reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko na temat CHRZTU

Gwiazdka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2004
Postów
112
Kochane,
Mam dylemat, bo w najbliższym czasie chcielibyśmy zorganizować chrzciny Patrycji. Naszym pomysłem jest zrobienie imprezy w lokalu - tzn. jakiejś restauracji. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie 40 osób w naszym mieszkaniu, nie mówiąc już o miejscach siedzących, sztućcach, talerzach itp. A co z gotowaniem, jedzeniem dla tylu osób? :p Może wtedy catering.
A to jest najbliżasza rodzina i ją trzeba zaprosić.
Zdaję sobie sprawę, że ludzie i wesela kiedyś robili w mieszkaniach, ale mi to się nie uśmiecha, no i czemu sobie nie ułatwiać życia!

Czy robiłyście już może chrzciny w restauracji? Jak to wygląda, i czy poleciłybyście jakieś (jestem z Warszawy).
A ile może kosztować taka impreza od osoby? Myślę, że mniej niż wesele, bo tu wchodziłby w grę obiad i jakiś deser, a nie całonocne jedzenie.
 
reklama
Nie mam doświadczenia chrzcinowgo, ale mój mąż prowadzi catering i na pewno wychodzi taniej niż wesele.Ja osobiście polecam, nie masz sprzątania, bałaganu i nie musisz myślec czy coś się nie przypali, przesoli itd. To duża wygoda i skupiasz się na maluchu i rodzinie a nie latasz z wywieszonym językiem od kuchni do pokoju.Biorąc pod uwagę fakt, że jedzonko i tak musisz kupic, a odchodzi Ci robota to się opłaca.
 
Na chrzcinach w restauracji nie byłam , ale byłam na komunii i nie wspominam jej za dobrze
było jakoś tak drętwo, nie to co w domu.
Ale rozumiem że rozważasz taką opcje przy tak licznej rodzinie zaproszonej
Nie wyobrażam sobie 40 osób w domu toż to małe wesele!!!!!!!!!!!!!!!
Mi by było chyba szkoda kasy na tak huczne chrzciny, ale pewnie liczysz że się zwróci i to z nawiązką.
POWODZENIA
 
W przypadku 40 osób na chrzcinach w małym mieszkanku to rzeczywiżcie chyba lepiej zrobić w restauracji.
U mnie będzie 11 osób łacznie ze mną i z mężem więc mieszkanko musi wystarczyć.
Zresztą chcemy żeby było kameralnie i skromnie.
 
Cześć.
Wyprawialiśmy chrzciny mojej córci w restauracji. Ale częściowo.
Co prawda nie mieliśmy aż tylu ludzi ale i tak aby pomieścić ich wszystkich w malutkim mieszkanku miałam problem.
Zaproszonych było około 20 osób.
Po mszy zaprosiliśmy rodzinkę i znajomych do restauracji na obiad. Także gotowanie i inne problemy z podaniem obiadu odpadło. A później do domku na torta, kawę i napoje.
Nie balowaliśmy, nie stawiałam nic innego na stół właśnie oprócz torta, ciasta i innych słodkości. Z alkoholu to tylko szampan.
I tak było miło i wesoło...

Co do kosztu, to niestety nie pomogę Ci w tej materii. Zależy od tego co chcesz podać na obiad i od miejscowości. A moja miejscowość jest w porównaniu z Warszawą kropelką w morzu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
No cóż ...my z mężem zorganizowaliśmy chrzciny w restauracji. I szczerze mówiąc  jestem bardzo bardzo bardzo z tego zadowolona.
Ja widze same dobre strony takiej organizacji chrzcin. Nie namęczysz sie przygotowując  posiłki  dla gości ...ciasta itp. Nie bedziesz skikać przy gościa i pytać może  kawy , herbaty.....
No i najgorsze co może być po takiej imprezezie......SPRZĄTANIE.Przy małym dziecku....
Także ja szczerze polecam.:)
Jeśli oczywiście możesz sobie pozwolić finansowo....to jestem całkowicie ZA .
Pewnie w Warszawie będzie troszkę  drożej niż u mnie w Radomiu.My płaciliśmy 50 zł od osoby.W tym obiad przystawki napoje, owoce.
Także życze powodzenia.!!i Udanych chrzcin!!
Pozdrawiam



 
Myśmy robili chrzciny w domku ale mój brat parę miesięcy wcześniej w restauracji i organizacyjnie było duużo lepiej niż u nas - problem tylko jak mała chciała spać a tu hałas dzieci biegaja i tak dalej. U nas w Poznaniu zapłacili 1200 zł za 20 osób więc chyba nie tak źle.
Pozdrawiam
 
dzięki, za informacje!
Agask - czy jesteś może mieszkanką W-wy? Skoro twój mąż prowadzi catering, to jeśli możesz, zapytaj go ile kosztuje mniej więcej taka przyjemność, dla takiej liczby osób! Obiad, jakaś przystawka i jakieś ciasto ... tak mniej więcej!

Ja nawet zastanawiałam się, czy dałoby się mniej osób zaprosić, ale mój mąż ma liczniejszą rodzinę, jego tata ma troje rodzeństwa + ich rodzinki z dziećmi ... no i niestety robi się tyle osób!
 
My robilismy chrzciny w restauracji w Poznaniu. Było 30 osób i wyszło ok. 50 zł/osobę. Był obiad, kawa z ciastem i tort. Napoje i alkohol był nasz. Byliśmy bardzo zadowoleni. Teraz za 2 miesiące czeka nas roczek i znów trzeba zaprosić conajmniej 20 osób a na 38 m2 jest to prawie niemożliwe. A więc chyba znów pójdziemy do restauracji.
Życzę powodzenia w zorganizowaniu imprezy!
 
reklama
dziewczyny, kogo Wy zapraszacie na te chrzciny????? ja robie w sierpniu i chciałam zaprosić tylko chrzestnych i rodziców... bez rodzeństwa i całej reszty...

co do restauracji to jestem jak najbardziej ZA ! wygodnie, szybko i bez stresu.... też o tym myślę... dowiadywałam się u siebie, płacę za obiad i napoje, a ciasto i alkohol mogę sama sobie przynieść... obiad ok 20 zł/os, więc całkiem tanio :)
 
Do góry