reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O co chodzi z kaszkami (na mleku na wodzie) POMOCY

Zabka77

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2006
Postów
117
Chce wprowadzić w 5 miesiacu kaszki. Ale nie wiem jak to zrobić. Używać bedę Bebilon 2 i jakie kaszki mam kupić? Widziałam Hipp ale one ą już na jakimś mleku modyfikowanym Hipp. Czyli jak Bebilon już odstawiam? Czy są jakieś kaszki takie które dodaje do Bebilon 2? Jak Wy to robicie? Jakie kaszki stosujecie?
 
reklama
Chce wprowadzić w 5 miesiacu kaszki. Ale nie wiem jak to zrobić. Używać bedę Bebilon 2 i jakie kaszki mam kupić? Widziałam Hipp ale one ą już na jakimś mleku modyfikowanym Hipp. Czyli jak Bebilon już odstawiam? Czy są jakieś kaszki takie które dodaje do Bebilon 2? Jak Wy to robicie? Jakie kaszki stosujecie?

Jezeli kaszka jest mleczno-ryzowa to nie trzeba dodawac do niej mleka,ma go juz w swojej zawartosci,a gdy kaszka jest tylko ryzowa trzeba wedlug przepisu na opakowaniu dodac jeszcze mleko. Jezeli dziecko nie jest alergikiem chyba bez problemu mozna wprowadzic mu kaszki mleczno-ryzowe lub jezeli dziecko nie bedzie toleowalo kaszek mleczno-ryzowych do Bebilon 2 dodawac kaszki ryzowe,ja wlasniew tak robilam.
Ja swojej kaszki podawalam glownie butelka,raz na jaki czas lyzeczka,ale moim zdaniem to zalezy jak tobie i dziecku bedzie wygodnie.
 
kaszki mleczno - ryzowe robi się na wodzie
a kaszki ryżowe, kukurydziane itd. na mleku
także jak używasz bebilonu to dodajesz go do kaszek ryżowych, kukurydzianych itd.

czyli te które w składzie mają melko to do nich już się mleka nie dodaje tylko wode
 
Rozumien. Ale czy stosując bebilon a jednocześnie odajac powiedzmy kaszkę z mlekiem Hipp - to nie namieszam.? Raz takie mleko raz takie? Nie wiem czy tak można? Jak robicie?
 
Właśnie dla tego ja stosowałam tylko kaszki ryżowe i dodawałam do bebiko bo tak naprawde nie wiadomo jaki typ mleka jest w tych kaszkach mleczno ryżowych i też się bałam że namieszam.
 
Nie chcę Wam tu głupot napisac bo tak naprawdę nie wiem jak to jest, ale ja dawałam młodemu mleczko NAN2 a kaszki mleczno-ryżowe Bebiko, więc producent chyba inny. Teraz nadal tak daję, a do tego na noc dostaje mleczko Bebiko2GR, więc mieszanke ma z kilku rodzajów i nic mu nie jest. Ale nie wiem jak zareagują na to Wasze maluchy, róbcie tak jak uważacie za słuszne.
 
U mnie Krasnal jest obecnie na Nan ale przechodzę na Bebilon2, bo wiele dobrych rzeczy słyszałam o tym Bebilonie. No coż - kwestia jest otwarta i wszytsko zależy od dziecka. Najpierw może pojadę na kaszkach na Bebiloni, poźniej delikatnie zaszaleje i poeksperymentuje. mały nie jest alergikiem, przynajmniej teraz tak to wyglada.
 
Alinka a jakiej firmy te kaszki ryżowe stosowałaś? Muszę chyba pobuszować po półkach sklepowych albo najlepiej na necie coś popatrze.
 
ja bym nie zmieniała mleka jak mała toleruje
do NAN kaszki nestle
do bebilonu kaszki bobovita
nie łatwiej by Ci było kupić ryżowe i robić na mleku?
jak chcesz ja bym nie mieszała:no:
 
reklama
Główeczka. Samam nie wiem. To jeszcze przede mną - bo lada moment 5 miesiac się zacznie. Moja koleżanka miesza. ma dzidze na bebilonie a aje te kaszki mleczno-ryżowe Hipp. A ja jestem na Nan 1 teraz. Ale słyszałam, ze po tym nan są zatwardzenia, a tn bebilon to jakiś znakomity. Nie przechodzić na bebilon 2 w 5 miesiacu? jak to u Was?
 
Do góry