reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze siedmiomiesięczne dzieci.Co u nich słychać ??

No właśnie Damian za rowny tydzień skończy 8mc;-)
A co do jedzenia ....to ja daje rano cycocha, potem deserek, potem mlekolub cycek , obiadek, poźniej ewentualnie kaszka z jabłuszkiem i na noc mleko_Ok 18-19 daje do wypicia soczek.Pozdrawiam
 
reklama
Hm.. no u nas to wygląda tak:
7-8 210ml mleka +(2 łyżeczki kaszki)
10 cyc
12 deserek (owoce)
14 cyc
16 obiad
20 mleko +(2 łyżeczki kleiku)
Ale cyca to ona bardziej ssie a niżeli coś tamz niego leci :D, a w między czasie dostaje soczek/herbatke na co ma ochote.
Pozdrawiam
 
Dzieki kobietki tylko trudno porównać maluszka na piersi do maluszka na butelce - poczytam dziś poradniki i zobaczymy co tam będzie mądrego. Anka twój mały jest z 16.10 ? bo mój z 18 i własciwie za tydzień z hakiem będzie miał 8 miesiecy Pozdrawiam
 
SIABA
ja karmie Sonie tylko butla, tj. bez piersi i nie wyobrazam sobie jak moglabym dac obecnie mniej niz 3 butle. Czesto wychodzi mi ich az 4, a glowna przyczyna jest fakt, ze wstaje przed 5 - to nie jest pobudka na karmienie, tylko koniec spania :(
Wiec:
5 - mleko z kaszka
8 - jakis mleczny deserek, np. jogurt
10 - butla
13 - obiadek
15 - deserek owocowy
i tu bywa roznie, czasem Sonia zje tak malo deserku, ze juz po godzinie musze dac butle, a na noc mleko z kaszka.

Sonia za 5 dni wkroczy w osmiomiesieczniaki, a z dnia na dzien bardziej sie przerazam jej "dojzaloscia" i zywotnoscia. Zaczelam mi raczkowac i juz nie moge jej posadzic gdzie mi pasuje :( a oczy mam juz do okola glowy ::)
 
Ech, no właśnie z jednej strony cieszymy się że dzieciaczki raczkują a z drugiej? Strach bo teraz trzeba bardziej je pilnowac. No ale co będzie jak zaczną biegać??? ??? ??? ??? to juz będzie kompletny zawrót głowy :D. Ale to są same uroki macierzyństwa:D.
Ja moja mała odstawiłabym już całkowicie od piersi.. ale pod koniec lipca jedziemy do Polski a to jest jakieś 12-13h drogi, dlatego zostawiam cycusia bo w drodze łatwiej dać cyca niż mleko. Ale po powrocie odrazu odstawiam już na dobre. I ciekawe czy będę musiała dodać jej do dietki jeszcze jedną butelkę mleka??
 
Tak. Czesto nie wiem czy sie bardziej ciesze, czy smuce jej nowymi umiejetnosciami, w szczegulnosci tymi obecnymi.
Juz sie boje jak zacznie chodzic. Obecnie zrozumiala, ze roczki sluza takze do pdciagania sie, a przy ich pomocy mozna wstac. Wstaje wiec wszedzie, a przynajmniej probuje - w krzeselku, w wozku, w lozeczku - wstac i isc, ale do tego jeszcze troche. Mam nadzieje, zegdy ona bedzie uczyla sie utrzymywac rownowage na nozkach, to ja naucze sie nad wszystkim panowac.
 
Witam Moniaa i Sandros,

Nie miałam pojęcia co zrobić więc spróbowaliśmy dzisiaj troche przesunąć posiłki a rano o 6 mały dostał mleczko z kaszką tak jak wieczorem o 10 - mąż ma dac mu drugie śniadanko, o 13,30 obiadek, 17 podwieczorek i przed spaniem mleczko z kaszką. Zobaczymy jak będzie. Sandros ja nie mam kłopotów z jedzeniem u małego jeśli nie chce jeść jakiegoś deserku to zawsze mam awaryjnie w lodówce sprawdzony, który wiem, że zawsze zje. No a międzi posiłkami dojada chrupanki, biszkopty i pije soczek. A tak a propo to wczoraj go wazyli i ma 10,150 g. Pozdrawiam i dziekuję
 
SIABA
Sonia ma dni na jedzenie i dni co nic nie chce oprocz mleka. Wlasciwie to wszystko lubi, sa rzeczy ktore bardziej, ale jak nie chce jesc to nie je i juz. W tedy zabawiam ja i uda mi sie troche wciasnac, ale po godzinie znow marudzi jest glodna dlatego tez nie jestem w stanie dwac jej tak zadko podilkow i mleka choc bardzo bym chciala.
Teraz i tak mam juz niezle z jedzeniem, mam wiec nadzieje, ze i ja zaniedlugo bede mogla wprowadzac podobny plan.
Ladna ma wage :) Sonia wazy zaledwie 8 kg
 
No ładnie ładnie moja Nicole ma 8700g a mierzy 74.. ale to dane z zeszłego miesiąca.. teraz pewno będzie ponad 9kg bo ona miesięcznie 500-600g przybiera także w normie :D.Wizyte mamy w przyszłym miesiącu przed wyjazdem to podam wam dokładne namiary naszej córci :D. Co do tych serków.. jeszcze nie próbowałam, ale może się skusze?
 
reklama
Witam, własnie zamierzam dzisiaj miara krawiecką zmierzyć mojego małego bo jak na mój gust to ma zwrost adekwatny do wagi . A propo serków tez mam zamiar zobaczyć czy małemu zasmakuje. Pzdr.
 
Do góry