ze ma 30 lat ze to juz czas i ze jest nas pewien...Ale tak jak mówię nie jestem pewna czy wie co robi, jakie to są koszta i jakie życie, skończy się spokój .. nie chce by był przeze mnie nieszczęśliwy, a w dodatku ojciec moich obecnych dzieciach lata za mną jak pies, wysiaduje pod domem po kilka godzin przysyła bukiety kwiatów i dosłownie nie daje mi życ ...Mimo tych wszystkich obaw bardzo bym się cieszyła gdybym zaszła w ciążę ...
 
reklama
Nie chcę Ci dawać dobrych rad bo sama musisz zdecydować co dla Ciebie najlepsze ale skoro wyszłaś na prostą, poukładałaś sobie życie to nie burz tego sobie i dzieciom. Jeśli facet naprawdę Cię kocha, chce z Tobą być, stworzyć rodzinę to powinien to zrozumieć i postarac się abyście mogli byc razem bez wyrzeczeń w postaci przeprowadzki. Może on przeniósłby się do twojego miasta?
 
czy to pierwsze czy trzecie dziecko decyzja jest zawsze poważna, ale po pierwsze nie ma powodu by twój obecny mężczyzna utrzymywał nie swoje dzieci, od tego są alimenty, po drugie jeżeli bardzo cię kocha to najpierw weźcie ślub a potem pomyślcie o dzieciach, mój mąż pierwszego syna miał w wieku 29 lat a drugie w wieku 34 więc czas jeszcze macie, wg mnie powinniście trochę zaczekać, nawet rok czy dwa, przez ten czas naprawdę on się niewiele zmieni więc to nie jest argument, tym bardziej że ty jesteś bardzo młodziutka, a poza tym masz jeszcze swoją dwójkę, po trzecie skoro tak bardzo mu zależy to on też powinien zrobić coś dla ciebie a nie tylko ty dla niego, tzn. niech spróbuje przeprowadzić się on do ciebie a nie na odwrót, takie jest moje zdanie, przemyśl sobie wszystko bardzo dobrze, ale myślę że jeśli on cię kocha to ten rok czy dwa poczeka a ty nabierzesz pewności, no i niech pokaże jak naprawdę mu zależy czyli ślub, a ty zastanów się czy naprawdę chcesz z nim spędzić resztę życia i czy jesteś na to gotowa, tę decyzję musisz podjąć sama bez względu na to ile będziemy ci doradzać, słuchaj własnego serca a nie opinii innych ludzi ;) powodzenia
 
skup sie na sobie i swoich dzieciach, wydaje mi sie ze za jakis czas bedziesz miala wyrzuty sumienia ze zgodzilas sie bo on tak chcial. rozumiem ze on ma dobre intencje wobec was, ale spojrz- ty zajdziesz w ciaze, przeprowadzka, dzieci beda musialy zaklimatyzowac sie w nowym przedszkolu i zaakceptowac nowe dziecko ktore bedzie w centrum uwagi, bedziecie tesknic za rodzina. nie lepiej poczekac troche? az wszystko sie uspokoi i ty bedziesz miala pewnosc ze chcesz sie przeprowadzic i zajsc w ciaze? zaczekaj na moment w ktorym to bedzie wasza wspolna decyzja a nie tylko jego. zycze powodzenia!
 
Jest to bardzo przyjemny i nie jest tak źle po .... masz potrząsnął umieszczenie go .... dzięki wiele do wysyłania go .... !!
 
Niktóre mamy decydują się w młodym wieku na dziecko, i nie widzę w tym nic złego dopóki są na to gotowe i mają odpowiednie warunki. a jeżeli jest to wpadka... dobrze że nie usunęłaś tylko urodziłas
 
reklama
Czy te wszystkie dzieci to są wpadki? Dziewczyno - najtańsze tabletki antykoncepcyjne to koszt bodajże 4 złotych miesięcznie. Wystarczy raz dziennie otworzyć buzię i włożyć do niej tabletkę.
 
Do góry