reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesądy i zabobony

guska35

szczęśliwa mama
Dołączył(a)
15 Styczeń 2007
Postów
798
Wiele z nas napewno wierzy w jakieś przesądy i zabobony, albo gdzieś się słyszy np. żeby nie przechodzić pod sznurami z rozwieszonym praniem, bo dzidziuś będzie zaplątany w pępowine. Wierzycie w takie cuda??

Moja mama twierdzi, że jak była ze mną w ciąży to uderzyła się w głowę i ja dlatego w tym miejscu na głowie nie mam włosów ;-), ale czy to faktycznie było powodem??

Czekam na wasze ciekawe historie i opowiastki.
 
reklama
ja slyszalam ze lancuszkow nie powinno sie nosic w ciazy bo dziecko bedzie mialo zaplatana szyjke w pepowine, tyle ze ja nie bardzo w takie rzeczy wierze, jakies czerwone wstarzeczki przyczepione zeby dziecka nie zauroczyc, nie wolno obcinac wlosow do roku bo...rozum ucieka, o zgrozo takie to mnie smiesza na maxa, i specjalnie zeby zrobic mojej tesciowej na zlosc obcielam mojej corce wlosy gdy miala 10 miesiecy:tak:slyszalam jeszcze ze kapie sie dziecko przed zachodem slonca, bo po zachodzie nie wolno juz wody z tej kapieli wylewac...masakra poprostu...
 
Ja mam tylko ubaw z tych przesądów...

Ponoć ma się kłopoty z zajściem w ciaże, jak się ma w domu ubranka dziecięce (mam 3 worki po dzieciach siostry)...a nam się udało w 3 miesiace:)
 
Kaka wiem zartowałam.
Ja mam myszke na nodze. Podobno mama wystraszyła sie myszy i chwyciła za noge;-) ja ogólnie niewierze w przesądy ale mam taki głupi odruch jak widze osoby niepełnosprawne czy tez sie własnie wystrasze czegoś i nagle zrobie jakis gwałtowny ruch w myśli 3 krotnie powtarzam sobie " wszystko bedzie dobrze,jestem w ciąży a dzidzia jest zdrowa" wiem ze to głupie. Ale tak mam nie wiem skad sie to wzieło.

To znalazłam w necie:
  • że jak ktoś nie spełni zachcianki kobiety w ciąży to go myszy zjedzą :biggrin2:(ciekawe dlaczego akurat myszy ?? babcia nie wie :-D
  • nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie
  • nie wolno nosic korali ani przechodzic pod kablami bo sie pepowina owinie.
  • Jak matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec
  • jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
  • nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie
  • nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
  • Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
  • Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
  • Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
    oczka
  • Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę " (znamię )
  • nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi
  • NIE WOLNO PRZECHODZIĆ W CIĄŻY PRZEZ KAŁUŻE BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOGŁOWIE
  • Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
  • Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
  • Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
  • Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
  • Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
  • Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
  • Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.
  • Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.
Posikałam sie:)))
 
Kaka wiem zartowałam.
Ja mam myszke na nodze. Podobno mama wystraszyła sie myszy i chwyciła za noge;-) ja ogólnie niewierze w przesądy ale mam taki głupi odruch jak widze osoby niepełnosprawne czy tez sie własnie wystrasze czegoś i nagle zrobie jakis gwałtowny ruch w myśli 3 krotnie powtarzam sobie " wszystko bedzie dobrze,jestem w ciąży a dzidzia jest zdrowa" wiem ze to głupie. Ale tak mam nie wiem skad sie to wzieło.

To znalazłam w necie:
  • że jak ktoś nie spełni zachcianki kobiety w ciąży to go myszy zjedzą :biggrin2:(ciekawe dlaczego akurat myszy ?? babcia nie wie :-D No wiec jak M nie spełni moich życzeń to i w moim domu się zalęgną myszy...co za sprawiedliwość??
  • nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie - no to będzie miało na rączkach bo prysł mi tłuszcz na rękę
  • nie wolno nosic korali ani przechodzic pod kablami bo sie pepowina owinie.- słuchanie mp3 na mieście chyba też odpada bo masz kable od słuchawek wokół szyi;-)
  • Jak matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec - no to będzie diewucha:)
  • jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
  • nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie - no to będzie głuptasek bo przycinałam włosy przed świętami.
  • nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
  • Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
  • Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
  • Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
    oczka - to jeszcze przed nami
  • Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę " (znamię )
  • nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi
  • NIE WOLNO PRZECHODZIĆ W CIĄŻY PRZEZ KAŁUŻE BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOGŁOWIE - w tej dzisiejszej chlapie to będzie kłopot
  • Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.- bzzzz właśnie miażdze dziecku główkę - ja wyrodna matka
  • Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
  • Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
  • Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
  • Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
  • Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
  • Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse. - w piątek pójde do gina cąłkiem zarośnięta hihihi
  • Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.- a to już wyjątkowo głupie
Posikałam sie:)))

Komuś musiało się nudzić, ze takie rzeczy wymyśla
 
Hehe, a to niezłe. Normalnie ubaw po pachy :-D:-D:-D.
Jeśli chodzi o moje przesądy to ja nigdy nie pójdę na pogrzeb w ciąży :szok::tak:
 
Ja słyszłąm, że ciężarna nie powinna iść na wesele bo przyniesie pecha młodym - cieżko im będzie w życiu. A ja właśnie idę na wesele 30 kwietnia i 2 razy się młodych pytałam czy chcą mnie widzieć.
 
reklama
Ja słyszłąm, że ciężarna nie powinna iść na wesele bo przyniesie pecha młodym - cieżko im będzie w życiu. A ja właśnie idę na wesele 30 kwietnia i 2 razy się młodych pytałam czy chcą mnie widzieć.

No tego to jeszcze nie słyszałam :-)
 
Do góry