reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne pobudki. Do kiedy?

moje blizniaki mają 5msc i budzą sie w nocy co 3 godizny jak z zegarmiek w... nie powiem gdzie. A sa na sztucznym mleku i teoretycznie powinny dluzej spac, a jedak...kazde dziecko inne. Ja jako dziecko też bylam nocnym podżeraczem wiec po kims to mają:-)
 
reklama
Słuchajcie kocham swoją córkę najbardziej na świecie, ale w momencie kiedy zaczęła się budzić co dwie godziny w nocy stwierdziłam, że nie wyrobie i jak skończyła 8 miesięcy zaczęłam ją oduczać. Kluczem okazało się oduczenie dziecka zasypiania przy butelce oraz nocnych karmień. Jak już mała zorientowała się, że nie spanie to nie jest karmienie, bardzo ładnie przesypia noce. Oczywiście budzi się na czasami, ale potrafi sama zasnąć bez mojej pomocy. Życzę Wam sukcesów z pociechami!
 
Moja córka przesypia całe noce od ukończenia 7-8 tygodni, a teraz ma prawie 8 miesięcy więc pół roku praktycznie nie wiem co to niewyspanie.

Sporadycznie budzi się w nocy (co kilka tygodni) zwykle po tym jak jesteśmy na jakimś spotkaniu rodzinnym albo dużo gości jest u nas, po prostu z nadmiaru wrażeń, ostatnio budziła się przez ząbki, ale teraz znów ładnie śpi.
 
Nasza gwiazda ma 2,5 miesiąca w tym jedna noc cała przespana (od 21 do 7),kilka nocy całkiem z głowy,bo chodziła spać o 5 rano haha a teraz o 20 dostaje cyca na leżąco w łożku i je ok godzińy,zeby sie dobrze najeść i tak zasypia do 2-3 w nocy i pózniej na śpiocha dojada do 5 rano i kolejny posiłek i od 5 do 7.30 ,wiec łącznie nawet sporo snu:D ale myśle,ze to kwestia indywidualna każdego malucha:)
 
reklama
Mój syn ma prawie 3 miesiące i przesypia całe noce od dwóch miesięcy (całe to dla mnie od 21 do 5:30 -6:00 rano). Od drugiego tygodnia życia śpi w swoim pokoju i w swoim łóżeczku. jest na mm ale i na moim cycku dawał radę spać w nocy około 5-6h. Nigdy nie dawałam mu zasypiać przy jedzeniu a wieczorny sen jest rytuałem - gdy w dzień zasypia sam bez lulania bo wystarczy go pogłaskać lub się przytulić na łyżeczkę to wieczorem po jedzeniu jest czas na długie przytulaki, zasypia na rączkach lub brzuchem na brzuchu jak do kangurowania (bez smoka! - bo smok go w nocy budzi jak mu wypadnie lub broń boziu go zacznie uwierać :happy:), i potem go odkładamy do siebie. Mogłabym dołożyć do rytuału kąpiele ale teraz pluskamy się co drugi dzień bo nie ma potrzeby częściej.

Czasami jest problem jak ma gazy ale wtedy kładziemy go na boczku, dajemy "przyjaciółkę" tetrę do przytulania i po problemie.

Wiem, że mam aniołka w domu ale myślę, że wiele zawdzięczam zasadom, które ustaliłam sobie. Nie byłam w stanie wytrzymać sytuacji gdy zasypiał przy karmieniu. Jadł godzinę, a jak mu się zabierało jedzenie to srogi płacz. I nie wybudzam dziecka na posiłek - tylko kontroluję, czy prawidłowe ilości mm zjada a gdy karmiłam piersią to często go ważyłam.
 
Do góry