1. do 10. z 10
    Bura
    Guest

Domyślnie Jakie dokumenty?

Czy ktoś się może orientuje, jakie dokumenty są potrzebne na wyjazd dziecka za granicę?
    Chodzi mi dokładnie o Słowację - chcielibyśmy zabrać nasze dziewczynki na krótką wycieczkę. Dodam, że jechalibyśmy całą rodzinką, czyli oboje rodziców i dzieci.
    Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!

Fan(ka) Avatar zylcia588
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    196
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    2

Domyślnie Odp: Jakie dokumenty?

Wydaje mi się ze w UE potrzebny jest dziecku dowód osobisty lub paszport. Dowód ma ważność bodajże 5 lat i koszt 30 zł. Paszport koszt 30 zł i ważność 1 rok.

Jeśli piszę coś źle to proszę o sprostowanie

3. Dziękuję Brak informacji dziękuje za post
    Bura
    Guest

Dziękuję za odpowiedź :)
    Zdecydowałam się na DO, po zmianie przepisów wyrobienie nic nie kosztuje ;)

Zadomowiona(y) Avatar EVE81
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    3513
    Dziękuję (Otrzymane)
    3226
    Lubi (Dane)
    5
    Lubi (Otrzymane)
    4

Tak na Słowację dowód dla dzieci wystarczy bo to UE, ale już w przypadku np Chorwacji potrzebny jest paszport (niby są przygotowywanii do wstapienia, ale by wjechać proszą o paszporty) i trzeba wyrobić.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Ja zawsze zabieram ze sobą paszport. Dla mnie to bardziej istotny dokument niż dowód. Teraz mam jednak problem, bo mimo iż paszport jest nadal wazny to synek na zdjęciu w nim wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości( wiadomo jak dzieci się szybko zmieniają). Orientuje sie może któraś z was czy muszę wyrobić nowy?

Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    4
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Jesli paszport jest wazny to jest wazny i koniec. Nie wazne, ze dziecko inaczej wyglada na zdjeciu niz w rzeczywistosci. Dla mnie to tez jakas glupota, bo wlasciwie na taki paszport "mozna" zabrac jakiekolwiek dziecko w odpowiednim wieku i plci ( a potem sie dziwia, ze dzieciaki przepadaja jak kamien w wode!). Moja corka ma w paszporcie zdjecie zrobione kiedy miala 4-5 miesiecy. Dzis ma 5 lat i jeszcze ma paszport wazny kilka miesiecy. Podrozuje z nami po calym swiecie i nie raz juz byl komentarz, ze "troche urosla", ale nigdy, zebym zmienila paszport. Nawet w USA facet nie skomentowal jej zdjecia, a oni chyba sa najgorsi jesli chodzi o kontrole paszportowa.

Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    4
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

I jeszcze jedno: Paszport paszportem ale nie zapominajcie o ksiazeczkach zdrowia i szczepien!!!

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    3
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Pamiętam,że jak jechaliśmy do Czarnogóry to również potrzebny był paszport. Koszty wyrobienia nie sa duże,a jeśli się nie mylę,to ważny jest przez rok. I jak pisze Muszleka05,pamiętajmy o książeczce szczepień,jest niezbędna podczas podróży za granice:)

Wrześniowe mamy 2008
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    37
    Dziękuję (Otrzymane)
    529
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    2

Polecam wyrobić dowód w tej chwili jest bezpłatny , na kraje UE wystarczy . ja zrobiłam bo za paszport trzeba płacić i jeszcze bym musiała jechać 30km złożyć wnioski a dowód miałam na miejscu

Lipcowe mamy'09 Avatar Stopi69
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    24
    Dziękuję (Otrzymane)
    56
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

My mamy paszport juz drugi... tzn malemu dziecku (np. 3msc) jak jescze nie da sie poprawnie zrobic zdjecia to wystawiaja paszport na 1 rok. My mielismy ten zwykly nie biometryczny.. niestety przy ktores z kolei podrozy zaginal.. tzn ostatni raz mielismy go przy wejscu do samolotu na lotnisku.. mozlwie, ze ktos nam go ukradl (na taki paszport ze zdjeciem 3msc dziecka praktycznie kazde dziecko moze przekroczyc granice.. wiec moze w cenie sa kradzine paszporty ) W zwiazku z tym musialm wyrobic kolejny paszport tym razem biometryczny i tez niestety wyrobiony na rok (zmienily sie przepisy i nie wystawiaja juz paszportow na 5 lat u takich maluchow, jescze w 2009 wystawiali, teraz juz nie.. )

Zasady pisania postów