reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc dla Pani Kingi i jej dzieci, pilnie potrzebna !!

martolinka

Mama i nie tylko :-)
Dołączył(a)
2 Maj 2009
Postów
11 596
Miasto
Sopot
Witajcie,
pierwszy raz zakładam taki wątek , ale sytuacja jest bardzo poważna. Moja sąsiadka organizuje pomoc dla Pani Kingi. Oto jak opisuje jej sytuację pokrótce w 2 e-mailach ( dokumenty , o których mowa wysłałam już na kontakt do baby boom) :

1.Witam
Chciałabym prosić Państwa o pomoc dla pani Kingi S. mamy 11 letniej Natalii i 7 letniego Dawida. Pani Kinga pomimo swojego młodego wieku (27 lat) walczy z nowotworem 4 stopnia węzłów chłonnym i ma bardzo trudną sytuację. Ze strony rodziny nie ma wsparcia, ojciec dzieci alkoholik nie interesuje się rodziną. Pani Kinga jest po pierwszej chemii, niestety wciąż są przerzuty. Mops wynajmuje skromny pokoik w Gdyni przy sklepie spożywczym, do tego ma kilkaset zl miesięcznie na leczenie i wyżywienie dzieci. Ostatnio byłam tam pierwszy raz i okazało sie, że nie mają obiadu i pustą lodówkę. Rodzinie pomaga nauczycielka chłopca, która czuwa ogólnie nad nimi. Ostatnio zorganizowałyśmy akcję charytatywną przed świętami. Dzieci dostały ubrania , zabawki , słodycze i parę groszy . Jednak najważniejsze aby dostarczać regularnie zdrową żywność, ponieważ jak inaczej pani Kinga miałaby powalczyć z rakiem jeśli je biały najtańszy chleb...Dzieci powinny codziennie jeść obiad , warzywa i owoce...Postanowiłam podarować sokowirówkę i robić regularnie zakupy typu marchew , jabłka, buraki i owoce aby ich wzmocnić. Z góry dziękuję za pomoc. ( nr butów dzieci to 36 Natalia, 32 Dawid gdyby ktoś chciał podarować buty na wiosnę po swoich dzieciach)Pozdrawiam

2.
Przesyłam dokumenty pani Kingi S..Z dokumentów wynika,że otrzymuje ona zasiłek stały w wyokości 456 zl(odciągają skladkę na ubezpieczenie zdrowotne). Do tego zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 zł. Mops wynajmuje jej pokoik i płaci za to 600zł(Gdynia). Do opłat mieszkaniowych pani Kinga musi dopłacać z zasiłku ok 200zł. Czyli zostaje jej ok 350 zł na życie, leczenie, "zdrowe odżywianie" i dwojkę dzieci w wieku szkolnym 11 i 7 lat.Obiady szkolne dzieci otrzymują bezpłatnie. Otrzymała też orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i niezdolności do pracy. Jednak poszła by do pracy ( sprzątanie , cokolwiek) bo po prostu nie ma pieniędzy i boi sie, że zostaną jej odebrane dzieci . Ale pracować w takim stanie zdrowia nie powinna. Stąd apel aby chętne osoby przesłały , zrobiły paczki żywnościowe, z ubraniami i wysłać na jej adres gdzie aktualnie mieszka. Z góry dziękuję.
Katarzyna P.

Adres Pani Kingi podam chętnym na priv.
Można zamówić np.zakupy na jej adres. Bardzo potrzebne są buty i ubrania na wiosnę. Dzieci są kochane i naprawdę ze wzruszenie przyjmowały wszelkie prezenty.
 
reklama
Czy nikt nie jest w stanie pomóc? Na wątku zamknietym dziewczyny nie pozostały obojętne . Liczę na Was :) nie proszę dla siebie
 
Martolinka - a kontaktowałaś się z administratorkami w sprawie uwiarygodnienia tych informacji?
 
Tzn może głupio zabrzmiało. Pisałam na szybko między lulaniem małego, a wyrabianiem ciasta na chleb, odgrzewaniem obiadu i pakowaniem zmywarki na raz.

Chcemy zrzucić się na zakupy w eTesco i tak chciałam podpytać jak sprawa.
 
Do góry