reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze siedmiomiesięczne dzieci.Co u nich słychać ??

Witam!
Mój Kacperek
W dzień spi co 2,5 - 3 godziny z tym że usypia na godzinkę góra 1,5.Czyli w sumie 3 godziny spania w dzień. O 20.0 go kąpiemy, flacha (mleczko z kaszką) i aaaaaaaa. Budzi się ok. 2.00, flacha ( samo mleczko) i śpi do 6, lub 7. Dostaje również samo mleczko praktycznie na śpiocha bo on całkowicie sie nie budzi tylko popłakuje i wtedy spi do 9.
Apetyt ma niesamowity, oczywiście rano je mniej , po południu a zwłasza wieczorem zjada 180 mleka z kaszką( uwielbia kaszką ryżową bananową NESTLE)
Jeszcze nie ma ząbków, ale chyba niedługo sie pojawią ponieważ mocno sie slini, jest niespokojny, pakuje wszystko do buzi wręcz nerwowo i na dolnym dziąsełku pojawiły sie białe wybrzuszenia. (TOchyba jest to).
Prawie siedzi, prawie, ponieważ podnosi sie i chwile utrzymuje sie w pozycji siedzącej ale trwa to naprawdę chwilkę.
Odróżnia bezproblemowo, domowników od obcych i często reaguje płaczem na obcych. Ogólnie jest mamusi i tatusie synusiem, nie jest to pewnie dobre, ale taki już jest!
Jest raczej śmieszkiem, ale z samodzielną zabawą ma problem. Chwilę sam i już wzywa do zmiany. Chyba go trochę rozpieściliśmy.
Gorąco pozdrawiamy wszystkie dzieciaczki i ich rodzinki.
Kasia i Kacperek
 
reklama
Witam mój Oskarek:
1. Spi w dzien dwa razy po 2 godziny tak od 9-11 i 13-15.
2.W nocy od 19-7.00 bez budzenia się w nocy zresztą od noworodka trzeba było go budzić do jedzenia bo sam nie chciał się obudzić - laki mały luksus z jego strony:)
3.Apetyt na wszystko co z marchewką i jabłuszkiem oraz ciasteczka ryżowe, nie znosi potraw z ziemniakiem.
4.Je prawie wszystko co może a może niewiele - skaza białkowa
5.Nie ma ani jednego ząbka
6.bawi się sam i sam potrafi się zająć sobą nawet sporo czasu, uwielbia telefony, metki, pilota, gruszkę do nosa, puste butelki - zabawkami raczej nie wykazuje głębszego zainteresowania
7.Siedzi samodzielnie
9.Rozpoznaje obcych ale po chwili zastanowienia i tak do nich pójdzie, mówi tata i mamam ale raczej bardziej ze zrozumieniem tata
10.Raczej śmieszek i bardzo rozgadany ale także mały manipulant.
pzdrawiam
10.
 
Moja córeczka skończyła 7 m-cy 4.01 więc niebawem będzie 8-miesięczniakiem.
Pozwólcie, że troszkę się pochwalę.
Wstaje 8 rano dostaje 180 ml mleczka
Bawi się 2 godziny -dosłownie bawi bo kładę ją na kocyku lub macie, wokół ma mnóstwo zabawek i ona zaczyna swoje harce- jest teraz na etapie raczkowania a właściwie pełzania, czołga się jak żołnierz i potrafi w pół minuty przemieścić się z pokoju do kuchni, polując po drodze na kable, rozrzucone przedmioty itp. Jest niezwykle wysportowana i energiczna. Kiedy chcę mieć pewność, że nic jej się nie stanie a ja muszę np. coś zrobić sadzam ją w krzesełku do karmienia i na chwilę posiedzi pod warunkiem, że na tacy będą zabawki a właściwie przedmioty, które ona uwielbia np. mój dezodorant, pudełka, waciki, sznurki itd.
-ok. 10-ej dostaje cycusia i idzie spać gdzieś na 1-2 godz.
- ok. 12 dostaje obiadzik lub syty deserek np. jogurcik z banankiem i jabłuszkiem
znowu zabawa na całego lub jeśli pogoda dobra idziemy na spacer przy czym ostatnio jej się nudzi i zaczyna marudzić chyba, że coś się dzieje tzn. widzi samochody, zgiełk miasta i ludzi. To taka mała ciekawska.
-ok. 14-15 dostaje mleczko 210 ml i ucina sobie jeszcze jedną drzemkę ale taką krótszą ok. 30-45 min.
-o 16 wraca tatuś z pracy i zaczyna się z nią bawić a ona to uwielbia, piszczy w niebogłosy bo tatuś albo bawi się w akuku, albo ją łaskocze po brzuszku i ogólnie mówiąc zabawa na całego.
- o 17-18 dostaje jeszcze przekąskę typu kaszka, owocek i już ogląda ulice sezamkową na mini mini a na widok Elmo śmieje się w głos. Podobno tv nie wskazana, alenie widzę nic złego gdy dzidzia poogląda sobie 15min. ulubioną bajeczkę.
-o 19 kąpiel, już przy rozkładaniu ręcznika wie co się święci i śmieje się w głos, machając rączkami i nóżkami.W kąpieli bardzo aktywna, poodklejała naklejki z wanienki i bierze gąbki do buźki. Cały czas trzeba uważać.
-po kąpieli mleczko 180 ml, najczęściej zasypia styrana przy butli, czasem siębudzi po godzinie na cycusia i śpi do rana.
Taki jest harmonogram mniej więcej, acha jeszcze przez cały dzień dostaje, chrupki, biszkopciki i herbatki. Ogólnie lubi wszystko jeść i jeszcze się nie zdarzyło by czymś pluła, czegoś nie chciała (babcia mówi że jest "żarta"). Trochę pilnuję jej diety bo boję się, że ją utuczę zanadto na 6 m-cy miała 8400 a teraz za 2 tyg, 8 m-cy to waży ok. 9 kg.Pediatra jednak mówi, że wszystko ok.Na tyle ruchu co ona ma to raczej nie wierzę by była spaślaczkiem. A my z mężem to chudzinki zawsze byliśmy w dzieciństwie więc genetycznie też bez obciążeń.
Oj to się rozpisałam. Nadmienię tylko, że moja dzidzia jest spokojna i naprawdę rzadko płacze chyba, że tak jak ostatnio wywinęła parę orłów na podłodze lub złapie za kaloryfer ale łatwo ją uspokoić.
 
Zapomniałabym....
Moja córka ma 7 zębów..... Trochę się martwię, że za szybko.... Trzeba pomyśleć o higienie, ale weź tu bądź mądry i umyj jej zęby...To musi być nie lada wyczyn:-)
Pozdrawiam wszystkie mamusie:-)
 
Witam Igorek ma teraz 7,5 miesiaca
1. Musze pzryznać ze mały lepiej spi teraz niz jak byl mniejszy tzn spi 2 razy dziennie ale dobre 2 godz wiec moge troche odpoczacz tym ze za zadne skarby w dzien nie zasnie w łóżeczku tylko w wózku uda mu sie usnac.
2.Kłade go spac ok 20 i przewaznie budzi sie raz ok 2 na cycusia:)
3. Apetyt miał lepszy do niedawna wszystko pochłanial teraz staje sie troszke wybredny
4. lubi kaszki i deserki zupki i obiadki srednio najbardzielj lubi rybke cycusia dostaje zadko przewaznie wieczorem i rano i jak sie obudzi w nocy
5. Zabkow to Igorek ma juz 7 i Pani doktor powiedziala ze ida mu wszystkie naraz wiec juz niedlugo bedzie ich jeszcze wiecej:D
6.Ulubiona zabawka malegoi jest skoczek rainfores fishera uwielbia go i siedzi w nim baaaardzo dlugo:)
7. Siedzi juz od 6 miesiaca samodzielnie ale nie potrafi jeszcze sam usiasc
8. Potrafi sie sam zabawic w skoczku w łóżeczku albo na podłodze na kocu potrafi sam sie bawic dobra godzine.
9.Odróżnia juz obcych i ma juz swoich faworytow:)
10. Jest bardzo wesołym dzieckiem prawie wogole nie placze chyba ze jest spiacy to zaczyna marudzic.
oprocz tego maly uwielbia jak sie z nim wyglupiam podrzucam albo go laskocze:) potrafi zrobic papa brawo i tanczy jak zagra muzyka:D w lozeczku juz sam stoi przez kilka minut ale sam sie jeszcze nie podniesie:)
 
Witam wszystkich
Moja Felicia ma 7 miesiecy i 1 tydzien.
1. Spi 2-3 razy dziennie w zaleznosci od tego jak jej noc minie, okolo 8 na 1h, 13 na 30 min, 17 na 30 min,
2. Na noc klade ja tak miedzy 19 a 20 w zaleznosci o ktorej spi i ile po poludniu, daje jej mleko a czasami cyca przed snem i okolo 22 kaszke na spiocha. przed zabkowaniem spala do 6 rano bezbudzenia. Musze zaznaczyc ze do 5 miesiaca spala ze mna w lozku i budzila sie 3 razy do cycka, ale znajoma poradzila bym ja odzwyczaila od tego bo bede tak miala przez pare pierwszych lat.Tydzien meki i mala od tamtej pory spi sama w lozeczku i przesypia wiekszosc nocy.
3. Potrafi dac znac ze jest glodna szczegolnie jak ktos je wowczas oczami mowi ze ona tez chce sprobowac
4. Mialam problem z refluksem wiec od 4 miesiaca podaje jej solidne jedzenie zupki, deserki, oprocz tego herbatniki, chrubki, parowke,skorke od chleba, owoce, nie jest wybredna je wszystko ladnie i z lyzecki i z butelki.
5. Tydzien temu (w dniu 7 miesiaca) wyszedl jej pierwszy zabek a wczoraj drugi.
6. Nie ma ulubionej zabawki bawi sie wszytkim co mozna wlozyc do buzi i co stuka, oprocz tego tasiemki, przywieszki, kable sa glownym zainteresowaniem i skarbem do zdobycia, podobnie elektroniczne rzeczy ktore sa zabronione. Ma za to ulubione piosenki.
7. W 6 miesiecy i 1 tydzien zaczela samodzielnie siadac i siedziec, przekreca sie na bok obojetnie ktory i siada
W 4 miesiacu zaczela sie czolgac i turlac, a w 5 misiecy i 3 tygodnie zaczela raczkowac.
Stawanie pojawilo sie na rowni z siedzeniem i wlasciwie odrazu zaczela stawac samodzielnie jesli tylko jest sie czego zlapac.
Pare dni temu weszla sama 8 schodow (przerazajacy widok tym bardziej ze chciala schodzic glowa do dolu :( ),
8. Samodzielne zabawy to kwestia humoru czasami bawi sie ladnie czyms przez dluzsza chwile a czasami wszystko jej nie pasuje za to lubi chodzik smiga w nim po calym domu i tylko szuka nowych skarbow.
9. Nigdy nie plakala na widok nowych ludzi kazdy moze ja wziasc na rece, ale usmiecha sie tylko do tych co zna i czym bardziej zna tym bardziej okazuje radosc na widok danej osoby.
10. Nie mowi jedynie "dadada, ne ne", reaguje na "nie wolno" i "chodz tutaj"

Jest bardzo zywym dzieckiem i dosc norwowym sprzeciw pokazuje placzem, krzykiem i zaciskaniem dziasel, Jak jest spiaca to marudzi i piszczy rowniez wowczas gdy chce smoczka z ktorym jedynie zasypia, do buzi glownie wkladala wskazujacego palca.
Pozdrawiam wszystkich
 
Do góry