reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

potrzebuje pomocy

reklama
Tu nie chodzi o poparcie. przynajmniej z mojej strony. tylko ja nie lubie czepiania sie szczegułów przez osoby ktore bywało ze mijały sie z prawda, same były w takiej sytuacji ze 20 zł w portfelu a trzeba kupic dziecku pieluchy i jedzenie i dylemat co wazniejsze, ktore na kilku forach prosiły o pomoc i na kazdym troche inna historia ich losu.
Jakby ktos chcial wiedziec to sam moze zapytac czy prosilas pomoc gdzie indziej.
 
Witaj. Sama nie wiele mam i tutaj również mam założony wątek ale jak chcesz mam mleko hipp ha combiotik 1 500gr tyle ze wazne tylko do 22.07 oraz puszkę mleka hipp bio combiotik 2 tez nieotwierana tyle ze z dłuzszym terminem bo az do wrzesnia. Jesli Cie interesuje podaj dane na priv jak tylko dostane rodzinne to Ci przesle :-) Pozdrawiam i trzymaj się ciepło- trzeba wierzyć że damy radę:tak:
 
Witaj. Sama nie wiele mam i tutaj również mam założony wątek ale jak chcesz mam mleko hipp ha combiotik 1 500gr tyle ze wazne tylko do 22.07 oraz puszkę mleka hipp bio combiotik 2 tez nieotwierana tyle ze z dłuzszym terminem bo az do wrzesnia. Jesli Cie interesuje podaj dane na priv jak tylko dostane rodzinne to Ci przesle :-) Pozdrawiam i trzymaj się ciepło- trzeba wierzyć że damy radę:tak:
dziekuje ci bardzo za pomoc wysle na priv adres niestety sa osoby ktore chca zatruc zycie innym tez w to wieze pozdrawiam
 
Mogę przygotować paczuszkę dla młodszego synka, bo mam trochę rzeczy po swoim który ma 10 miesięcy.
Jeśli Ci się przyda to mogę wysłać:
- kurteczkę wiosna-jesień rozm.74
- komplecik wiosna-jesień spodenki+kamizelka rozm.74
- pewnie wybiorę jakieś body(krótki, długi rękaw),pajacyki,bluzeczki, spodenki,
- kaszka mleczna manna (chyba Bobovity),
- kaszka ryżowa,
- chusteczki nawilżane,
- buciki (rozm. 19 bedzie dobry?)
Podaj mi adres na priv, postaram się jutro to wysłać. Przejrzę jeszcze szafki to może coś znajdę dla Maluszka
pozdrawiam
 
Ela teraz znów powinnaś iść do mopsu bo Twoja sytuacja się pogorszyła, wcześniej miałaś większy dochód bo miałaś zasiłek macierzyński, a teraz tego nie masz i na pewno będzie Ci się jakaś pomoc należała. Wiem też ze okres zasiłku macierzyńskiego liczy się normalnie do zasiłku dla bezrobotnych więc jeśli razem masz przepracowane rok (łącznie z zasiłkiem macierzyńskim) to zasiłek dla bezrobotnych Ci się należy.

Ja jutro wyślę paczuszkę, jak będzie gotowa to napisze tu co w niej jest.
 
kiedy przechodzicie na mleko "2"?
Napisz jak z tym "bezrobociem", czy uda ci sie załatwić.
A nie masz możliwości posłać dziecko do żłobka? Wtedy byś mogła wrócic do pracy - tak jak pisałaś.
 
maly jutro konczy 5 miesiecy mysle za miesiac za zlobek chyba sie placi

Ela, tak za żłobek się płaci.
Powiedz mi jaki masz pomysł na siebie? Co dalej chcesz robić? Tu na forum na pewno są osoby, które mogą Ci pomóc ale ja np. chciałabym abyś zaczęła coś robić. Wiadomo że nic od razu, na szybko nie da się zrobić. Ale żebyś chociaż się zastanowiła co dalej.
Musisz pilnować sobie terminu, kończy Ci się zasiłek macierzyński to rejestrujesz się jako bezrobotna- i nie ważne czy z prawem do zasiłku czy bez, przecież dzieci muszą być gdzieś ubezpieczone.
Składaj podania do mopsu, na pewno jakąś pomoc otrzymasz jak nie finansową to chociaż żywność. Teraz jak odszedł zasiłek macierzyński na pewno będzie to wyższa kwota.
Masz o tyle dobrze że w Krakowie jest dużo organizacji które chcą pomagać potrzebującym.
Jesteś dorosłą osobą i podejmujesz świadomie różne decyzje takie jak np to że na żadne dziecko nie chcesz alimentów na dzieci, wg mnie źle robisz bo nie potrafisz sama zapewnić dzieciom wszystkiego dlatego ich ojcowie powinni się dokładać do ich utrzymania. Wierz mi że jak teraz nie interesują się dziećmi to później też nie będą więc żadnych spotkań nie będzie.

Co do żłobka, chcąc mieć z czego żyć będziesz musiała zdecydować się na żłobek, niestety samotnym mamom jest bardzo ciężko. Straszy pójdzie do szkoły to może zostać w świetlicy ale młodszy? zostaje Ci tylko żłobek.
Nie chce dla Ciebie źle, ani nie jest to żaden atak na Twoją osobę, ja po prostu chcę abyś zastanowiła się nad sobą i tym co będzie dalej.
 
reklama
Dlatego tez i ja o żłobek pytałam.
Chyba że masz możliwość za darmo z kimś dziecko zostawić? Ale jak nie, to to chyba będzie najtańsze rozwiązanie. Do tego dziecko będzie miało jedzenie w żłobku. Wiem że za to się płaci, ale w domu na żywienie maluszka sporo wydajesz.
Co z Caritasem? Byłaś już może pytać? Myślę że jakąś żywność byście dostali

I czy byłas już może w sprawie pomocy o której pisała beata? :
-zakład budżetowy albo MJOO (miejska jednostka obsługi oświaty) w której można składać wniosek o stypendium dla dziecka na ksiazki, przybory szkolne itp. Musisz tylko na każdą ksiażkę itp zbierać na siebie faktury.
 
Do góry