reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko?

reklama
Jeśli dziecko nie wykazuje żadnych alergii, skazy białkowej, nie ma kłopotów z trawieniem to wybór jest naprawdę duży i tak naprawdę wiele zalezy od zasobności Twojego portfela. Na pewno musi być to mleko początkowe oznaczone jako 1. Do wyboru masz Bebilon, Bebiko (te sam producent), Nestle, Nann, Hipp, Humana. Może być tak, że po zastosowaniu któregoś mleka dziecko będzie miało zaparcia wtedy trzeba będzie próbować innego ale jak juz jakies mleko "przypasuje" to nie powinno sie go zmieniać. Ja wypróbowałam wiele rodzajów mleka przy moich chłopcach i powiem szczerze nam najbardziej pasowało mleko z Rossmanna Babydreeam, nie dośc że wychodziło najtaniej to jeszcze było mniej slodkie a co za tym idzie zdrowsze dla dziecka (jego skład odpowiada normom niemieckim surowszym od naszych a jego producentem jest Humana), tylko, że ja dłużej karmiłam piersią bo starszego pół roku, młodszego prawie rok. Tak naprawdę tylko metodą prób i błędow dojdziesz do tego, które mleko najbardziej pasuje dziecku to co dobre dla jednego dziecka nie musi byc dla innego dlatego nie sugeruj się tym co Ci ktos poleci ty sama musisz spróbować i dobrać to co Twojemu dziecku najbardziej służy, na początku możesz wybrac takie, które towim zdaniem ma najlepszy skład wszystkie informacje znajdziesz na stronach producentów. Powodzenia.
 
Ja początkowo podawałam hipp bo takie dostawał w szpitalu ale potem przeszłam na Bebilon i pomimo tego że dziecko ma 2 lata na noc jeszcze to mleko mu podaję .Co do zatwardzeń to przy wprowadzeniu mleka mm mogą pojawić się problemy dlatego początkowo mieszaj z twoim mlekiem i powoli wprowadzisz i przejdziesz na mm jest tego sporo a czy sa lepsze i gorsze cięzko ocenić każdy dla siebie znajdzie cos co będzie uważał za odpowiednie :)
 
Moja znajoma podawało dziecku to mleko i szczerze to mała niezbyt dobrze go przyjęła,wydaje mi się że Bebiko jest lepsze,ale to oczywiście tylko moje zdanie w tej kwestii:)
 
Mleko należy dobrać ze względu na wiek dziecka. By ułatwić nam wybór, producenci umieszczają na etykietach mieszanek umowne, niezmienne symbole, oznaczające grupę wiekową, której dedykowane jest dane mleko. W praktyce wygląda to następująco:
  • ...1 - mleko początkowe, dla zdrowych niemowląt od chwili narodzin do 6. miesiąca życia

  • ...2 - mleko następne, dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia

  • ...3 - mleko dla starszych niemowląt - powyżej 9 miesiąca życia

  • ...Junior - mleko dla małych dzieci od 1. do 3. roku życia
Wybór odpowiedniego mleka to kwestia kluczowa, ale trzymając się powyższych symboli, możemy być pewni, że maleństwo dostaje to, co dla niego najlepsze, a jego potrzeby są w pełni zaspokajane.
 
W kwestii pokarmy zastępczego i podawania mleka to myślę,że Humana oraz Bebilon są jednymi z lepszych,akurat np ja karmiłam do 7go miesiąca,potem przeszliśmy na Bebilon i dziecko nie miało po nim alergii ani dolegliwości żołądkowcyh.
 
ja się przymierzam do zmiany mleka teraz... na razie Pisklę pije Bebilon Comfort, ale wkurza nas to mleko strasznie bo się strasznie powoli rozpuszcza :crazy: nie ma opcji "szybko matka dawaj mleko bo zbudzę cały blok". Przez zmniejszona zawartość laktozy a zwiększona skrobi robią sie w nim takie glutki które zapychają smoczek. mam jeszcze s szufladzie NAN pro 1, sprawdzimy...
 
Nasze dziecko już dawno wyrosło z mleka matki i tego dla niemowlaków, ale staramy się o to, aby regularnie piło to od krowy. Znajomi z pobliskiej wsi mają własne krowy i wirówkę do mleka, więc kupujemy je zazwyczaj od nich.
 
Bebilon Comfort dosyć popularne ale faktycznie rozpuszcza się bardzo powoli... Po zmianie pokarmu można spróbować też naturalnego mleka,o ile faktycznie to źródło od Waszych znajomych jest dobre,wtedy takie mleko smakuje zdecydowanie najlepiej i jest najzdrowsze:)
 
reklama
Do góry